Alixon Alixon komentáře u knih

Horův vzestup Horův vzestup Dan Abnett

Jsem hrdý majitel 45 knížek z univerza warhammer. Bohužel tohle je dost komplikované dílo. Kniha ma 350 stránek. Když vynecháte všechna jména v knize, ubude tak 60. Když i vatu zbude sotva 200.. 200stran 42 jmen, kdy si člověk udělá nějaký pořádný obrázek tak max o 8. To je hrozně málo. Spousta věcí a událostí by si zasloužila víc rozvinout. Na start takové série je to žalostně málo. Anbett tohle prostě tristne nedokázal ukočirovat a vymýšlel další a další události. Skákal nesmyslně tam a zpět. Spousta míst byla nudných. Ty které by potřebovaly rozvinout zase zkrácených. Takhle teda ne. Poslední rok jsem četl knihy od Sandersona a i když taky kolikrát vyplňuje svoje eposy vatou, tak pořád to nějak drží pohromadě. Tohle je šílené. Tento epos by zasloužil přinejmenším 700 stran, když už je tam tolik jmen a víc péče

23.04.2023 3 z 5

Pária: Ravenor vs Eisenhorn Pária: Ravenor vs Eisenhorn Dan Abnett

Eisenhorn mě bavil dost, bohužel Ravenor moc ne. K Paria jsem byl celkem skeptický, ale když už jsem knihu dostal, proč to nezkusit.. A byl jsem příjemně překvapen. Celé to hezky odsypa, pořád se něco děje a část, kde četla ty texty mi způsobila i husí kůži. Konec mě vyloženě nadchl a tak jsem si ještě v neděli běžel do knihkupectví pro druhý díl

17.04.2023 4 z 5

Šedá zóna Šedá zóna Richard Šusta

Veliké zklamání. Přijde mi to docela složitě napsané a do čtení jsem se musel nutit. Někde v 2/3 jsem to vzdal. Kolikrát jsem vůbec nechápal kdo se s kým o kom baví a co vlastně řeší. Možná je to moje chyba, že jsem knihu nedokázal dát během týdne, ale louskal ji dva měsíce. Ovšem když tohle srovnám se sérii Algor, tak je to bída a nechápu tak vysoké hodnocení.

07.08.2022 2 z 5

Cytonik Cytonik Brandon Sanderson

Prvních 150 stránek je jako Neznalek ve světě nikoho a zbytek jako malý Princ, i když je to princezna a ke konci hodně myšlenkových pochodu ala Duna, což vůbec není na škodu, ovšem nemá to ten drive jako předchozí dva díly. Za mě velice slušná 4 z 5.

25.05.2022 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Na prvotinu je to dobře napsané. Láďa je neskutečně pozitivní člověk. Koupil jsem si všechny díly a jsem zvědavý na ty ostatní

01.05.2021 3 z 5

Synové Fenrisu Synové Fenrisu Lee Lightner

Vlastně ani nevím, co je na té knize špatně. Popisky jsou +- ok, celý příběh je pěkně rozvinutý, postavy šikovně popsány,ale.. Dohromady mi to nesedí. Neustále vrácení a vysvětlování mi u 5 knihy leze krkem. Některé části příběhu jsou buď nelogické, nebo špatně a málo vysvětlené. Že se pořád dokola omývá kdo je Ragnar a jeho kámoši, ale aby byla pořádně vysvětlena kapitola Lvů, to ne. Tam je jen pár vět a zdar. Tak sakra, když už autor rozjede tolik linek a kniha má 310 stránek, tak bych čekal, že se do toho ponoří pořádně. Tohle je hrozně plytké. Nemůžu si pomoct, ale jsem lehce zklamán.

11.04.2021 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Ta knížka je i po letech boží. Skvěle se to čte, dokonce tak skvěle, že pomalu ani nejde přestat.

21.02.2021 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Vždycky mám problém se do jeho knih dostat. Ovšem po pár stránkách se do toho zase ponořím a ke konci mi málem.. No nebudu nic spoilovat. Krásná 4 z 5.

15.02.2021 4 z 5

Chlad Chiméry Chlad Chiméry Jan Hlávka

Ten začátek je teda fest utahany a moc se mi do toho nechtělo, obzvláště když jsem hned na začátku zjistil, že... Ovšem někde u poloviny se to zas neskutečně rozjede a já na konci čuměl s otevřenou pusou. Nemůžu než nedat zas 5/5, ale musím tentokrát přivřit oči.

30.12.2020 5 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Dost sem se tohoto dílu bál po předchozím uletu. Ale nakonec jsem byl příjemně překvapen a konec mě dostal. Dávam 4 z 5 fremenu a přidávám celý sklad melanže! Hurá do dalšího dílu..

20.05.2020 4 z 5

Pouta dědictví Pouta dědictví Brandon Sanderson

Neskutečný. Sanderson po předchozím díle, který byl lehce slabší ukázal naplno, co umí a rozvinul celý příběh do gigantických rozměrů. Hlavně ke konci knihy, jak to snad umí jen on. Ze Steris se stal miláček. Trochu me zarazilo, že to tentokrát není trilogie, ale tím že má kniha jen 400 stránek mi to ani nevadí. Podle mě nejlepší díl ze všech

27.04.2020 5 z 5

Poselství práva Poselství práva Brandon Sanderson

Svěží vítr v Mistborn světě . Hrozně příjemně se to čte

16.01.2020 4 z 5

Pekelný dům Pekelný dům Steve Jackson

Dnes u mě byl kamarád, koukal do me knihovny, která praská ve švech a jeho pohled zabloudil právě na pekelnem domu. Začal o té sérii básnit jak to hrál jako kluk a je škoda, že je všechny prodal. Daroval jsem mu tedy jednu knihu a sám si dnes vybral svůj nejoblíbenější díl a to pekelný dům. Kniha ani po těch letech neztratila nic ze zabavnosti a je neskutečne těžká. Dávám 5/5 strachu a možná ještě zkusím jiný díl

28.12.2023 5 z 5

Super jednoduše Super jednoduše Zdeněk Pohlreich

Tohle je jedna z nejlepších českých kuchařek. Všechno co jsem uvařil, chutnalo výborně. Je to kuchařka jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé, hlavně pokud mají doma děti a řeší co udělat na večeři / oběd abysme nejedli pořád to samé

18.02.2021 5 z 5

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

Dost složité čtení co se fantazie týče. A to jí mám fakt velikou. Četl jsem ji před snad 20lety a dodnes si ji pamatuji snad celou, což se o spoustě říct nedá. Nevím jestli bych ji doporučil nějakému začátečníkovi. Ten ať spíš sáhne po Den Trifidu.

04.05.2020 5 z 5

Služebnický džihád Služebnický džihád Kevin J. Anderson

Tahle kniha ač má přes 15 Hlavních postav, tak je velice svižná a já z ní byl úplně unesen. Příběhy se nejenže skvěle doplňují, ale také doplňují legendární Dunu a mají hlavně skvělé tempo vyprávění. Brian a Kevin jsou vážně geniální spisovatelé.

05.03.2020 5 z 5

Conan: Páni severu Conan: Páni severu Ivana Kuglerová

Conan je moje guilty pleasure a často dokáže mile překvapit. Skvělá jednohubka, když si potřebuji odpočinout od dlouhých ság. Páni severu jsou poměrně nenáročné čtení.

06.02.2020 3 z 5

Loď Loď Vladislav Vlček

Moje prvotina a musím říct, že jsem teda fest zklamán. Humor je dost povrchní. Přitom mám rád Kulhanka či Kotletu. Většina knihy je spíš jako exkurze do duše jednoho debila. Slovo miluji tě je v knize snad 100x. Občas to připomíná červenou knihovnu. Kdo čeka promyšlené sci-fi, tak ať se této knize vyhne. Kdo chce zamilovaný román s nádechem sci-fi, tak tohle je kniha pro něj.

31.12.2019 1 z 5

Svět Ptavvů Svět Ptavvů Larry Niven

Tohle byla moje asik druhá scifi kniha v životě a hůř jsem si vybrat nemohl. Něco tak nudného a hloupého.. Nedokázal jsem ji přečíst ani po roce a byl jsem vyloženě naštvaný, že jsem dal svoje těžce nasyslené úspory za svačiny na základce za tento paskvil.. Určitě jsem v životě koupil větší kravoviny než byl internet a hodnocení, ovšem tohle se u mě už nikdy nesmaže. xD

11.03.2024 1 z 5

Flotila zatracených Flotila zatracených J.S. Dewes

Druhý díl je spíš takový vaťák, jak rád říkám většinou druhým dílům nacpaným až po okraj stránek vatou.. Hodně roztahany, často jsem ztrácel chuť číst.
Občas to celé poskočí o kus dál, aby to následně stejně bylo vysvětleno. Ubylo sakrasmu a přibylo mrčení.. Za mě lepší 3. Další díl ale ještě zvládnu.

Kdo hledá o parník lepší scifi, doporučuji od Sandersona Vzhůru k obloze

31.12.2023 3 z 5