Dárek od Caesara

Dárek od Caesara https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7652/bmid_darek-od-caesara-ZHZ-7652.png 5 131 7

Asterixova dobrodružství série

V Římě panuje zvyk udělovat legionářům po odsloužení dvaceti let služby pozemky provinciích. Jeden z legionářů, věčný ožrala a problémista, dostane poněkud sporný dárek - malou galskou osadu obkolesenou římskými tábory (která Cézarovi samozřejmě tak docela nepatří...). Pozemek rychle změní majitele v nedaleké hospodě, kde ho zmíněný voják vymění s hospodským za misku jídla a víno. Nový majitel pak nadšeně vyráží na sever Galie, kde ho ovšem čeká nemilé překvapení.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Le Cadeau de César , 1974

FirstDaw8ID
26.12.2021 3 z 5

Ač mnozí tento díl vychvalují jako nejlepší, mně tolik nesedl. Snad na další přečtení!

Gordonlord
10.05.2021 4 z 5

Literatura. Nesmírně přeceňované kulturní médium. Poslední dobou mám fakt "štěstí" na samé velmi ceněné klasiky, které se většinou ukáží být prázdným a špatným paskvilem. Proto, abych na literaturu nezanevřel a těžké čtenářské časy nějak vydržel, pouštím se v takové chvíle do četby Asterixe, který ještě nezklamal.

Dárek od Caesara se ukázal být dokonce jedním z nejlepších dílů. Tentokráte se nikam neputuje, děj se odehrává ve vesničce a kouzelný nápoj spojený s mlácením Římanů, kterýžto se jako zdroj vtipu již začal velmi těžce vyčerpávat, si užijeme až na samém konci.

Celý comics je tentokrát postavený na chytrém příběhu, masitě prošpikovaném zatím snad nejlepšími a nejnápaditějšími vtipy, do detailu promyšlenými a nadčasovými hláškami. Svůj prostor dostávají další do té doby více či méně anonymní obyvatelé vesničky a krasně tak dobarvují Asterixovský mýtus.

Tohle byla radost číst. Geniální nápady a chytré vtipy snad v každém okénku a sem tam, pro již dávno tolik potřebné osvěžení i pár nových prvků, jako třeba Asterixova nutnost řešit souboje i bez kouzelného nápoje.

Perfektně vypointovaný a promyšleně napsaný příběh, u jehož tvorby se autoři evidentně skvěle bavili, je samozřejmostí stejně, jako poutavě vymyšlené postavy. Navrch milá a ikonická kresba a dohromady z toho máme jeden velký, nadčasovým zážitkem dýchající comicsový balíček.

Já jsem tedy plný sil a můžu se opět ponořit do světa "velké, kvalitní, propracované a odborníky vysoce ceněné" literatury, která Asterixovým dobrodružstvím mnohdy nesahá ani po kotníky.

yaoiyuri
10.01.2021 4 z 5

Děda Archaix: A mně cizinci nevadí, pokud zůstanou doma.

Příběh o tom, jak vysloužilý a notně "vypitý" legionář dostane dar nedar, který v galské vesnici způsobí totální chaos. Velmi pobavily některé narážky a vtípky, především *narážka na antického dramatika Plauta, Molièra své doby*. Proto tyhle komiksy miluju.

Kuža007
09.09.2019 4 z 5

Dárek od Caesara aneb další jeho pokus, jak skoncovat s nepřemožitelnými Galy.

Atlantis
09.06.2018 5 z 5

Nenechte se zmást stejně jako já, kdy jsem si zkombinoval Překvapení pro Caesara a Dárek od Caesara. S jedním z nejslabších Asterixových filmů nemá tento komiks prakticky nic společného.
Příběh je sice minimalistický, ale rozhodně nenudí, standardně úžasná kresba a výborný vtip. Co víc od komiksu chtít? Přečteno jedním dechem.
A mimochodem, zde to bylo poprvé, co jsem viděl Asterixe bojovat s jeho mečem. Zajímavé.

AlexStark
10.07.2016 5 z 5

Jeden z nejlepších komixů mého dětství, 5/5

Ezios
15.01.2016 4 z 5

Milý díl, který uzavírá první desítku komiksů. Nepouští se do velkého dobrodružství a celý příběh se odehrává pouze ve vesničce nebo v jejím nebližším okolí. A to je taky největší mínus tohoto dílu. Jinak je ale Dárek od Caesara opět po čertech zábavný.