Alixon Alixon komentáře u knih

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

Vysokooktanová jízda nekončí! Kola osudu se roztáčí do plných obrátek a já zase přečetl 600+ stran jak nic.
George je ještě věští debil než jsme doufali, André zas frajer. Skokani zažívají větší vzrůšo jak Ripleyova ve vetřelci 32 nebo 40? A kde je sakra další díl? Samé otázky!

13.09.2020 5 z 5

Conan a skryté město Conan a skryté město Richard D. Evans (p)

Klasická jednohubka. Občas autor vážně hezky popisuje okolí.

30.08.2020 3 z 5

Tenký led Tenký led Jan Hlávka

Tohle bude složitější. Druhý díl má o 200 stránek víc a to je podle mě chyba. Těch 200 stránek je cítit a občas je to prostě uměle natahovane. Některé postavy jsou navíc a být tam nemusely. Některým důležitým se zas nedostává místa..To je ale většinou úděl 2 dílu v sérii.
I tak je to ale zase jízda a jaká! 4 světy / 4 velké story.. Těším se na 3 díl. Kdybych byl spravedlivý, tak dám 4 hvězdy, ale že jsou to Češi a že jsem se vlastně až tak moc v té vatě nenudil dám +1. Doufám že v příštím díle se tento neduh nebude opakovat, protože 1 díl byl famózní..

13.08.2020 5 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Teda čekal jsem cokoliv, ale ne takovou jízdu. Vůbec nechápu jak mě tahle kniha mohla minout tak moc, že jsem vůbec nevěděl o její existenci. Začátek sice trochu složitější na postavy, ale ještě před polovinou jsem už věděl kdo je kdo a těch 500 stránek jsme proletěl snad za tyden.

29.07.2020 5 z 5

Conan a Srdce Pteionu Conan a Srdce Pteionu Vlado Ríša

Klasicky Conan. Hezky napsané. Děj odsypa. Normálně by to bylo na 3 * ale pro fanoušky téhle oddechové série doporučuji přidat bod :)

08.06.2020 4 z 5

Božský imperátor Duny Božský imperátor Duny Frank Herbert

Tentokrát mi kniha přišla jako takové malé drama. Člověk vlastně ani pořádně nevi, co si má myslet. Je to neskutečně čtivé i když se tam vlastně nic moc neděje.

27.05.2020 4 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Dost sem se tohoto dílu bál po předchozím uletu. Ale nakonec jsem byl příjemně překvapen a konec mě dostal. Dávam 4 z 5 fremenu a přidávám celý sklad melanže! Hurá do dalšího dílu..

20.05.2020 4 z 5

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

Dost složité čtení co se fantazie týče. A to jí mám fakt velikou. Četl jsem ji před snad 20lety a dodnes si ji pamatuji snad celou, což se o spoustě říct nedá. Nevím jestli bych ji doporučil nějakému začátečníkovi. Ten ať spíš sáhne po Den Trifidu.

04.05.2020 5 z 5

Conan a poklad Pythonu Conan a poklad Pythonu John Maddox Roberts

Pro tento díl mám největší slabost. Příjemné čtení, celý děj krásně odsypa. Skvělé zasazení. Pokud někdo bude s conanem začínat, tak zrovna tuto knihu bych doporučil.

04.05.2020 5 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Hrozně složité čtení, plné nesmyslných vět typu : přinesl jsem taky příslušenství k pulznimu synchronizatoru nebo myšlenky rozmazanych obrysu se zvolna rozpijeli v temnotě, aniž by bylo možné je určit. Nekonečné systémy! Mentat nemůže jednat aniž by si byl vědom toho, že pracuje v nekonečných systémech. Pevně pozvání nemůže zastrit nekonečno!
Veskerosti nelze dát konečnou perspektivu. Spíše se Veskerost musí stát nekonečnem - na okamžik.
Došlo k tomu v celostátním spasmatu...

To je úplný blázinec. Nedám víc jak 2 hvězdy a to jsem velký fanda duny a mám za sebou už 7 knih.

04.05.2020 2 z 5

Pouta dědictví Pouta dědictví Brandon Sanderson

Neskutečný. Sanderson po předchozím díle, který byl lehce slabší ukázal naplno, co umí a rozvinul celý příběh do gigantických rozměrů. Hlavně ke konci knihy, jak to snad umí jen on. Ze Steris se stal miláček. Trochu me zarazilo, že to tentokrát není trilogie, ale tím že má kniha jen 400 stránek mi to ani nevadí. Podle mě nejlepší díl ze všech

27.04.2020 5 z 5

Bitva o Corrin Bitva o Corrin Kevin J. Anderson

Ten začátek je hrozně natahlej a nové postavy jsou mi většinou úplně fuk. Pak to ale dostane dost obratky a dk konce se zběsilé tempo nezastaví. Bravo! Jedna z nejlepších trilogii, které jsem kdy četl

01.04.2020 5 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Brandon Sanderson

Čekal jsem dlouhé čekání, stejně jako po našlápnutem 1 díle Mistborna přišel druhý a pro mě osobně poněkud zbytečný díl. Tady se naštěstí historie neopakuje a tak je 5 díl zase skvěle napsaný. Líbí se mi i nižší počet stránek. Dokonce i lehké zakomponovani předchozí ságy zde vůbec nevyrušuje, ale otevírá další možnosti. Jsem nadšen

05.03.2020 4 z 5

Služebnický džihád Služebnický džihád Kevin J. Anderson

Tahle kniha ač má přes 15 Hlavních postav, tak je velice svižná a já z ní byl úplně unesen. Příběhy se nejenže skvěle doplňují, ale také doplňují legendární Dunu a mají hlavně skvělé tempo vyprávění. Brian a Kevin jsou vážně geniální spisovatelé.

05.03.2020 5 z 5

Conan: Páni severu Conan: Páni severu Ivana Kuglerová

Conan je moje guilty pleasure a často dokáže mile překvapit. Skvělá jednohubka, když si potřebuji odpočinout od dlouhých ság. Páni severu jsou poměrně nenáročné čtení.

06.02.2020 3 z 5

Kočkodlak Xin Kočkodlak Xin Konrad T. Lewandowski

Přišlo mi, že se autor snažil nacpat 800 stránek do 300. Občas se věci dějí moc rychle a postavy nemají žádný velký prostor. Nejlepší je ale král. Tomu sem fandil celou dobu. Ten take mohl mít víc místa.. Jinak ale supr čtení. Rychle to uteče

30.01.2020 3 z 5

Caledorův meč Caledorův meč William King

Ač mám W. Kinga moc rád, přijde mi že od dob gotreka se docela zhoršil. Druhý díl se tváří velice pompezne, ale už na startu odhalí většinu karet a tak po 15 stránkách čtenář ví o co tam půjde a jak to asi dopadne až na závěr. Což mě dost rozčililo. Navíc se často věnuje vatě, takže i když vím k čemu se schyluje, tak klidně 20 stránek popisuje úplný zbytečnosti. Někoho to samozřejmě může bavit. Celkově se tam toho na 300 stránek děje hrozně málo

21.01.2020 2 z 5

Poselství práva Poselství práva Brandon Sanderson

Svěží vítr v Mistborn světě . Hrozně příjemně se to čte

16.01.2020 4 z 5

Loď Loď Vladislav Vlček

Moje prvotina a musím říct, že jsem teda fest zklamán. Humor je dost povrchní. Přitom mám rád Kulhanka či Kotletu. Většina knihy je spíš jako exkurze do duše jednoho debila. Slovo miluji tě je v knize snad 100x. Občas to připomíná červenou knihovnu. Kdo čeka promyšlené sci-fi, tak ať se této knize vyhne. Kdo chce zamilovaný román s nádechem sci-fi, tak tohle je kniha pro něj.

31.12.2019 1 z 5

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Nejlepší kuchařka asijských jídel. Autenticke chutě, napsané i náhrady některých ingrediencí, aby se dali sehnat i v ČR

19.01.2018 5 z 5