aley Online aley komentáře u knih

Buduj vlast - posílíš mír! Buduj vlast - posílíš mír! Denisa Nečasová

Kniha seznamuje s ženskými organizacemi v rozmezí 1945-55. Na začátku je seznámení s historií českého ženského hnutí do roku 1945 a poté autorka seznamuje především s ženskými organizacemi. Knihu bych doporučila všem, kteří se zajímají o ženské hnutí.

15.01.2022 4 z 5

Toleranční doba na Vysočině a hudba srdce Toleranční doba na Vysočině a hudba srdce Sixtus Bolom-Kotari

Čtivé dílo o významném písmákovi a kantorovy z Vysočiny. Mě se velmi dobře četla. Autor rozpracoval svoji magisterskou práci. V knize se objevuje řada písemností z moravské superintendentury helvetského vyznání, souvisejících se vznikem tolerančního sboru ve Veselí, rukopisy Modliteb a Písní pohřebních Tomáše Jurena či záznamy, vztahující se přímo k osobě Tomáše Jurena.

03.01.2022 5 z 5

Úvod do dějin a kultury Portugalska Úvod do dějin a kultury Portugalska Arnold Hala

Tenká skripta pro studenty portugalštiny. Mě osobně se to četlo lépe než Dějiny Portugalska od Klímy, i když Klíma více dějiny rozpracoval

03.01.2022 4 z 5

Dějiny a smysl Dějiny a smysl Miloš Havelka

Knihu jsem si vybrala v rámci povinné četby. Byla zajímavá, část jsem znala už z přednášek.

28.12.2021 4 z 5

Svoboda svědomí Svoboda svědomí Sixtus Bolom-Kotari

(SPOILER) Hlavní postavou je první moravský superintendent helvetské evangelické církve Michael Blažek. Kniha sleduje Blažkovo působení na Moravě na základě pestré pramenné základny. Objevila jsem a ujasnila jsem si dost informacích.

23.12.2021 5 z 5

Stručná historie odívání v obrazech Stručná historie odívání v obrazech Jaroslava Petrušková

Kniha je zajímavá s pěknými fotografiemi/ilustracemi. Podle mého názoru kniha je vhodnější pro děti nebo lidi, kteří se o tuto tématiku teprve začínají zajímat.

22.12.2021 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

(SPOILER) Drsný příběh. Paní Sosnarová měla přednášku před lety na mé střední škole a uměla svým přednesem vyvolat emoce. Je dobře, že se o tom mluví, ale po přečtení článku od ÚSTR jsem o její pravdivosti začala pochybovat. Myslím, že je problém v mlčení o tomto tématu našich dějin.

24.10.2015 3 z 5