Král Škorpion

Král Škorpion https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41900/kral-skorpion-41900.jpg 4 38 7

Vládce Memnon rozšiřuje svou vládu v pouštích Středního východu. Protože má čaroděje, předvídajícího výsledek každé bitvy, jeho armáda vždy úspěšně povraždí všechny protivníky. Memnon se snaží naplnit prastarou věštbu - stát se Králem legend, bohy milovaným panovníkem... Jenomže bozi si vyvolili někoho jiného. Jmenuje se Mathayus a je to bojovník, nemající sobě rovného, který povzbudí zbytky pouštních kmenů, aby se proti Memnonově tyranii sjednotili. A nastoupí i na trůn, který si sám zvolil...... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , BB art

The Scorpion King , 1997

Akinimod25
17.06.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Jsem velký fanoušek filmové série Mumie a chtěla jsem se o Králi Škorpionovi dozvědět více. Kniha je taková rychlá jednohubka, místy velmi vtipná. Doporučuji.

Merlin_CZ
05.10.2022 4 z 5

klasický příběh o dobru a zlu :) podle filmu Král Škorpion s Dwaynem Rockem :)

TerezaMondeková
23.02.2021 5 z 5

Film o Králi Škorpionovi jsem si zamilovala, takže jsem byla pochopitelně zvědavá, jak bude napsaná kniha. Líbila se mi víc kniha než film.
Kniha je napsána poutavě a zajímavě. Boje byly popsaný opravdu úžasně a záživně. V příběhu nechyběla ani láska, dobrodružství a nebezpečí. U knihy jsem se několikrát i zasmála... hlavně když Mathayus přistál v místnosti, která byla Memnonův harém a pak následně přistál v místnosti, kde se koupala nahá čarodějka. Měl šťastný den. Taky se mi moc líbily stránky, které byly nádherně ozdobené.
V knize se mi líbilo, že si občas postavy řekly něco úplně jiného, některé jejich reakce a projevy byly jiné než ve filmu a mě se to v knize líbilo mnohem víc. Přišlo mi, že v knize dával Mathayus více najevo svou náklonost ke Kasandře. Více se o ni staral, více ji ochraňoval... dával otevřeně najevo, že je to jeho žena. Mathayus mi v knize přišel ochranitelský, ohleduplný, odvážný, citlivý, bezpochyby nádherný muž a úžasný bojovník.
Musím říct, že v jedné chvíli mi i Memnon přišel jako by se do Kasandry upřímně zamiloval, ale spíše ho asi přitahovalo to, že to byla bez pochyby krásná žena, kterou nemohl mít. Ani se Kasandře nedivím, že Memnonem opovrhovala. Mít něco s mužem, který ji v jedenácti odvedl od její rodiny a celou ji vyvraždil... to by se i mě zvedal žaludek. A když se pak objeví chlap jako je Mathayus... no, myslím, že žádná by Mathayusovi neodolala.
P.S. Nesmím zapomenout na úžasnou velbloudici!

Luigi1
24.10.2020 5 z 5

Jsem velice spokojen se stylem kterým je kniha psanná,pak jsem uviděl film který byl se svými neopakovatelnými efekty velice poutavý.Doporučuju

makynka911
27.07.2017 3 z 5

Já jsem knihu četla až po shlédnutí filmu, ale i tak jsem velmi spokojená. Trošku jsem odchýlila svou četbu od fantasy, ale zrovna tato kniha mi přišla jako dobré zpestření :)

jitka7
30.04.2015 3 z 5

Čteno před shlédnutí filmu :) knížka mě bavila

Peter.Melon
10.06.2014 4 z 5

Dobrodružná kniha.Vcelku dobře napsaná.Akorát nerozumím některým výrazům z této knihy.Jinak ji hodnotím ale celkem kladně.

Max Allan Collins
americká, 1948