Alinke Alinke komentáře u knih

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

no tedy, to bylo něco, to se Paní spisovatelce opravdu moc povedlo. Kniha mě opravdu zaujala svým opravdovým dějem. Věřila jsem každé slovo, které jsem přečetla, postavy krásně vykreslené, dějová linka končí neočekávaně a opravdu překvapivě. Jediné co mi trochu malinko vadilo bylo to, že hlavní představitelka Ella byla popsaná tak trochu jako neporazitelná hrdinka, ale nevadilo to, musela jsem dát plný počet hvězdiček. Jednou za dva roky přečtu knihu, která mi uvízne v srdci a tahle bude patřit mě ně.

01.09.2023 5 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

pro mě je tato kniha hodně velkým zklamáním. Kdybych před tím nečetla od téže spisovatelky "Aliby", tak by se mi velmi líbila, ale takto jsem měla pocit, jako bych jednu knihu četla dvakrát. Stejný scénář, stejný děj, jen jiná jména. V obou knihách se detektiv zamiloval do předpokládané vražedkyně. Smutné, že tato vynikající spisovatelka tímto způsobem pracuje, myslím, že to nemá zapotřebí.

02.04.2023

Dcery ohně Dcery ohně Barbara Erskine

nechápu ta negativní hodnocení. Kniha je psaná velmi poutavě, nemá hluchá místa, je tam správně vystupňované napětí a v závěru logické vysvětlení. Spisovatelka si dala detailní práci s popisem zvyklostí v době železné a to velmi oceňuji. A pro mě jako regresního terapeuta, kdy odvádění duchů a energetické narovnávání nevyřešených záležitostí z DNA nervového systému, co si každý v sobě neseme je úžasné, že se někdo odvážil toto popsat. Za mě velmi zajímavá a poutavá kniha a za odvahu na toto téma velký obdiv k paní spisovatelce

23.07.2022

Z Kanady na Aljašku Z Kanady na Aljašku Leoš Šimánek

Leoš Šimánek a Čenda mě prostě fascinují. Nikdy jsem nic podobně autentického nečetla. Je to živé, vtipné, napínavé, jsou to prostě fakt šílenci, ale co mě na těch jejich knihách dostává je jejich lidskost: Kde můžou, tam pomůžou, jsou šikovní, empatiční, prostě borci, jen škoda, že žádná z jich knih nebyla zfilmovaná

25.04.2022

Čínská nevěsta Čínská nevěsta Mary Jo Putney

tuto spisovatelku mám moc ráda, dokáže tento žánr zasadit vždy do zajímavého prostředí, dobu, pro nás už minulou, dokáže popsat, jako by v ní žila a je to vždy zajímavé čtení a vůbec mi nevadí, že je to žánr červené knihovny. Bylo to zasazené do zajímavého, pro nás nedostupného prostředí, včetně dobře popsaných zvyků v Číně na začátku 20. století. Zajímavé pojetí

30.07.2021

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

je mi líto, ale bohužel musím napsat, že kniha byla dost příšerná a to mám spisovatelku moc ráda. Vůbec mi nepřišly vtipné dvojité repliky obou sourozenců. Jedna událost, která by se dalo popsat do několika řádků, je na několika stránkách. Kniha by byla možná lépe čtivá, kdyby byla zkrácena na třetinu. První polovinu jsem přečetla rychločtením, zbytek tak nějak ze slušnosti k autorce. Nechci psát byla příšerná, ale byla.

09.02.2021

Medailon krále Slunce Medailon krále Slunce Helena Babická

krásně napsané, napínavé, úžasně popsané pocity hlavní hrdiny, historicky podložená data, pět hvězdiček bych dala, kdyby bylo méně zdlouhavého popisování přírody na úkor děje.

21.11.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

byla jsem zklamaná, takové poklidné čtení, chybělo mi tam napětí, ale líbilo se mi stmelení kolektivu a jejich vlastnosti.

25.08.2023 2 z 5

Dvojník Dvojník Danielle Steel

je mi to líto, ale mojí oblíbené spisovatelce se to tentokrát nepovedlo, přišlo mi jako by to nepsala ona, nebo ji nakladatel tlačit k další knize a nevěděla co psát. Scifi mi nevadí, ale tohle bylo špatně

17.08.2023 odpad!

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

hodnocení 76% odpovídá. Kniha je čtivá, předvídatelná a mě osobně se na ni líbilo, že jsem ji mohla kdykoliv odložit, aniž bych byla v napětí, jak se bude děj vyvíjet, prostě příjemné oddechové čtení na dovolenou

12.06.2023 3 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

zajímavý námět, dobře vystihnuté charaktery postav, děj logicky na sebe navazující. Nijak oslňující, ale dobře se to četlo a určitě tématicky zajímavé doporučuji ke čtení

29.05.2023 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

za mě tedy zklamání. Napínavost, námět, vývoj děje, vše z toho je dobře napsané, jen to jaksi hodně "předimenzované", kdyby by kniha o 100 stránek kratší a spisovatel spoustu dobrých zvratů v této knížce použil v jiné, byl by to nepochybně bestseller. Škoda.

08.05.2023 3 z 5

Bič Bič Dick Francis (p)

u tohoto spisovatel nelze než dát plný počet hvězdiček. Další díl příběhu zmrzačeného a nezlomného bývalého žokeje, který se dal na dráhu detektiva. K nelibosti nepoctivců velmi úspěšného. krásné čtení

01.05.2023 5 z 5

V nemilosti V nemilosti Dick Francis (p)

klasická krásná detektivka s úžasným popisem vše co se týká koní a jezdeckých závodů. Napínavé od začátku do konce

01.05.2023 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

do poloviny knihy mi příběh přišel jak pro 15ti leté, klasická červená knihovna. U knihy m udrželo jen jméno spisovatelky a naštěstí pak se to krásně rozjelo. Úžasná zápletka i konec. Nádherný příběh. 4 hvězdičky jsou za tu poloviny knihy, která za moc nestála.

01.05.2023 3 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Napínavé, nepředvídatelné, zajímavá zápletka i rozuzlení. Harlan Coben patří mezi moje oblíbené spisovatele a jsem ráda, že je poměrně mladý, že můžu těšit na další zajímavé knihy. Na každé stránce to vypadala, že hlavní hrdina to nepřežije, ale vždycky z toho nějakým zajímavým způsobem vybruslil. Nebylo to kýčové, hezké čtení

23.03.2023 4 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

kniha je označená jako bestseller, ale pod tímto názvem si představuji knihu nabitou dějem, napětím, prostě knihu od které se nemůžu odtrhnout, což se o této říct vůbec nedá. Děj na 300 stránek by se dal shrnout do 200 a ještě by toho bylo hodně. Bohužel knížku nezachránil ani nečekaný zvrat na konci. Bohužel, zklamání

17.11.2022 2 z 5

Útěk čarodějky Útěk čarodějky Ellis Peters (p)

ať mi paní spisovatelka promine, ale tohle se jí vůbec nepovedlo. Dějová linka bez nápadu, bylo to takové nudné a utahané. Škoda času

04.06.2022

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

kniha mě nadchla svým psychologickým pojetím a postupným rozkrývání osobnosti hlavní hrdinky. Těším se na další knihy

30.07.2021 5 z 5

Vražedný lék Vražedný lék Leonard S. Goldberg

napínavá a dobře čtivá detektivka se všemi atributy, co má mít, moc se mi líbila a určitě to není poslední kniha od tohoto autora

30.07.2021