Aligator805 Aligator805 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nádherná kniha. Napsána s velkým citem pro jazyk, tak jako ostatní knihy A. Mornštajnové. Velmi krásné čteni. Mohu doporučit.

01.01.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velice pěkné napsaná kniha. Zajímavý pohled do historie a tvrdého života horníků. Líbila se mi i provázanost jednotlivých postav.

27.06.2023 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný a strašně smutný příběh. I přes tolik krutosti to je nádherná kniha, která se četla jedním dechem. Velmi pěkný je i autourčin styl krátkých a výstižných vět. Pro mě je osud Zuzany Liebeskindové nezapomenutelným čtením stejně jako Hana od A. Mornštajnové.

07.01.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milé, příjemné pohlazení po duši. Krásný a kultivovaný projev pana Ebena. A taky zajímavý nápad s kroužkovou vazbou. To vše dělá z této knihy laskavé čtení. A vážně jsem neměla potřebu se zbavit ani jedné stránky.

04.07.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Krásná kniha. Snad ještě o trochu lepší než první díl. Velká poklona autorce, která odvedla neskutečnou práci. Historie tohoto kraje je unikátní. Lednická opravdu umí krásně přiblížit atmosféru a velmi dobře popsat lidské osudy, pocity a povahy jednotlivých osob. Velmi se těším na závěrečný díl a doufám že si udrží takto nastavenou vysokou úroveň.

03.07.2023 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Robert Merle napsal tuto knihu dokonale. Vryje se pod kůži a vy nemůžete přestat číst i když víte že s každou další stránkou to bude jen horší. Merle úžasně vystihl proměnu postavy. Z malého vystrašeného kluka který touží po rodičovské lásce až po zrůdu, která plní rozkazy s takovou lehkostí a samozřejmostí. Ukázka jak fanatismem a neláskou vychovat zrůdu schopnou všeho.

17.02.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Opět velice pěkně napsaná kniha. Zajímavé téma, co by asi bylo kdyby ...

22.05.2021 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Slovy pana Kaplana, bylo to špíčkový. A excelentní překlad pana Přidala.

01.04.2023 5 z 5

Velice pěkná kniha, připomínající ne moc známou událost 2. světové války.

04.01.2024 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Klasika která se neomrzí. Skvěle napsaný příběh a jako vždy úžasný Hercule Poirot.

23.03.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak tohle mě odrovnalo. Místy mi bylo špatně, ale kniha nešla odložit. Přečetla jsem za dvě hodiny. Tuto knihu budu mít v paměti ještě hodně dlouho. Stejně jako jiné knihy A. Mornštajnové. Vylíčení tísňivé atmosféry bylo úžasné a vtáhlo vás do děje. Tak jak to paní spisovatelka umí.

18.04.2023 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Opět skvělé. Nic není takové jak se na první pohled zdá. Vše zamotané a jediný kdo zvládne vše vyřešit je Hercule Poirot.

01.03.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Třetí kniha s komisařkou Linhartovou a opět to nemělo chybu. Kniha se četla jedním dechem a nešla odložit. A konec byl opravdu velmi nečekaný. Kristýna Trpková dokazuje že i u nás máme velmi kvalitní autory detektivek.

05.03.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Opravdu velice krásná a čtivá kniha. Velký obdiv autorce. Kolik materiálu musela prostudovat a kolik času věnovala sepsání této knihy. Velmi se mi líbí střídání časových rovin v kombinaci s úřední dokumentací. Velký obdiv řeholnicím. Za mě jedna z nejlepších knih co jsem četla.

29.08.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělé napsané. Přečteno během jednoho dne.

24.04.2020 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Já tuhle sérii prostě miluju. Jedna z mála sérii která si drží vysokou úroveň. A tento další díl to opět dokazuje. Kam až může zajít sourozenecká rivalita? Opět velmi zvolené téma knihy, tak jako u předchozích dílů. Kim a její parta, to už je taková třešnička na dortu. Co dodat víc? Já chci rychle další díl!!!

07.04.2023 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Velmi čtivé. Mělo to vše co má. Láska, zlo, napětí a dobrý konec.

14.03.2023 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Posloucháno jako audiokniha. První část knihy s dvojčaty a průkopníky byla parádní. Druhá část už mi přišla taková uspěchaná, rychlá. Členové mordoparty byli sympaťáci. Vzhledem k tomu že to bylo moje první setkání s autorem, tak určitě sáhnu po další knize.

03.04.2023 4 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Opravdu pěkné čtení. Autorka umí velice pěkné vykreslit atmosféru. Zajímavá je i psychologie postav. A otevřený konec dává velký prostor čtenářově fantazii.

26.02.2023 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Opět skvělá kniha. Sebevražda, vražda, tajný sňatek a postupně se každý stává podezřelým. K tomu skvělý Hercule Poirot, teď už na odpočinku. Ale ani to mu nebrání bravurně vyřešit další zapeklitý případ.

11.02.2023 5 z 5