Aingeal Aingeal komentáře u knih

Tři legendy o krucifixu Tři legendy o krucifixu Julius Zeyer

Velmi hezky sepsané, poutavé legendy, z nichž každá mě něčím okouzlila :). Nejvíce se mi líbila Legenda pražská, prostředí staré Prahy mám v literatuře moc ráda a děj byl rozhodně velmi originální. Další dvě legendy už byly trošku nudnější, ale stále to bylo moc příjemné počtení :).

14.10.2016 4 z 5

Višňový sad Višňový sad Anton Pavlovič Čechov

Moje prvotina od Čechova... v rámci ruského realismu kvalitní dílo, dobré na rozbor, ale právě ona apatie a ignorance mi u těch postav hrozně vadila. Doufám, že mě tento autor snad jednou přesvědčí, abych mu dala ještě šanci; ze současného pohledu bych se k četbě dalších jeho děl nesených v podobném duchu nepřinutila.

28.05.2016 3 z 5

Tudorovci: Králové a královny anglického zlatého věku (1485-1603) Tudorovci: Králové a královny anglického zlatého věku (1485-1603) Jane Bingham

Krásně sepsaná, přehledná kniha s povedenými ilustracemi. Pokud vám trochu zamotal hlavu třeba seriál Tudorovci (jako mně :D), toto dílo vám ji zase rozmotá a budete mít přehled o životě v té době stejně jako o bojích o královskou korunu.

03.01.2016 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Opět na scéně můj oblíbený Hercule Poirot, takže nešlo odolat :). Velmi dobře napsaný příběh, napínavý do poslední chvíle. Agatha Christie zkrátka nikdy nezklame - moc doporučuji!

03.01.2016 4 z 5

Evelyn Evelyn Evelyn Doyle

Po téhle knize jsem v knihovně sáhla v podstatě náhodou - něco mě až magicky přitahovalo na její obálce a už jsem neodolala, čehož rozhodně nelituji :). Kniha velmi zajímavá, hezky sepsaná, já jsem jí zhltla za pár hodin a upřímně - párkrát jsem si i zaplakala. Velmi doporučuji k přečtení!

26.10.2015 5 z 5

Z příkazu krále Z příkazu krále Kate Emerson

Kniha se mi moc líbila, je to skvělý historický román :). Viděla jsem seriál Tudorovci a dost si o královském dvoře v té době načetla, takže jména jsem převážně znala a neměla problém se v nich orientovat. Obzvlášť oceňuji perfektní popis života u dvora ;).

09.08.2015 5 z 5

Madynka Madynka Astrid Lindgren

Tahle kniha mě provázela dětstvím:), nádherná a i teď se k ní ráda vracím!

28.02.2015 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Každému se asi nezalíbí, je trochu "filozofická", nutí zamýšlet se nad životem. A za mě? Naprosto bravurní příběh:), není, co dodat.

28.02.2015 5 z 5

Láska a přátelství a jiné prózy Láska a přátelství a jiné prózy Jane Austen

Rozkošná raná dílka, do kterých jsem se ale stejně zamilovala - vtip, fantazie, nadsázka. Klobouk dolů před Jane:)!

16.02.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tahle kniha mě chytla za srdce! Rakovinu a člověka s ní zobrazuje realističtěji, ne jako žádný "hrdinný boj", jak je často psáno. Velké plus je pro mě část v Amsterodamu :-). Nezkusit tuhle Greenovku by byla škoda, i když ne každému se asi zalíbí styl psaní.

17.01.2015 5 z 5

Začátkem jsem se trochu prokousávala, ale pak mě to chytlo. Krásné, dojemné dílo; na konci jsem litovala Oněgina i Táňu, jelikož se pořád milovali, ale čest zvítězila. Smutné, ovšem poučné.

31.12.2014 4 z 5