alex.zao alex.zao komentáře u knih

Přiznám se, že když jsem otevřel knihu a setkal se s Bilbem Pytlíkem v jeho útulném hobitím noru, pocítil jsem nostalgii a radost z návratu do dětství. Tolkienova schopnost vykreslit středozem tak živě a barvitě je ohromující - při čtení jsem cítil vůni lesů, slyšel šum potoků a cítil napětí při setkání s drakem Šmakem. Pokud hledáte únik z reality a toužíte po dobrodružství, Hobit vám nabídne více než jen příběh - je to zážitek, který zůstane v srdci na vždy. Moc doporučuji!

25.09.2023 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Silné a hluboké dílo zkoumající rodinné vazby a boj mezi dobrem a zlem. Příběh se odehrává v krásné kalifornské krajině a představuje nám komplikované postavy, které čelí svým vnitřním démonům a svým vztahům s ostatními. Steinbeckův jazyk je nádherný a jeho postavy jsou neskutečně autentické. Tato kniha není jenom o historii jedné rodiny, ale také o lidské povaze a morálce. Doporučuji všem, kdo mají rádi hloubavé romány plné emocí.

25.09.2023 5 z 5