Ainslee Ainslee komentáře u knih

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Příjemné oddechové čtení. Když nemám co číst nebo je mi smutno, vezmu strašidlo a na hodinku mám o zábavu postaráno.

03.02.2018

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kdyby to šlo dám hvězdiček klidně 10. Tato kniha mě naprosto uchvátila. Děsivý, smutný, ale nádherný a dojemný příběh. Prolínání historie a současnosti bylo nesmírně poutavé a nebylo jediné místo v knize kde by jsem se nudila. Nejednou jsem měla husí kůži a přiznám se, že než jsem šla večer spát, musela jsem se podívat do skříně ☺️

02.02.2018 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Tohle byla první kniha od autorky kterou jsem četla. A musím říct, že mě neuvěřitelně bavila. Doma mi vyčítali, že do knihy čučím kudy chodím ale já ji prostě musela dočíst. Neuvěřitelně spletitý a napínavý příběh od začátku do konce. Do poslední chvilky jsem netušila jak to dopadne a závěr mě opravdu překvapil. Jen ta milostná scénka mi tam přišla malinko zbytečná.

29.01.2018 5 z 5

Neviditelné nestvůry Neviditelné nestvůry Chuck Palahniuk

Tohle byla první kniha vůbec, kterou jsem od Palahniuka četla. A bavilo mě to. Bavilo mě přeskakování dob, díky tomu se mi to velice dobře četlo. Vůbec jsem se v tom neztrácela, stačilo se jen trochu začíst a pochopit styl psaní. Těch zápletek kdo je kdo tam bylo opravdu hodně a nejednou jsem byla překvapená. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

27.01.2018 4 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Když jsem si tuhle knihu kupovala, byla jsem upozorněna, že po přečtení už pro mě nic nebude jako dřív a mám si nachystat kyblík na zvracení. No, přesvědčila jsem se, že toho snesu opravdu hodně. Četla jsem ji dvakrát, jednou dokonce jako těhotná a nemůžu říct, že by mě nějak poznamenala. Naopak, četla jsem ji s jistým nadhledem a apatií. Některé úchylky na mě působily dost komicky, až mě to nutilo se pousmát. Je neuvěřitelné kam až sahá lidská vynalézavost a co je schopen člověk pro své ukojení vykonat. Upřímně obdivuji de Sadeho, že měl tu kuráž sepsat takto na svou dobu odvážné dílo i když musíme vzít v potaz, že jej psal ve vězení a nepomyslel na to, že by kdy spatřilo světlo světa. Kdoví co by se při čekání na smrt honilo hlavou nám.

19.01.2018 4 z 5

Milostná růže Milostná růže Jean des Carreaux

No, začátek celkem ujde, pak už se to začíná opakovat a v momentě kdy si hlavní aktér pořídí svůj vlastní palác neřestí už je to vcelku o ničem. Opravdu hodně podobné Lady F. hlavně co se určitých názvů a slovních spojení týče.

18.01.2018 2 z 5

Z téhle knížky mám docela rozporuplné pocity. Nevím čím to je, Poeovi povídky mám ráda ale tahle sbírka na mě působila skličujícím dojmem. Povídky jako Král mor, Zánik domu Usherů, Černý kocour, Jáma a kyvadlo mě bavily. Přes zbytek jsem se prokousávala jen velmi těžko.

12.01.2018 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělá knížka, která odhaluje paradoxy lidského chování a přirovnání lidé vs. prasata je více než trefné.

05.01.2018 5 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy měla v ruce. Skvěle napsaná, úžasně čtivá. Ano,je kontroverzní, zvrhlá a pro někoho až nechutná, ale vzhledem k tomu jaké měl Brian dětství a jeho pohledu na svět je to pochopitelné. Alespoň pro mě. Manson je pro mě top1 a kniha jen dokazuje jak podceňovaný, nepochopený a inteligentní je to člověk.

05.01.2018 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Knihy z prostředí léčeben miluju, takže se mi ani tahle nevyhla. Vyústění zápletky mě zklamalo, čekala jsem trochu něco jiného. Ale kniha byla napínavá od začátku do konce, četla se skoro sama a chvílemi mě až mrazilo což se mi často nestává. Kniha splnila účel, oprávněně zasluhuje čtyři hvězdičky.

21.12.2017 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Hezký příběh, ale mě bohužel nenadchnul. Zajímavý mi připadal pouze začátek, a poté to co se dělo v druhém patře Thornfieldu. Jinak děj celkově nezáživný, dialogy místy až nudné. V momentě kdy Jana utekla mě to přestalo bavit úplně. Nedokázala jsem pochopit některé její pohnutky a činy, občas mi to přišlo přitažené za vlasy. Možná kdybych knížku četla jako náctiletá, dokázala bych se do ní víc ponořit, možná by mě i více bavila. Teď to pro mne byla taková nezáživná červená knihovna.

16.12.2017 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Ten kdo napíše takto do poslední stránky promyšlené dílo musí být génius. Některé kapitoly se četli těžko, něco jsem musela číst dvakrát abych pochopila. Začátek byl docela zdlouhavý, až jsem se musela přemáhat číst dál. V závěru mě ale kniha překvapila, jak vše dopadlo a mám o čem přemýšlet.

08.12.2017 4 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Tahle knížka se musí číst s nadhledem. Pro někoho kdo ví co čekat je to fajn počtení, pro nezasvěceného to musí být šok :-) Tento díl je více zvrhlejší než Lady Fuckingham, hlavně proto že je v něm opravdu hodně incestu. Některé situace byli až směšné, Lady F. byla mnohem realističtější. I tak jsem se ovšem pobavila.

30.11.2017 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Když jsem se do téhle knížky pouštěla, zhruba jsem věděla co čekat přesto mě některé pasáže překvapily tím jak dopodrobna bylo vše vylíčeno. Nepřišlo mi to zvrácené ani nechutné, prostě příběh nymfomanky která osexuje vše co dýchá... V porovnání s ostatními Wildeho díly je to ovšem síla. Upřímně pochybuji, že autorem je on.

27.11.2017 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Naprosto úžasné dílo. Docela dlouho jsem se odhodlávala ho přečíst, už jen proto jak notoricky známá je postava Draculy. Jsem ráda že jsem to udělala. Ten příběh mě nadchnul, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Tajemno a hrůza okamžiku na vás z knihy úplně dýchá. Bavila mě forma deníkových zápisků, dobře se to četlo. Konec byl trošku zdlouhavý ale to jí na kráse neubírá.

25.11.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tolik pravdy v tak malé knížečce. Krásné.

20.11.2017 5 z 5

Hora hoře Hora hoře Samuel Shem (p)

Nepochybuji o tom, že autor ví o čem píše. Zpočátku jsem měla problém se do knihy pořádně začíst, žádný děj jen takové povídání... Asi v půlce knihy mě to začalo konečně bavit a nakonec se to vše zajímavě vyvrbilo a bylo o čem přemýšlet. Jsem ráda že jsem to nevzdala a dočetla do konce.

20.11.2017 4 z 5

Svědkyně temnot Svědkyně temnot Mike Ashley

Tento typ povídek miluji, tajemno, ponurá, zvláštní atmosféra... Knížka se mi snad až na jednu méně zdařilou povídku líbila od začátku do konce.

16.11.2017 5 z 5

Pád domu Usherů Pád domu Usherů Edgar Allan Poe

Povídky a příběhy s ponurou a tajemnou atmosférou miluji. Tato povídka je pro mě srdeční záležitost a podle mě patří k autorovým nejlepším dílům.

16.11.2017 5 z 5

Zrůda Zrůda Nacuo Kirino

Na knize mi přišlo zajímavé, že příběh je vyprávěn ženou, která vidí zrůdu ve své krásné sestře. Postupem času se však ukazuje, že ona zrůda je vlastně sama vypravěčka. Hezká ukázka toho kam může člověka dohnat závist a sebelítost. Kniha se mi nezdála provokativní a už vůbec ne šokující. Konec byl malinko předvídatelný, ale i tak se mi celkem líbila.

15.11.2017 4 z 5