Akrij1 Akrij1 komentáře u knih

Cesta na sever Cesta na sever Karel Čapek

Podle mého názoru nejlepší cestopis Karla Čapka. Krásné popisy přírody s občasnými přesahy k dění v tehdejším světě.

02.01.2021 5 z 5

Nikolina cesta Nikolina cesta Michaela Fišarová

Nikolina cesta je knížka, kterou když začnete číst, tak vás zcela jistě nepustí. Má silný příběh, který je napsán velmi emotivním a čtivým způsobem. Hlavní dějová linie je oživena přirozeně působícími dialogy mezi sourozenci – Nikolou a jejím mladším bráškou, pomocí kterých autorka mistrně dokresluje radost i smutek, bezstarostnost i břemeno odpovědnosti obou postav v daných situacích a zejména krásným způsobem vykresluje jejich sourozeneckou sounáležitost a lásku.
Nikolina cesta je knížka, která vás v určitých momentech velmi pobaví a v jiných rozhodně dojme. Je to kniha nabitá citem, která nenechá nikoho chladným. I když je primárně určena dívkám, její přečtení doporučuji i klukům a všem rodičům.
Vydávat a hlavně číst knihy, jako je Nikolina cesta, má smysl. Mění svět k lepšímu.

17.10.2019 5 z 5

V bříšku V bříšku Michaela Fišarová

Krásná, moc vtipně a zároveň poučně napsaná knížka o vývoji miminka v bříšku. Doporučuji všem maminkám, tatínkům, malým sourozencům a všem ostatním, kteří se nemůžou dočkat, až se miminko narodí a zároveň se chtějí dozvědět, jak ten malý tvoreček v bříšku právě vypadá a co se s ním děje. Text knížky doplňují velmi vtipné a nápadité ilustrace.

02.01.2021 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Bavila mě...

24.10.2019 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Oslava běhání psaná na základě různých úhlů pohledu na tento sport, který je dle knihy přirozeným pohybem člověka. Moc pěkná je část věnovaná E. Zátopkovi.

24.10.2019 5 z 5