alibaba72 alibaba72 komentáře u knih

Sen o štěstí Sen o štěstí Sophie Villard

Velmi zajímavé čtení, jediné co mě trochu mrzelo, že autorka mapuje jen velmi malý úsek života Peggy Guggenheim.

04.06.2022 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Laskavý, humorný, melancholický příběh... Ideální pro milovníky koček :-)

15.03.2022 5 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Velmi zajímavé čtení.

15.03.2022 5 z 5

Citrusový sad Citrusový sad Larry Tremblay

Mimořádně zajímavé dílko.

08.03.2022 5 z 5

Prokletí: Jaro komisaře Ricciardiho Prokletí: Jaro komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Skvělá, klasická detektivka :-)

01.03.2022 5 z 5

Germania Germania Harald Gilbers

Přečetl jsem jedním dechem a doufám, že nám přeloží další díly :-)

17.01.2022 5 z 5

Desátého prosince Desátého prosince George Saunders

J8 tedy všeobecně moc nemám rád povídkové knihy a v této knize jsem některé povídky přetrpěl, ale byly tam i dvě povídky mimořádně zajímavé :-)

21.12.2021 3 z 5

Případ šíleného tambora Případ šíleného tambora Jaromír Jindra

Velmi zajímavá historická detektivka.

21.12.2021 5 z 5

O dívce, která se propadla pod Čarozem do víru Bujaření O dívce, která se propadla pod Čarozem do víru Bujaření Catherynne M. Valente

Toto je velmi zajímavé čtení, chvilku tedy hodně na zamyšlení, ale moc pěkné...

02.12.2021 5 z 5

Spišské tajomstvo Spišské tajomstvo Jožo Nižnánsky

Jožo Nižnánsky mě zatím nikdy nezklamal a toto je krásná historická detektivka.

21.06.2021 5 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

Je to sice kniha pro jinou věkovou skupinu, ale já mám Zafóna rád a i tento příběh jsem si užil na 100%

26.05.2021 5 z 5

Černý pes Černý pes Thomas Laird

Až do konce jsem čekal, že se konečně něco stane, bude nějaký zvrat, případy se nějak spojí a nic. Tak trochu nuda, mnoho řešení na malém prostoru.

30.03.2021 2 z 5

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

Brána osudu pro mě byla zatím nejslabší krimi od jinak úžasné autorky.

09.03.2021 3 z 5

Medicejští: Úpadek rodiny Medicejští: Úpadek rodiny Matteo Strukul

Už hodně dlouho jsem u knihy tak moc negoogloval :-) skvělý závěr celé série.

23.01.2021 5 z 5

Roucho pana de Balzac Roucho pana de Balzac Vladimír Neff

Co bych tak řekl k této knize? Excelentní. Nádherná čeština, zajímavý příběh. Trochu mě překvapilo časté využití ostřejších výrazů (to jsem nečekal), ale bylo to namístě.

08.01.2021 5 z 5

Dívka z ďáblova močálu Dívka z ďáblova močálu Liselotte Hammer

Taková to byla hodně průměrná detektivka, dokonce jsem myslel, že to nedočtu, cca v půlce knihy jsem se neskutečně nudil, ale překonal jsem se a dočetl jsem to a díky závěru to má dvě hvězdičky.

05.08.2020 1 z 5

Panenka z kostí Panenka z kostí Holly Black

Já tedy už dávno nejsem cílovka pro tuto knihu, ale pro mě to bylo takové milé čtení, které bych určitě dětem doporučil :-)

11.09.2019 4 z 5

Komedianti Komedianti Graham Greene

Občas mě některá kniha donutí jít dohledávat informace na Wikipedii a Komedianti k nim patří. Děj se odehrává na Haiti, v období diktatury F. Duvaliera (Papa Doc) a sledujeme příběh třech osob: hoteliéra, prezidentského kandidáta a odhodlaného skoro vůdce partyzánů. Je to velmi dobře napsaný příběh, kniha se čte dobře a vlastně mě i překvapila, očekával jsem totiž něco strašlivě nudného (tak je to kniha z roku 1966 - tedy asi klasika už) a ono ne :-) Ještě že je tady knižní výzva a potřeboval jsem knihu od autora jehož příjmení i jméno začíná na stejné písmeno, jinak bych tuto knihu z knihovny asi nikdy nevytáhnul a rozhodně nelituji a už pokukuji po dalším románu G. Greena, Tichý Američan.

11.06.2019 5 z 5

Jemná lhostejnost světa Jemná lhostejnost světa Peter Stamm

Příjemné čtení na jedno odpoledne.

07.06.2019 4 z 5

Less Less Andrew Sean Greer

Hodně zajímavé čtení, je tedy třeba se víc soustředit, ale stojí to za to :-) cestopis nejenom po světě.

13.02.2019 5 z 5