alibaba72 alibaba72 komentáře u knih

Návrhář Návrhář Marius Gabriel

Jo tak je to pěkná kniha, dobře se četla, pěkně vykresluje poválečnou Paříž, jen škoda, že je Christian Dior jen téměř okrajová postava.

30.10.2018 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Knihu mně doporučila jedna kolegyně s tím, že je ale "hodně drsná". Ano je drsná, ale ti co čtou thrillery, pro ně bude kniha jemné čtivo. V každém případě je kniha neuvěřitelně silná a každý by si ji měl přečíst.

16.09.2018 5 z 5

Smrť prekliatych Smrť prekliatych Katarína Holetzová

Pěkné čtení, opravdu klasická detektivka. Těším se na další případ Reného Juhásze.

04.09.2018 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Tak to byla jízda :-) Ještě, že jsem se rozhodl si koupit všechny knihy s detektivem Flintovou, takže jdu asi rovnou na další příběh. Volavka je trochu netradiční detektivka, ale o to víc jste překvapení na jejím konci.

12.08.2018 5 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Pěkná kniha, ale oproti prvnímu dílu je to ještě více pomalé, dobře, od druhé půlky už se to čte rychle, ale než se k tomu člověk prokouše (proto dávám jen tři hvězdy). Jinak je to kniha pěkná a těším se na třetí díl.

07.08.2018 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Kniha, která vás chytne a nepustí, já jsem zapomínal i na jídlo :-) těším se na další knihu Sharon J. Bolton. Už mě vidíš je první případ ze série s detektivkou Flintovou. Jack Rozparovač se vrací do Londýna... skvělý příběh, skvělé charaktery, je to pěkně zamotané a závěr mě opravdu překvapil.

05.08.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Dobře napsaná kniha, ale měla trochu pomalý začátek, chvíli to vypadalo, že ji odložím. Pro mě i trochu předvídatelná. Každopádně zajímavé prostředí a charaktery.

22.07.2018 3 z 5

Chodila dievčina po hore plačúci Chodila dievčina po hore plačúci Jana Husárová

Milé, úsměvné, k zamyšlení, krásné... budu číst určitě vícekrát :-)

10.07.2018 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Agatha je prostě skvělá :-)

19.06.2018 5 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Tak to byla skvělá detektivka :-)

17.06.2018 5 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Na tuto knihu jsem byl hodně zvědavý, od autora znám knihu Chlapec v pruhovaném pyžamu, která je určena pro mládež. V tomto domě straší je spíš pro nás dospěláky, odehrává se v Norfolku v roce 1867, v jednom domě, kde straší? Je to takový příjemný horůrek, duchařina a párkrát mně mrazilo v zádech. Jen. Jooo opravdu tam straší. Za mě jediné malé mínus je, že je ta kniha taková pomalá, ale i přes to tuto knihu vřele doporučuji.

13.06.2018 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Ze začátku jsem si říkal, že je ta kniha taková pomalejší, ale po chvíli to přestane vadit a už jsem se jen těšil až se dozvím jak to všechno dopadne. Krásná kniha. Už se těším na další díl.

Příručka pravého detektiva Příručka pravého detektiva Jedediah Berry

Tak tohle je tedy pecka :-) budu číst znovu a znovu :-)

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Ach jo. Jak já se těšil... Pro mě průměr. Nic moc se neděje, vůbec jsem nebyl napnutý, nebál jsem se a přitom to téma je mimořádně zajímavé. A upřímně, to rozuzlení? Já tomu tak nějak nevěřil, že by to bylo možné. No prostě průměr.

08.06.2018 3 z 5

Barva mléka Barva mléka Nell Leyshon

Další kniha z edice Pestrá řada, která mě absolutně nadchla. Chvíli jsem si zvykal na věty bez interpunkce a uvozovek, ale rychle jsme se začetl. A pak četl a četl a na konec? No to nééé... Přečtěte si taky :-)

Cholera Cholera Jožo Nižnánsky

Nižnánsky mě nikdy nezklame :-)

08.05.2018 5 z 5

MY 2 MY 2 Radka Denemarková

Tuto knihu jsem málem nedočetl. Proč já ji vlastně dočítal? Asi kdyby náhodou na konci bylo nějaké překvapení? Omlouvám se, ale tohle byla jedna velká nuda.

08.05.2018 odpad!

Odysseova závěť Odysseova závěť Walter Jens

Příjemná jednohubka na jedno odpoledne.

27.04.2018 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Naprosto úžasná kniha.

28.03.2018 5 z 5

Černé jezero Černé jezero Hella S. Haasse

Velmi pěkná, literární jednohubka :-) přemýšlím, že se poohlédnu po další knize této autorky.

27.02.2018 5 z 5