Alixon Alixon komentáře u knih

Cíl: Kasimir Cíl: Kasimir Jan Kotouč

Tak jsem se prokousal přes všechny ty kapitány, majory, generál-plukovníky, serzantoadmiraly a na nevim co ještě.
Do teď z toho mám guláš jako ten doktor Kellerman. 7894 jmen a z toho asik 30 důležitých. V první knize jsem si je ani nechtěl pamatovat, protože okamžitě umřeli..

Zkusím tento epos nějak shrnout. Docela jsem se bavil. Spousta postav skvěle napsaných. Ovšem bylo i kopec vaty. Musel jsem dokonce i číst po odstavcích, což jsem praktikoval za svůj život a 500+ knih přečtených jen párkrát.
Neskutečně nevyužitý a promrhany potenciál zergu a protossu. Pardon Mortisu a terradonu. Když to vypadalo, že se ta linka začne rozjíždět, ji autor úplně upozadil a skoro zabil. V posledních dvou dílech hrály 8 a 24housle. Proč?

I ty epické bitvy se v posledním díle smrskly. Proč?

Bohužel nejslabší díl. Neříkám, že mi ty postavy nebudou chybět. Všech 8 knih jsem přečetl za 3mesice a to se mi fakt nestává, ale nemůžu se zbavit zklamání z promrhané šance na druhý starcraft. Třeba to ještě přijde. Držím panu Kotoučovi palce a věřím, že to bude pokračovat. Dávám 75% celé té sérii a to jsem ještě přidal 10% za cz autora.

30.09.2023 3 z 5

Pokračování diplomacie (+ novela Příliš brzké setkání) Pokračování diplomacie (+ novela Příliš brzké setkání) Jan Kotouč

400 stran 258 jmen, hodností a jiných názvů. Prvních 50 stránek jsem nevěděl která bije. Jména jsem až na pár veselé ignoroval až do konce, protože je jich fakt kopec a navic rychle umírají. Ovšem knížka se rychle rozjede a nakonec mě vlastně dost bavila, takže jsem objednal další díly v sérii a budu se těšit, jak se to ještě celé vyvine. Dávám slabší 4,autor si podle mě ukousl velké sousto a zbytečně se občas soustředil na nedůležité věci a vztahy mezi noname lidmi, místo aby se soustředil na lepší popisky některých věcí.

30.07.2023 4 z 5

Galaxie v plamenech Galaxie v plamenech Ben Counter

Ach jo. Nuda střídá občasné zajímavé záblesky, ovšem když člověk čeká rozvinutí děje a události, skočí další část / kapitola. Je to jako když ve filmu dáte stříhači volnou ruku a on se rozhodne ukázat, kolik scén dokáže vrazit do jedné kapitoly. Že je to už pak jen dost zmatek ho nezajímá. Když tuhle sérii srovnám třeba s Dunou, kde jsou také předehry k tomu co se stalo, tak je tohle fakt k uzoufani nudné. A přijde mi to díl od dílu horší. Ještě zkusím další, ale pokud to bude pořád takový podprůměr, tak to zabalím a přesunu svoji pozornost a čas jinam. Hodně slabá 3 a spíš bych dal i 2 nebýt takový fanda W40k. Tohle je fakt strašně slabá série knih..

09.05.2023 3 z 5

Vlčí čest Vlčí čest Lee Lightner

Mám rád celé W +W40k universum a dokážu primhourit oči, ovšem tento díl mě extrémně nebavil. Méně je někdy více a v tomto dílu to platí trojnasob. Příliš mnoho boje a pořád to samé. Celá zápletka až na pár světlých okamžiku byla fest nudná. Lee se snaží přiblížit W. Kingovi, ale nedosahuje ani z poloviny jeho kvalit. Pro mě jedna z nejslabších knih Universa

01.05.2022 2 z 5

Conan a sedm dní do úplňku Conan a sedm dní do úplňku Albert Simon Pergill

Nevím jestli za to může překladatel, nebo přímo spisovatel, ale i když je kniha čtivá, je tam spoustu divnych věcí a jakoby tam občas chyběli kusy textu či myšlenek.. Občas jsem se ve výkladu ztrácel a moc nechápal o co tam jde.. Kniha o conanovi, ale vlastně o někomu jiném.. Dám slabý 3.

02.06.2021 3 z 5

Vlčí břit Vlčí břit William King

Asi nejlepší z předchozích knih o Ragranovi. Škoda jen, že W. King neumí dotáhnout všechno co začal do konce. Terra je super, ale podle mého rozjel až příliš mnoho linek a nestíhal je pak řádně dokončit, nebo popřípadě je ukončil až moc rychle. I tak se mi kniha líbila a celou sérii bych s klidem doporučil.

04.04.2021 4 z 5

Hvězdný vlk Hvězdný vlk William King

První díl ragnara jsem četl snad před 15lety. Dnes jsem si ho zopakoval a překvapivě mě to bavilo. Je to prostě W40k aneb jak se stát Hvězdným vlkem. Bavilo mě to víc jak Eisenhorn, ale min jak Gauntovy duchové. Uvidíme co další díl. Viděl bych to na 3/5 a kdo je fanda warhammer jako já, tak ještě +1

16.03.2021 4 z 5

Conan osvoboditel Conan osvoboditel Lyon Sprague de Camp

Bída a ubijejici nuda. Půlka knížky naprosto o ničem. Nebýt tam nápis Conan, tak tohle snad ani nikdo nedočte. Vyhněte se této slatanině.

05.03.2021 2 z 5

Elrik z Melniboné Elrik z Melniboné Michael Moorcock

Je to jako na horské dráze. Chvilku super, chvilku šeď a občas ubijejici nuda. Tuto knihu jsem četl před 20 lety a vím, že se mi celkem líbila. Ale dnes už bych ji moc nedoporučoval. Jsou lepší knihy. A hlavně posledních 100 stránek se táhlo jak smrad. Hrozný. Ani jsem to nechtěl dočitat

23.01.2021 3 z 5

Conan a poklad Pythonu Conan a poklad Pythonu John Maddox Roberts

Pro tento díl mám největší slabost. Příjemné čtení, celý děj krásně odsypa. Skvělé zasazení. Pokud někdo bude s conanem začínat, tak zrovna tuto knihu bych doporučil.

04.05.2020 5 z 5

Caledorův meč Caledorův meč William King

Ač mám W. Kinga moc rád, přijde mi že od dob gotreka se docela zhoršil. Druhý díl se tváří velice pompezne, ale už na startu odhalí většinu karet a tak po 15 stránkách čtenář ví o co tam půjde a jak to asi dopadne až na závěr. Což mě dost rozčililo. Navíc se často věnuje vatě, takže i když vím k čemu se schyluje, tak klidně 20 stránek popisuje úplný zbytečnosti. Někoho to samozřejmě může bavit. Celkově se tam toho na 300 stránek děje hrozně málo

21.01.2020 2 z 5

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Nejlepší kuchařka asijských jídel. Autenticke chutě, napsané i náhrady některých ingrediencí, aby se dali sehnat i v ČR

19.01.2018 5 z 5

Šedý lovec Šedý lovec William King

Kniha má skvělý příběh se zajímavým koncem. Bohužel se autor topí 1/3 celé knihy v úvahách a to mě hrozně nebaví. Často jsem přeskakoval celé odstavce. Zatím nejhorší díl co se týče zábavnosti, ale nejlepší co se příběhu týče.. Těžké se rozhodnout nad hodnocením, ale budu tentokrát víc kritický. Dávám velice slabou 3, ale to jen protože jsem velký fanda W40k série

31.03.2021 3 z 5

Bitevník Bitevník Jack Campbell (p)

Po dlouhé době kniha, kterou je utrpení číst. Prvních 115 stran se neděje absolutně nic. Borec přejde z jedné místnosti do druhé a celou dobu si povídá se svojí ženou, které vyká a seznámíte se ze všemi veliteli 89 lodi a jejich problémy. Dalších 100 stran je skoro naprosto stejných. Dal jsem neměl sílu to číst.. Politika, politika, keci keci. Kdo hledá nějakou space operu, ať raději sáhne po skvělém českém počinu Mráz a hry. Nebude litovat. Tohle je prostě zoufalá nuda psaná zeleným mozkem, který ví, jak to v armádě funguje a přesně to i píše. Což je alespoň pro mě neskutečně nudné.. Ještě že jsem nekoupil ty zbylé díly..

30.01.2021 2 z 5

Snadno & rychle Snadno & rychle Roman Vaněk

Ideální kuchařka pro úplné začátečníky

05.11.2020 5 z 5

Conan a skryté město Conan a skryté město Richard D. Evans (p)

Klasická jednohubka. Občas autor vážně hezky popisuje okolí.

30.08.2020 3 z 5

Conan a Srdce Pteionu Conan a Srdce Pteionu Vlado Ríša

Klasicky Conan. Hezky napsané. Děj odsypa. Normálně by to bylo na 3 * ale pro fanoušky téhle oddechové série doporučuji přidat bod :)

08.06.2020 4 z 5

Božský imperátor Duny Božský imperátor Duny Frank Herbert

Tentokrát mi kniha přišla jako takové malé drama. Člověk vlastně ani pořádně nevi, co si má myslet. Je to neskutečně čtivé i když se tam vlastně nic moc neděje.

27.05.2020 4 z 5

Bitva o Corrin Bitva o Corrin Kevin J. Anderson

Ten začátek je hrozně natahlej a nové postavy jsou mi většinou úplně fuk. Pak to ale dostane dost obratky a dk konce se zběsilé tempo nezastaví. Bravo! Jedna z nejlepších trilogii, které jsem kdy četl

01.04.2020 5 z 5

Kočkodlak Xin Kočkodlak Xin Konrad T. Lewandowski

Přišlo mi, že se autor snažil nacpat 800 stránek do 300. Občas se věci dějí moc rychle a postavy nemají žádný velký prostor. Nejlepší je ale král. Tomu sem fandil celou dobu. Ten take mohl mít víc místa.. Jinak ale supr čtení. Rychle to uteče

30.01.2020 3 z 5