aley aley komentáře u knih

Město Olešnice: kapitoly z historie Město Olešnice: kapitoly z historie Zdeněk Peša

Z knížky mám smíšené pocity. Některé části byly zajímavé a čtivé, jinde jsem se musela nutit, jak to bylo nezajímavé.

21.02.2022 3 z 5

Člověk na Moravě ve druhé polovině 18. století Člověk na Moravě ve druhé polovině 18. století Jiří Hanuš

Knížka představuje život na Moravě pomocí podle mě významných a ne vždy známých osobností a jejich povolání. Mě se nejvíc líbila část o písmákovi.

15.02.2022 4 z 5

Ženy v purpuru Ženy v purpuru Judith Herrin

Skvělá knížka o tom, jak moc tři ženy dokázaly svoji současnost.

15.02.2022 5 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Na knížku jsem neměla žádné nároky. Chtěla jsem si odpočinout od povinné četby. Proto knížka byla ještě lepší než jsem čekala. Ve většině příběhu jsem si myslela, že jsem to já.

10.02.2022 5 z 5

Neučiníš sobě rytiny: Evangelické umění toleranční doby 1781-1861 Neučiníš sobě rytiny: Evangelické umění toleranční doby 1781-1861 Sixtus Bolom-Kotari

Hezký katalog výstavy. Škoda že na výstavě jsem nebyla

Naše tělo Naše tělo Lucie Kempná

První knížka o těle. Kdybych před tím neviděla Byl jednou jeden život, tak by se mi to líbilo asi víc.

09.02.2022 4 z 5

Majitelé domů v Olešnici na Moravě Majitelé domů v Olešnici na Moravě kolektiv autorů

Název jasně vypovídá. Mě to pomohlo do školy, protože jsem zdlouhavě dohledávat jednu budovu.

Paměť a dějiny Paměť a dějiny Jacques Le Goff

Doporučila bych pro všechny studenty historie. První knížka, kterou jsem četla od Le Goffa byla pro mě velké zklamání, proto jsem na tuto neměla velké nároky. Mile překvapila.

09.02.2022 5 z 5

Evropská idea. Idea mírové, kooperující a sjednocující se Evropy II. (1938-1950) Evropská idea. Idea mírové, kooperující a sjednocující se Evropy II. (1938-1950) Vladimír Goněc

Jasné vysvětlení základních problémů dnešní EU

09.02.2022

Evropská idea. Idea mírové, kooperující a sjednocující se Evropy I. (do r. 1938) Evropská idea. Idea mírové, kooperující a sjednocující se Evropy I. (do r. 1938) Vladimír Goněc

Hezky vysvětleno o snaze sjednocení Evropy

Uruguay Uruguay Michal Zourek

Stručná historie Uruguaye. Na rozdíl od dalších dílů této série, které jsem četla, tento díl byl čtivě psaný a plný informací.

03.02.2022 5 z 5

Prosetín Prosetín Lukáš Martinka

Hezké ručně malované obrázky

03.02.2022 4 z 5

Pluh, meč a kniha Pluh, meč a kniha Ernest André Gellner

Trochu jiný, zajímavý pohled. Občas jsem se do čtení nutit.

03.02.2022 3 z 5

Úvod do studia románských jazyků Úvod do studia románských jazyků Růžena Ostrá

V některých částech mi knížka do školy vážně pomohla, v jiných částech jsem se musela do čtení nutit a výrazně mi se školou nepomohly.

03.02.2022 3 z 5

Naše prababičky feministky Naše prababičky feministky Pavla Horská-Vrbová

Stručná historie českého ženského hnutí, která seznámí se základní problematikou. Člověku, který se začíná zajímat o feminismus, bych ji doporučila, aby si ji přečetl jako první a dál pokračoval s různými dalšími knížkami. Je vidět, že podle mě dost knížek z ní aspoň trochu vychází.

02.02.2022 4 z 5

Magie a náboženství Magie a náboženství Jan Rychlík

Zajímavý pohled na tradice a zvyky, které aspoň některé dodržujeme ještě dnes.

02.02.2022 4 z 5

Spory o čest ve středověku a raném novověku Spory o čest ve středověku a raném novověku Tomáš Borovský

Knížka je tenká, čtivá, zajímavá. Dozvěděla jsem se celkem dost nového.

01.02.2022 4 z 5

Motomorfózy Motomorfózy Václav Havel

Čteno v rámci výzvy. Je to moje první knížka od Havla. Podle toho, co jsme brali v literatuře ve škole, jsem věděla, že ze mně nebude fanynka Havlových děl a tahle knížka mě v tom utvrdila. Nenadchne, neurazí.

31.01.2022 3 z 5

Jiří Stříbrný Jiří Stříbrný Libor Vykoupil

Hezky, čtivě seznamuje s životem významného českého/československého politika.

30.01.2022 4 z 5

Maďarská reformovaná inteligence v českém obrození Maďarská reformovaná inteligence v českém obrození Richard Pražák

Knížka od významného českého hungaristy seznamuje, jak moc ovlivnila maďarská inteligence české země. Vzhledem k roku vydání jsem se knížky trochu bála, zbytečně.

30.01.2022 4 z 5