Ali_xy Ali_xy komentáře u knih

V pořadí druhá kniha Ladislava Zibury..nějak už na mě nepůsobí to kouzlo knihy prvé, někdy jsem měla problém se začíst, závěr naopak byl supr. Myslím, že tomu dám chvíli čas, než se vrhnu na jeho poslední knihu.. :-)

15.03.2018 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha byla supr, v pořadí druhá od autorky. Na začátku příběhu jsem se trochu zamotávala, kdo je kdo, ale časem si člověk již ve jménech udělá pořádek a žije s postavami jejich život. Jistě zajímavé téma, rozuzlení bych řekla také zajímavé. Obecně lze říci, že tato autorka píše cíleně spíše pro ženy, takové pěkné a oddechové romány, žádný brak :-). Určitě se pustím do nějaké další od autorky.

11.02.2018 4 z 5

Tajná zahrada (art edice) Tajná zahrada (art edice) Johanna Basford

Omalovánky od J. Basford jsou naprosto kouzelné a řekla bych, že nejlepší na trhu. Krásné obrázky, důmyslné, propracované, kdo chce kvalitu, volí toto.
Art edice s vyjímatelnými listy je krásná, kvalitní tvrdý papír tomu dává opravdu krásný nádech. Určitě to nejsou poslední omalovánky od této výtvarnice :-) Vřele doporučuji!

26.12.2017 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Kniha útlounká, dá se přečíst za jedno/dvě odpoledne. O čtivosti nemůžu úplně mluvit, ačkoli výslechy byly dobré a závěr tedy fenomenální. Obecně nemůžu A. Christie přijít na chuť, ačkoli se jednou za čas snažím přečíst od ní knihu (ať již se slečnou Marplovou nebo jinými postavami), prostě to není styl, který bych hltala.

09.11.2017 3 z 5

Padrino Krejčíř - Žralok Padrino Krejčíř - Žralok Jaroslav Kmenta

Skvělá kniha, sic zarážející, jaké poměry zde panovaly (a jistě stále panují), ale je dobré, že se o tom mluví. Pan Kmenta opět nezklamal.

03.04.2017 5 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Tahle knížka se četla jedním dechem. Je poutavá a čtivá hnedka od počátku. Zajímavá zápletka, děj...stále se něco děje, aniž byste cokoli předpokládali. Vážně skvělá severská krimi, už se těším, až se pustím do druhého dílu :) . Vřele doporučuji!

24.09.2016 5 z 5

Fit za 15 minut denně Fit za 15 minut denně Zuzka Light

Je asi nutno říci předem, že ti, kteří Zuzku nějaký ten pátek sledují, kniha nepřináší vlastně nic nového. Ale jsem ráda, že jsem si ji pořídila. 3/4 knížky je vlastně "jen" o motivaci, proc cvičit a co nám to přináší. Je zde spousta odkazů na různé výzkumy a nenásilně je vysvětlen nějaký základní rámec stravy, což hodnotím velmi kladně. Vše je řečeno jasně, stručně. Může se to zdát jako nudná část, ale mně to hodně dalo. Jiný pohled na cvičení, než jen touha zbavit se pár kil navíc. Pohyb mi baví, ráda sportuji, ale jsou dny, kdy mám chuť se na to prostě vykašlat. Po přečtení této knihy mi to dalo zase nějaký nový impulz, záblesk nadšení, že to co dělám, má smysl a nedělám to jen kvůli postavě snů, ale pro sebe, své zdraví a jak Zuzka říká - jsme dospělí, né vždy děláme to, co nás baví. Do práce chodit musíme, máme spoustu povinností, tak není i naše povinnost starat se o vlastní tělo?
Další část knihy jsou recepty - zatím jsem z toho nic nezkoušela, ale jídla vypadají lákavě a určitě se chystám z toho něco udělat.
Poslední část (možná s podivem i nejkratší) se věnuje samotnému cvičení, resp. konkrétnímu tréninkovému plánu. Obsahuje také vyfocené cviky, popřípadě je možné si je prohlédnout na videu na Zuzky stránkách (https://zuzkalight.com/15-minutes-to-fit-content/). Jedinou nevýhodu vidím spíše to, že jsem zvyklá cvičit podle jejích videí, kde jsou cviky pojmenované v angličtině. Když jsem nakoukla do rozpisu jednotlivých tréninků, kolikrát jsem vůbec netušila, co to vlastně budu dělat. Vyřešila jsem to jednoduše tak, že jsem si to přepsala do angličtiny a už vím (a taky mi to už nezní tak blbě :) ) 30ti denní plán hodnotím velmi dobře, sestava cviků, ačkoli to na první pohled není zřejmé, je vcelku náročná a po 3. kole už neucítíte nohy/ruce a 15 minut se bude jevit jako nejdelších ve vašem životě. Trochu mi mrzí, že ve skutečnosti, je tam 15 tréninkových plánů s tím, že se vždy nějaký opakuje. Na druhou stranu, jak nejlépe poznat zlepšující se formu, než když zvládnete o kolo navíc, než posledně? Čili na jednu stranu mě to otravovalo (možná proto, že jsem měla ještě v živé paměti, jak mi bolely nohy a ruce), na druhou stranu mě motivovalo, že sama sebe musím porazit - i kdyby o jeden angličák nebo klik.

08.07.2016 4 z 5