Šum smrti

Šum smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488238/bmid_sum-smrti-7nk-488238.jpg 4 16 4

Auris série

Thriller podle námětu Sebastiana Fitzeka. Úspešná autorka podcastov o kriminálnych prípadoch Jula Ansorgeová sa už roky snaží zistiť pravdu o svojom bratovi Moritzovi, ktorý zmizol za záhadných okolností. Najprv ho polícia obvinila zo spáchania ohavného zločinu, neskôr ho úrady vyhlásili za mŕtveho. Známy forenzný fonetik Matthias Hegel, ktorému stačí na analýzu psychiky páchateľa vzorka jeho hlasu, tvrdí, že má dôkazy o tom, že Moritz stále žije. V minulosti však Julu viackrát oklamal a zmanipuloval. Jula sa s ním chce aj napriek tomu naposledy stretnúť. Keď dôjde k stretnutiu, Jula aj Hegel sa stanú obeťami brutálneho únosu. Zjavne existuje ešte niekto, kto chce Moritza nájsť – a urobí pre to čokoľvek. Jula a Hegel, dvaja veľmi rozdielni a znepriatelení vyšetrovatelia, stoja pred vražednou dilemou: ak sa im podarí rozlúštiť poslednú hádanku, Moritz zomrie. Ak ju nerozlúštia, čaká ich mučivá smrť v zajatí...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Todesrauschen , 2021

knihomolka_eli
17.03.2023 5 z 5

Knižka sa mi páčila rovnako ako predchádzajúce zo série. Jula a Hegel sa ocitnú opäť v nebezpečnej situácii a hoci medzi nimi nie je dvakrát priateľská atmosféra, musia sa pokúsiť o spoluprácu.

Jula sa zúčastní na Hegelovom pojednávaní. Po ňom sa má s Hegelom stretnúť. Chce sa dozvedieť nové informácie o svojom bratovi Moritzovi.
Obaja sa však stanú obeťami únosu. Očividne hľadá Moritza ešte niekto ďalší a je ochotný spraviť čokoľvek, aby ho našiel. Je na Jule a Matthiasovi, aby vylúštili hádanky v Moritzovom odkaze. Keď ich vylúštia, Moritz zomrie a keď nie, zomrú oni.

Dej knihy bol napínavý. Rozsahovo je krátka a má opäť krátke kapitoly, takže sa číta veľmi rýchlo.
Knižku hodnotím na 4,5*. Pol hviezdičky dole dávam len preto, že niektoré veci, ktoré sa odhalia v závere, som zistila pomerne skoro, v podstate na začiatku knihy a celkovo mi rozuzlenie prišlo trošku viac prekombinované, než som čakala.
Pár vecí, ktoré vyplávajú na povrch ma ale poriadne prekvapili. A som rada, že autori neostali len pri trilógii.

allart
04.09.2022 5 z 5

Teda toto sa mi páčilo viac ako predchádzajúci diel. Bolo to napínavejšie a akčnejšie. Síce trochu komplikované a mal som pochybnosti, či je skutočne tá fonetika taká zložitá, ale autor v závere tvrdí, že všetko je reálne. Teším sa na ďalší diel s Julou a Hegelom, dúfam, že bude aspoň taký dobrý ako tento.

beata-betsy2310
24.08.2022 3 z 5

Na 3 pokračovanie série Auris - Šum smrti, som nemusela čakať dlho, našťastie... Vincent Kliesh píše podľa mňa výborne, dokonca mám Fitzekove knihy, ktoré píše v spolupráci s druhým autorom radšej. Ako som v úvode spomínala toto je tretie pokračovanie a my sa opäť v príbehu stretávame s autorkou podcastov Julou Ansorgeovou a forenzným fonetikom alias aurisom Matthiasom Hegelom. Medzi obidvoma postavami to "škrípe", predsa sa Hegel v predošlom príbehu nezachoval k Jule pekne, čo mu Jula nevie / nechce zabudnúť. No Julina túžba nájsť svojho brata Moritza ju prinúti k spolupráci a príbeh sa môže začať. Obaja sa púšťajú do riešenia skrytého / zašifrovaného odkazu od Moritza, ktorý ak nerozlúštia čaká ich mučivá smrť, no ak sa im to podarí Julin brat Moritz zomrie.
Krátke ale svižné kapitoly sú plné dynamiky a zvratov (za seba píšem že tretia časť je oveľa lepšia ako predošlá) najmä preto, že boli moje tiché prosby vyslyšané a autori sa v tejto časti venujú Hegelovmu nadpozemskému talentu - sluchu, alebo ak chcete forenznej fonetike a tieto kapitoly ma bavili najviac. Na to, že má knižka iba 220 strán dozviete sa všetko potrebné i niečo navyše. Dávam tejto časti 4,5 *. A už sa teším na ďalšiu...

Petronela16
04.04.2022 4 z 5

(SPOILER) No tak poďme na to,prvy komentar...je to na mne, či navnadim, či odstrasim.Takto: keď už niekto čítal prve dva diely tejto serie,tak samozrejme,ze to je veľké lakadlo. Pokiaľ nie,tak neodporúčam čítať ako prvu v poradi, nakoľko tento diel sa uz aj mne zdal velmi prekombinovany a mala som čo robiť, aby som sa z toho vysomarila.Kedze som chcela mať aj tento diel vo svojom portfoliu,tak som ho zmakla, ale pravdu povediac, predchadzajuce diely sa mi zdali lepsie.Vsak preto aj jedna * dole.No, bohužiaľ, tentokrát musim vecne skonštatovať, že pan autor už napisal aj lepšie.Mam však taký dojem, že chcel tuto kapitolu s Julinym bratom nejako silou mocou uzavrieť, preto mi to aj prislo take trošku všetko nasilu.
Ani v závere nebolo nič prekvapujúce, co v inych častiach byvalo, lebo to, ze Sanchez=Moritz som vedela už davno pradavno cca v polovici knihy, čiže som to nepovažovala za strhujuci zaver.
Takže ok, ide sa ďalej, očakávam teraz od tohoto spisovatelskeho dua, že to nanovo rozbehne s nejakym fascinujucim pribehom, ktorým si u mna napraví svoju ,malinko pošramotenú ,reputáciu.Ak to bude tak, budem velkorysa a ochotne zabudnem na tento šumivý diel.
Aha, ešte som chcela podotknúť, ze som si vyhladavala tie bezdozvukove komory a to aj fakt existuje....to ma teda zaujalo na tomto dieli najviac, ale nechcela by som tam byť zavretá!

Vincent Kliesch
německá, 1974