AlexStark AlexStark komentáře u knih

Bible Bible neznámý - neuveden

Antihrdinové novými hrdiny. Tohle není Marvel. S tímhle se můžete ztotožnit.

Oblíbené lekce:
Nejezte ze stromu poznání dobra a zla - nesuďte na dobré a zlé, nebo budete vyhnáni z Ráje.
Přijměte svůj kříž - přijměte svůj život, jakobyste si ho vybrali a opakujte lekci č.1, zapřete sám sebe a následujte mě.

Kniha, která je skutečně alfa a omega, obsahuje totiž vše. Kdo vidí, viď, kdo slyší, slyš.

"Ale věda řekla, že svět za sedm dní stvořen být nemo..".

:-)

16.10.2021 5 z 5

Atlasova vzpoura Atlasova vzpoura Ayn Rand (p)

Někdo pochopí plně.
Někdo vůbec.
Znamená to snad, že je ten první lepší než ten druhý?
Neznamená.
Znamená to snad, že není nic mezi těmi dvěma?
Naprosto.

100/100.

Zdroj Zdroj Ayn Rand (p)

Absolutní magnum opus. Moje druhá bible. Racionalita, přijímání životních těžkostí, schopnost jít s lidmi a světem do "tenze" proto, aby člověk neztratil svoji pravdu a sám sebe. Lidé ztrácí sebe sami ve světě a v ostatních lidech. Howard nám ukazuje, že není třeba svět ani ostatní lidi zrcadlit, ne, pokud je člověk majákem a ne pouze zrcadlem, pokud je tvůrcem a projektorem a ne pouze sklem, který světlo odrazí či vodní hladinou, která jej absorbuje. Howard nezrazuje vlastní duši a vlastního plamen a zdroj. Všichni tento zdroj máme. Co nás tedy nutí jej zradit? Co nás přivádí k tomu, abychom svět oloupili o vlastního Génia, kterého máme v sobě? Děkuji Vám, Ayn Rand. Nechala jste mě nahlédnout do svojí duše a poznat odraz muže, který je archetypálním Králem s velkým K. Díky.

Baudolino Baudolino Umberto Eco

Zajímavé a zvláštní, zvláště ke konci. Dlouho jsem nevěděl, co si z této knihy odnést a jak si to přebrat, popravdě jsem od ní ze začátku čekal něco úplně jiného. Myslím, že jsem po přečtení nakonec k nějakému pro mě uspokojivému závěru došel, ale již jsem jej, bohužel, zapomněl.

16.05.2023 4 z 5

Upřímná vyprávění poutníka svému duchovnímu otci Upřímná vyprávění poutníka svému duchovnímu otci neznámý - neuveden

Jak říkají Američani, life changing! Tahle kniha mě namotivovala modlit se neustále Ježíšovu modlitbu. Zjistil jsem, že ta hravě strčí do kapsy jakékoli meditace, jógu a další východní praktiky, kterým jsem se dříve věnoval. Naučila mě dostat se za neustálé přemýšlení o sobě samém a o tom, co se zrovna v životě tak úplně nedaří a posunout mě daleko blíže Bohu a vnímání světa v lásce a míru. Kniha, která mi otevřela skutečný poklad křesťanství, kterým je Filokalia a další spisy svatých otců a která mi ukázala, že křesťanství rozhodně není žádnou nižší formou spirituality, právě naopak! 10/10

17.07.2022

Dárek od Caesara Dárek od Caesara René Goscinny