alibaba72 alibaba72 komentáře u knih

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Moje nejoblíbenější divadelní hra od Karla Čapka, už čtu po několikáté a viděl jsem mnohokrát i v divadle. Čapek byl prostě skvělý :-)

29.01.2019 5 z 5

Brazilské noci Brazilské noci Vanessa Barbara

Příjemné čtení na jedno odpoledne. Příběh čerstvého vdovce o kterého se vždy starala jeho žena a teď se snaží všechno zvládnout sám, začíná sice smutně, ale mnohokrát jsem se u knížky v duchu opravdu zasmál.

26.01.2019 5 z 5

Celý život Celý život Robert Seethaler

Život jednoho člověka na 114 stránkách. Úžasně napsaná kniha. Hory, sníh, laviny, lanovky, válka... Tato kniha stojí za přečtení.

22.01.2019 5 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Tuto knihu jsem nečekaně našel v Levných knihách, říkal jsem si, že to asi nebude žádná sláva když se dostala až tam, ale od autora jsem četl Stín větru a pak ještě Andělskou hru a to se mně moc líbilo. A tak jsem knihu zakoupil a neprohloupil. Pěkné, čtivé, svižné, sice pro mládež, ale může to číst kdokoliv a moc se mně to líbilo. Autor dokáže nádherně vykreslit tajemnou atmosféru a vymyslet zajímavou zápletku. Doporučuji :-)

16.01.2019 5 z 5

Ďáblova maska Ďáblova maska Tom Egeland

Tom Egeland nikdy nezklame. Ďáblova maska je skvělý thriller plný napětí a historických údajů. Asi třikrát jsem na 100% věděl kdo vraždí, ale nakonec to bylo všechno jinak. Doufám, že další kniha s profesorem Bjorno Beltem bude brzo.

09.01.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Po delší době opět skvělá detektivka/thriller. Kniha se čte jedním dechem, je napínavá, překvapivá, drsná... už chci pokračování :-)

06.01.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Tak jsem to dočetl a chvíli mně to trvalo. Kniha je na můj vkus velmi zdlouhavá (a to říká někdo kdo má rád Mrtvé duše od Gogola), příběh je trošku zajímavý, líbila se mně atmosféra Itálie, ale už se k této knize rozhodně vracet nebudu.

03.01.2019 2 z 5

Od čtvrtého dílu Aristokratky jsem očekával, že se budu bavit, smát a odpočívat. A to kniha splnila na 100% Jen škoda, že naše staré známé postavy, se v tomto dílu mihnou jen krajově.

19.12.2018 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Toto je velmi milá a moudrá kniha, ke které se budu jistě rád vracet. Joo, měl jsme velkou chuť si jít pořídit koťátko :-)

16.12.2018 5 z 5

Světlo ženy Světlo ženy Romain Gary (p)

Přemýšlím, jak je to možné, že jsem tohoto skvělého autora neznal? Ještě že máme Pestrou řadu :-) Světlo ženy je krásná kniha plná smutku a naděje. Pudl se šimpanzem tančí Paso doble...

09.12.2018 5 z 5

Smrt v křišťálové kouli Smrt v křišťálové kouli Alan Bradley

Příběhy jedenáctileté Flavie mě opravdu baví, je to vtipné, čtivé, napínavé. Už mám doma další dva díly a co nejrychleji se do nich pustím.

09.12.2018 5 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Aha co bych tak napsal k této knize. Zajímavá, má dobrý námět, je opěvovaná... Pro mě se velmi táhl začátek a kniha mě chytila až v druhé půlce, ale chytla mě tak, že jsem ji přečetl jedním dechem. Doporučuji ke čtení a nenechte se odradit cca první půlkou knihy.

02.12.2018 4 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

U této knihy jsem se opět královsky bavil, Stařenka Ogová, Bábi Zlopočasná a Magráta Česneková jsou nejlepší ženské hrdiny ze všech :-) tedy alespoň na Zeměploše. Vřele doporučuji všem, kdo potřebují inteligentně rozveselit :-)

28.11.2018 5 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Škoda, že je tato kniha tak krátká :-) přečetl jsem ji na jeden zátah a moc se mně líbila. Krásně doplnila dva předešlé díly a už abych měl v ruce pokračování. Joo a mně se hodně líbí jak umí autor umí krásně vykreslit atmosféru staré Barcelony. Super čtení.

27.11.2018 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

S. J. Bolton je knihu od knihy lepší a lepší. Temné říční proudy je super kniha a už se těším na další případ, který bude řešit L. Flintová.

27.11.2018 5 z 5

Až mi zítra budeš chybět Až mi zítra budeš chybět Heine Bakkeid (p)

Kniha se čte dobře, má zajímavý námět a prostředí, ale některá místa mohl autor klidně vynechat, tak ano zažívací problémy :-) a třeba popis na pitevně. Ale tak byla to první autorova detektivka a nevedl si zase tak špatně a já si rád přečtu jeho nějakou další.

20.11.2018 3 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Terry Pratchett je prostě záruka dobrého a zábavného čtení, celou Zeměplochu jsem se rozhodl přečíst znovu. Mort je skvělý díl a větu "Ber to tak, že jsme se už pohádali a vyhrál jsem to já." Používám často :-)

19.11.2018 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha od této autorky a byla tak dobrá, že už pokukuji po dalších knížkách. Pokud máte rádi mrazivé hororo detektivky, tak neváhejte a rychle si tuto knihu pořiďte.

17.11.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tato kniha mě úplně rozsekala. To je tak silný příběh. Měla by to být povinná četba pro dospělé. Rozhodně nedoporučuji číst tuto knihu na veřejnosti, myslím, že si cestující ve vlaku mysleli, že jsem se dozvěděl nějakou hroznou zprávu, jak moc jsem brečel.

17.11.2018 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Kniha, od které jsem se nemohl odtrhnout. Asi třikrát už jsem skoro věděl kdo je vrah, tak samozřejmě jsem se ani jednou netrefil :-) a závěr mě tedy překvapil. Už se těším na další případy Flintové :-)

06.11.2018 5 z 5