Elrik z Melniboné přehled

Elrik z Melniboné https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57133/elrik-z-melnibone-57133.jpg 3 55 55

Elrik, neomezený vládce – čaroděj ostrova Melniboné, potomek deset tisíc let starého rodu – se snaží udržet si vládu ne krutostí, jako jeho předchůdci, ale rozumnou diskusí. Tento přístup k národu není vhod jeho bratranci Yyrkoonovi, který se pokusí o převrat, je odhalen, ale díky svým kouzlům uprchne z ostrova. Přitom unese Elrikovu snoubenku. Elrik se vydá na dlouhou cestu za pomoci živlů a bohů.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Deus , Mustang

Elric of Melniboné/The Fortress of the Pearl , 1972

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Elrik z Melniboné. Přihlašte se a napište ho.

lord-artoo
26.09.2023 3 z 5

Tři hvězdy za vleklé putování krajinou snů ve druhém díle, ALE jinak se jedná o originální fantasy, která se vydává cestou imitace mytologických příběhů a Jungovy psychologie (Moorcock sám staví na Campbellově Hero's Journey) a světe div se, daří se. Svět je hrubý a drsný jako život sám, hrdina-antihrdina Elrik je z masa a krve a příběhy (jedná se o dvě knihy v jedné) si žijí vlastním životem. Škoda jen, že se v Čechách Elrik nelíbil; na druhou stranu vzhledem k designu obálek se není čemu divit.

špulo
02.03.2023 3 z 5

Fantasy s časov, keď fantasy nosila poctivé bavlnené plienky (aj dnes sa nájde fantasy s pamperzou a to je des). Preto jej dej občas kríva, niekedy nezrozumiteľne džavoce a sem-tam sa aj pos.... Stačí však plienku vymeniť (čili otočiť stránku či pár) a šmatkáme sa radostne ďalej. A vo tom to je ;))

cziss
14.06.2022 3 z 5

Ke knize jsem se dostal na základě fámy, že Elrik je předobrazem Sapkowskeho Zaklínače. No, neřekl bych. Kniha se asi nejvíc bude líbit milovníkům fantasy jako je Barbar Conan. Jestli to chápu dobře, tak Moorcock je takový žánrový zakladatel. Každopádně stojí za to si to přečíst.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Elrik z Melniboné v seznamech

v dalších seznamech7x

drogy meč a magie dark fantasy fantasy hrdinská fantasy

Michael Moorcock
britská, 1939