Akinimod25 Akinimod25 komentáře u knih

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Oproti prvnímu dílu trochu trvá, než se děj pořádně rozjede. Jinak opět pecka!

03.07.2022 4 z 5

Hellraiser Hellraiser Clive Barker

Dalo by se říci, že se jedná o delší povídku. Filmové zpracování mě asi zaujalo více. Očekávala jsem, že se dozvím více o cenobitech, což se bohužel nestalo.

15.11.2022 3 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Než jsem si knihu přečetla, tak jsem viděla i film. A musím říct, že filmové zpracování bylo lepší. Ačkoli mám tuto autorku moc ráda, tahle kniha mi vůbec nesedla. Celý příběh jede hrozně pomalu a hlavní postava se chová naprosto iracionálně (a to i na puberťačku). Útěk Trixie mě třeba nebavil vůbec. Je to zatím jediná autorčina kniha, která mi nesedla. Oceňuji však propojení s komiksem.

03.07.2022 3 z 5

Zajímavé vyprávění o studiu v KLDR. K této autorce se vždycky ráda vracím.

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Svérázné vyprávění Miřenky Čechové. Kniha mě velmi bavila a přečetla jsem jí jedním dechem.

Gladiátor Gladiátor Dewey Gram

Film je úžasný, kniha taktéž. Strhující příběh o odvaze jednoho muže, který své touze po pomstě dostojí až do samého konce. Skvělé a oddechové čtení. Těším se na druhý díl Gladiátora, který se natáčí.

23.06.2023 5 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Kniha je skvělá, jsem ráda, že Mellinda najde kuráž a poví, co se stalo.

13.08.2022 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

No, moc mě to upřímně nenadchlo. Stmívání, Nový měsíc, Zatmění i Rozbřesk se mi četlo skvěle, tady jsem se musela do čtení přímo nutit. Edwardovy úvahy byly vyloženě otravné a táhly se na několik stran... Nakonec jsem nabyla dojmu, že je ještě divnější než Bella a proto se k sobě tak hodí! :DDD Čekala jsem asi mnohem víc. Může to být i tím, že jsem starší a nad věcmi už přemýšlím jinak.

03.07.2022 2 z 5

Mumie se vrací Mumie se vrací Max Allan Collins

Jakožto velký fanoušek filmu Mumie i Mumie se vrací jsem si musela přečíst i druhou knihu. Opět příjemná oddechovka, možná maličko slabší než první díl.

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Strašná nuda. Měla jsem opravdu co dělat, abych dílo dočetla.

03.07.2022 2 z 5

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Děj se táhne hrozně pomalu a čtenář je z přeskakování na postavy velmi zmatený.

03.07.2022 3 z 5

Zeď Zeď Jean-Paul Sartre

Úžasná kniha!

03.07.2022 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Upřímně jsem z knihy spíše zklamaná. Film miluju, kniha mě ale nezaujala vůbec. Slibný začátek se přehoupl do poměrně nudného příběhu. Vždy to bylo pár stránek nudy (nejčastěji Louiho úvahy) a pár stran akce. Nejzajímavější části knihy se týkají hlavně Lestata, což je i důvod, proč jsem si knihu chtěla přečíst. Do čtení jsem se poměrně nutila, ke knize se již nevrátím. Mám doma i Upíra Lestata, uvidíme, jestli mě bude bavit víc.

11.02.2024 2 z 5

Chovejte se jako Darth Vader Chovejte se jako Darth Vader Gwendal Fossois

Naprosto úžasná kniha. Vhodná i pro puberťáky!

21.11.2023 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Pana Beneše a jeho názory mám moc ráda. Rozhodně doporučuji ke čtení.

29.09.2023 5 z 5

Naučte se přijímat věci, které nemůžete změnit Naučte se přijímat věci, které nemůžete změnit Janina Scarlet

Kniha pomohla vyrovnat se s těžkým životním obdobím a uvědomit si, o čem je život

05.07.2023 5 z 5

Král Škorpion Král Škorpion Max Allan Collins

Kniha se mi moc líbila. Jsem velký fanoušek filmové série Mumie a chtěla jsem se o Králi Škorpionovi dozvědět více. Kniha je taková rychlá jednohubka, místy velmi vtipná. Doporučuji.

17.06.2023 5 z 5

Rozchod jako nový začátek Rozchod jako nový začátek Dagmar Kožinová

Užitečná kniha. Na tuto tématiku bych však našla rozhodně lepší. Nebyla pro mě ta pravá.

26.01.2023 2 z 5

Jak překonat negativní emoce a myšlenky: Cesta k duševní pohodě Jak překonat negativní emoce a myšlenky: Cesta k duševní pohodě Doris Wolf

Kniha se mi velmi líbila. Pomáhá měnit vnitřní nastavení a hodně jsem si kvůli ní uvědomila. Doporučuji.

26.01.2023 5 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Muzikál miluju. Kniha mě trochu zklamala, protože děj se hrozně táhne...

03.07.2022 1 z 5