allart allart komentáře u knih

Přechod Přechod Justin Cronin

Vynikajúca. Trochu viac obsažný popis množstva postáv, ale keď sa do toho človek začíta, vie sa celkom dobre orientovať... aspoň si precvičí pamäť :).
Jednoducho náročné čítanie (ale perfektné) aj písanie... všetka česť autorovi.

29.11.2020 5 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

Spočiatku som sa v tom nevedel orientovať, dej rozhodený do viacerých miest, komplikovaných krádeží detí, adopcií a až keď sa stopy vyšetrovania začali spájať, začalo to dávať ucelený obraz mašinérie obchodu s deťmi a orgánmi. Nato, že páchateľmi boli dvaja hlavní aktéri, bolo to príliš prekombinované a za zázračné dedukcie a sledovanie indícií jedna hviezdička dole

15.09.2023 4 z 5

Mimika Mimika Sebastian Fitzek

Teda toto som od Fitzeka nečakal. Nelogické uvažovanie, nelogické závery, nelogické konanie. Námet by som považoval za dobrý, bohužiaľ to spracovanie úbohé a plytké. Vôbec sa mi to nepáčilo a miestami sa musel nútiť do čítania.

23.08.2023 1 z 5

Atomka Atomka Franck Thilliez

(SPOILER) No ja neviem, čo som vlastne čítal. Sharko rieši, vraždu novinára, černobyľskú haváriu , kryogeniku, svoje spermie, fantóma z minulosti, sériového vraha alebo súkromné vzťahy. Bol som trošku rozladený dejom na toľkých úrovniach. Nebolo to výslovne zlé, ale čítal som aj lepšie diely.

15.02.2023 3 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Stará dobrá klasika. Aj keď ku koncu ma vytáčala konfrontácia Korčoka a Korčoka. Buď boli detektívi natvrdlí, alebo chcel autor zámerne naštvať čitateľa. Na to stačí čítať ten miestami trápny humor, ale aspoň že to skončilo dobre.

16.01.2023 3 z 5

Akce Farao Akce Farao Philipp Vandenberg

Vandenbergove knihy mám rád. Dobre sa čítajú aj keď v tejto som sa trošku strácal, v tých tajných službách, niekedy som nevedel kto je kto. Príbeh to bol zaujímavý i napínavý a ako je pre Vandenberga typické, hoci ešte žiadnu záhadu (aspoň z toho, čo som čítal) neobjasnil, vie čitateľa upútať spojením faktov a fikcie.

06.10.2022 4 z 5

Frekvencia smrti Frekvencia smrti Vincent Kliesch

Celkom dobré. Spočiatku som mal problém spomenúť si na predchádzajúci diel. Vyzerá, že autor dokáže udržať tajomstvo, keď ani v tejto knihe neviem, na ktorú stranu barikády zaradiť forenzného fonetika Hegela.

27.08.2022 4 z 5

Nesmrtelný Cheops Nesmrtelný Cheops Valery Esperian

Tak toto ma fakt zaujalo. Bolo to výborne popísané a celkom ľahko sa to čítalo. Starý Egypt ma bavil už pri Waltariho Sinuhetovi, tak sa teším na ďalšie diely.

10.05.2022 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Na začiatku som sa akosi nemohol začítať, taký pomalý rozbeh. Potom to začalo naberať obrátky a aj keď mi neskutočne liezli na nervy tie hypnoseansy, ale v závere už to frčalo na plné pecky. Bolo to aj napínavé, aj strašidelné, záhadné, akčné ale aj tie erotické scény to pekne oživili :) .
Je to moja prvá kniha od tohto (týchto) autorov a vzhľadom na postavu komisára Linna, dúfam, že nie posledná. Pretože tak nevýraznú, mdlú postavu vyšetrovateľa, ktorý sa sem-tam v knihe vyskytol a navyše v závere ešte zbabral poslednú akciu, som ešte nevidel. Kniha sa síce volá Hypnotizér a zrejme sa na neho kladie dôraz ako na hlavnú postavu, ale komisár, detektív, inšpektor a neviem čo ešte, by mal byť niečím charakteristický. Joona Linna v porovnaní s Boschom, Hunterom, Holeom, alebo trebárs Colombom a inými, nie, čo je škoda keďže kníh v sérii je viac. Snáď sa vyfarbí...

08.09.2021 3 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

(SPOILER) Nebolo to bohviečo, neviem, tie staršie knihy sa mi zdali lepšie. Autor sa skôr zameriava na taký "nutný" niekedy až trápny humor za každú cenu a tá "šťava", čo robí knihu dobrou knihou je akosi v úzadí. Knihy Dominika Dána som čítal rád, bol mojím obľúbenýým autorom, ale akosi sa začal prejedať. Nepoznám síce hierarchiu vyšetrovačky, ale zdá sa mi čudné, keď patológ fušuje do laboratórnych postupov, čo by malo náležať skôr nejakým forenzným technikom.

25.07.2021 3 z 5

Na konci října Na konci října Lawrence Wright

V kontexte dnešných udalostí popis ako cez kopírák. Neviem, či autor začal písať s vypuknutím pandémie, alebo nápad skrsol už skôr, v tom prípade má asi jasnovidecké, alebo akési prediktívne schopnosti. Každopádne kniha nie je zlá, dobre sa číta, ale s ohľadom na reálne udalosti dnešných dní sa trochu stráca originalita a kniha miestami nudí.

14.02.2021 3 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Dán je môj obľúbený autor, ale v poslednej dobe mi prekáža taký "karikovský" humor, proste byť vtipný za každú cenu, a v tých dialógoch to cítiť, aj keď niekedy sa to nehodí, niekedy je to až kontraproduktívne, alebo trápne. Príbeh knihy je dosť priehľadný, už asi od polovice som vraha tušil a nemýlil som sa. Prečítal som myslím všetky dánovky, ale toto je taký slabší priemer.

13.01.2021 2 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

(SPOILER) Tak teda toto nie. Veľké sklamanie za 2*.
Okrem mierneho chaosu v postavách, mi nesedela zázračná moc Alex ovplyvňovať vedenie väznice i samotných väzenkýň. To jej premiestnenie do inej cely, bolo postavené úplne na hlavu a naivné až hlúpe.
Samotná Kim, ostrieľaná policajtka, ktorá absolvovala množstvo miest činu s obrazmi, ktoré by normálny človek nezniesol sa nechá viesť sociopatkou a ešte na diaľku ako sopľavé decko. Pokiaľ trauma z detstva pretrváva do dospelosti je nebezpečná pre svoj tím i okolie a pochybujem, že policajti nerobia nejaké psychotesty, alebo niečo podobné.
Ten "prekvapivý" záver sa dal čakať, že to bude niekto, koho nikto nečakal.
Pripomínalo to pokračovanie filmového trháku druhým dielom aj keby to mal byť prepadák. Bol.

18.05.2024 2 z 5

Agonia iustitiae Agonia iustitiae Patrik Števík

Že Slovensko smeruje k totalite, vytvára sa policajný štát, vláda koná protiprávne a hlava štátu oslavuje nacizmus, to už vieme. Štyria autori riešia problémy v justícii. Ani nie. Keby aspoň riešili, ale iba oboznamujú o faktoch, ktoré sú verejne známe. Nikto, absolútne nikto ešte nedosiahol významný úspech v ochrane ľudských práv na Slovensku, čo sa týka napr. slobody prejavu, alebo názoru. Vyzerá to tak, že právnici, sudcovia, a ostatní, každý si kope sám za seba. Človek je znechutený z toho, kam smeruje táto spoločnosť a má obavy, ako to skončí.

07.12.2022 3 z 5

Jak trénovat nemožného psa aneb I prasátka mohou létat Jak trénovat nemožného psa aneb I prasátka mohou létat Jane Killion

Výborne a veľmi vtipne napísaná kniha. Zrozumiteľne vysvetlené postupy pri výcviku. Odporúčam každému , kto chce socializovať svojho štvornohého kamaráta a nepotrebuje nejaký dogdancing, súťaže, výstavy, obedience, ale iba tak pre seba, pre radosť svoju i svojho psíka.

22.10.2022 5 z 5

Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct František Šusta

Veľké sklamanie. Na riešenie mojich problémov som v knihe odpoveď nenašiel a pri tom je to základný predpokad pokračovania výcviku, resp. podmienkou jeho začatia. Upútanie pozornosti a toho, aby sa psík nevenoval všetkým rušivým vplyvom okolia od žrania odpadkov, hmyzu, trávy až po naháňanie iných psov, vtákov a pod. Na výcvik chodí, ale ani tam si s ním nevedia rady. Je to proste ignorant, ktorý má svoj svet a ostatných má v ...
Neviem teda či autor trvá na tom, aby všetci domáci miláčikovia ovládali angličtinu, ktorej termínov výcviku je tam neúrekom, hoci čeština, či slovenčina má svoje možno krajšie a výstižnejšie. No a nechová každy koňa, ovcu, žirafu či krokodíla a miešanie týchto živočíchov do výcviku psa je skôr mätúce ako prospešné. Samozrejme som za pozitívny výcvik (psa), ale asi sa budem musieť zmieriť s tým, že mám doma asociála, ktorý musí byť neustále na vodítku.
K autorovi: nepopieram, že perfektne rozumie zvieratám, ale nerozumie čitateľom.

13.10.2022 1 z 5

Šum smrti Šum smrti Vincent Kliesch

Teda toto sa mi páčilo viac ako predchádzajúci diel. Bolo to napínavejšie a akčnejšie. Síce trochu komplikované a mal som pochybnosti, či je skutočne tá fonetika taká zložitá, ale autor v závere tvrdí, že všetko je reálne. Teším sa na ďalší diel s Julou a Hegelom, dúfam, že bude aspoň taký dobrý ako tento.

04.09.2022 5 z 5

Achnaton Achnaton Valery Esperian

Príbehy zo starovekého Egypta sú pre mňa veľmi zaujímavé a toto sa mi páčilo. V boji o moc dali intrigáni, podrazáci, pochlebovači i vrahovia tomu šmrnc a zároveň autor ponechal i trochu tajomna.

13.07.2022 4 z 5

Maltézská výměna Maltézská výměna Steve Berry

Celkom sa stotožňujem s mojím obľúbeným autorom. Výborné čítanie a hlavný motív celej knihy, že cirkev a Kristovo učenie sú dve rozdielne veci. Prijal by som skôr názor, že existuje niečo ako univerzálne duchovno, ktoré keby sa viac spoznalo a dalo do súladu s teóriou relativity a kvantovou mechanikou, ľudstvo by bolo niekde na úplne inej úrovni, ak nie na veľmi, veľmi vysokej. Nebolo to až tak akčné, ale za zamyslenie to určite stálo.

30.06.2021 5 z 5

Páté evangelium Páté evangelium Philipp Vandenberg

Vandenberga mám rád. Prečítal som od neho viacero kníh. Štýl literatúry faktu a fikcie mi celkom sedí a zvlášť u Piateho evanjelia. Hoci som z iných zdrojov čítal o Piatom evanjeliu, ( pôvodne bolo Tomášove a nebolo kanonizované-prečo asi...?) túto zápletku vymyslel autor perfektne. Nepovedal ani málo,ani veľa, nech si čitateľ urobí názor sám.
Napínavé a akčné to bolo dosť, výborne sa to čítalo a trochu mi to pripomínalo Dana Browna, ba v niektorých ohľadoch aj lepšie.

03.04.2021 5 z 5