aliza aliza komentáře u knih

Osudná cesta Osudná cesta Kathy Reichs

Tahle se mi zatím líbila od autorky asi nejvíc. Četla se opravdu dobře.

10.07.2023 5 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Opět vynikající kniha od Tess, napínavá od začátku do konce. Téma nucených prostitutek je velmi smutné a bohužel stále aktuální.

06.06.2023 5 z 5

Vánoční plavba Vánoční plavba Mary Higgins Clark

Zpočátku jsem si říkala, že to nebude nic moc, ale nakonec se z knihy vyklubala docela hezká oddechová detektivka. Takže vůbec to nebylo špatné.

19.05.2023 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Opět vynikající kniha od autorky.

04.04.2023 5 z 5

Osudný pád Osudný pád Christina McDonald

Tahle kniha ve mě dlouho zůstane. Nebyl to ani tak thriller, jako psychologické drama, plné lásky a smutku. Jelikož právě procházím něčím podobným, jako Abi, tak mi kniha sedla jako ulitá. Moc se mi líbila, jsem vděčná autorce, že ji napsala.

22.03.2023 5 z 5

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Předchozí díly jsem nečetla, ale i tak můžu říct , že je to skvělá kniha.

12.03.2023 5 z 5

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Všechny tři díly Znonokos mi donesl kamarád s tím, že má pro mne povinnou literaturu, tak jsem je tedy přečetla. Celkově to nebylo špatné, vtipné, na tehdejší dobu docela lechtivý humor, některé části se četly skvěle, některé byly docela nudné.

11.02.2023 3 z 5

Hledám Colina Firtha Hledám Colina Firtha Mia March

Kniha je takové pohlazení po duši. Moc milé a hezké. Doporučuji přečíst, v této nelehké době to platí dvojnásob. Mysím, že si co nejdříve upeču třeba koláč naděje. :)

02.06.2022 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Nečetla jsem žádné předchozí díly, takže nemůžu srovnávat. Ale kniha se četla skvěle, bylo to napínavé a jsem moc ráda, že ji mám ve své knihovně.

07.01.2022 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Úžasně čtivé, nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale ten konec úplně změnil můj názor na knihu...

29.09.2021 3 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Ken McClure (p)

Velice napínavá a čtivá kniha! Doporučuji!

15.10.2011 5 z 5

Čtyři synové doktora Marche Čtyři synové doktora Marche Brigitte Aubert

Kniha se dobře četla, ale uvažování Jeanie bylo neskutečné. Strašně by chtěla zabránit vraždám, zjistit kdo je vrah, pomstít oběti, ale jediné co vlastně dělá je, že si dopisuje s vrahem, pije jako duha, a to dokonce i v době, kdy už ví, že ji chce vrah zabít, že s ním bydlí pod jednou střechou a stejně se opije do němoty. Na policii nejde, protože má škraloup z minulosti. Tak raději nechá vraha, ať si vesele vraždí.

24.04.2024

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Po nějaké době můžu opět napsat "super, super, super". Je to psychologický thriller, napínavý od začátku do konce, skvěle vykreslené postavy, kde je vidět, že nic a nikdo není jen černý, nebo bílý. Za mne úžasná kniha.

21.03.2024 5 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Od Tess jsem zatím četla krimi thrillery s Maurou a Jane, thriller z lékařského prostředí je od ní můj první. A opět mne autorka nezklamala. Velmi zajímavé a velmi znepokojující téma. Napínavé od začátku do konce. Kniha se mi moc líbila a vřele ji doporučuji.

30.01.2024 5 z 5

Slepota Slepota Robin Cook

Robin Cook je sázka na jistotu. Líbila se mi.

10.01.2024 4 z 5

Za každou lží Za každou lží Christina McDonald

Kdo má rád psychologické thrillery, tak bude naprosto spokojen. Stejně jako první kniha, kterou jsem četla od autorky "Osudný pád", je i tato skvělá. Napínavá a velice čtivá. Doufám, že se dočkám i další knihy od autorky.

28.11.2023 5 z 5

Chromozom 6 Chromozom 6 Robin Cook

Opět skvělá kniha od autora. Čtivá a napínavá od začátku do konce. Cook ke zkrátka sázka na jistotu.

17.10.2023 5 z 5

Jasnozřivost Jasnozřivost Irena Obermannová

Má první kniha od autorky, z počátku jsem myslela, že ji odložím, ale z úcty k lidem, kteří jsou schopni vůbec nějakou knihu napsat, jsem to neudělala. A nakonec jsem zjistila, že se četla dobře, byly tam i humorné prvky a překvapivě mohu napsat, že se mi vlastně kniha líbila.

11.10.2023 3 z 5

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Tak jsem docela překvapená, jak se mi kniha skvěle četla a jak moc se mi nakonec líbila. Poslední třetina byla docela překvapující a celkově musím napsat, že kniha byla, dle mého názoru, prostě úžasná.

09.08.2023 5 z 5

Panenka Panenka Ruth Rendell

Velmi zajímavá kniha, která nutí k zamyšlení a člověk si uvědomí, jak je tenká hranice mezi duševním zdravím a duševní nemocí a jak křehká je lidská psychika.

28.07.2023 5 z 5