Knižní střípky Knižní střípky komentáře u knih

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

Nebudu tvrdit, že se jedná o nějaký literární skvost, ale v době, kdy se mi dostal do rukou, mi sedl, dobře se mi četl, atmosféra malého přímořského amerického městečka byla milá, postavy rovněž, přečtu si i druhý díl, ať vím, kam se budou ubírat osudy postav

26.10.2015 2 z 5

Příběhy nestylový TV celebrity Příběhy nestylový TV celebrity Rachel Renée Russell

Rozhodně nejsem cílová skupina, pro kterou je kniha určena, ale jelikož mám dcerku, která za chvíli do oné cílové skupiny doroste, byla jsem na ni zvědavá a mohu říci, ano, klidně ji své dceři, až přijde čas, doporučím.....je to pěkné, milé, praštěné, zábavné, pěkně ilustrované...ráda si občas přečtu něco ze současné tvorby pro náctileté a tuto sérii řadím mezi ty povedenější počiny.....Nikki je strašně fajn holka a Mackenzie je fakt pěkná potvora, Brandon je moc milý kluk i Nikkiny "nejky" Chloe a Zoey jsou moc fajn žáby a velkou slabost mám pro Nikkinu mladší sestřičku Briannu, ta je opravdu dokonalá, i když někdy na zabití:-)

Příběhy nešťastný lásky Příběhy nešťastný lásky Rachel Renée Russell

Příběhy nerozumný poradkyně Příběhy nerozumný poradkyně Rachel Renée Russell

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Co dodat k této knize než jen, že to byl pěkný návrat do dětství, navíc, díky báječnému filmovému zpracování obou dílů, Vám kniha přímo ožívá před očima.....

21.10.2015 3 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

Past na bonzáky Past na bonzáky Alena Penzešová

Opravdu nejsem cílová skupina, pro kterou autorka tvoří, tuto sérii čteme s mou sedmiletou dcerkou, závodíme, která bude první:-)ale dcerce se zatím líbily všechny díly, první dva četla v první třídě a byly vždy přečteny velmi rychle....řekla bych sice, že knihy jsou určeny spíše pro třeťáky a výše, ale to nevadí, je to vtipně psané, kniha je provázena pěknými černobílými ilustracemi, které někdy působí až jako karikatury, ale moc pěkné, co dodat, těšíme se na další díl

10.10.2015 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Ed Kennedy, co dodat? Ano, poselství pro všechny....psáno lehkou formou, k četbě napříč generacemi, kniha se líbila mně, mé mamince i mému téměř osmnáctiletému synovi, doporučuji přečíst všem, spousta věcí může díky této knize tzv. docvaknout, navíc Ed byl pro mě velmi sympatickou literární postavou a myslím, že na něj dlouho nezapomenu, více takových Edů Kennedyů by bylo dobré míti na světě, ale proč? Vždyť to je přeci jen obyčejný lůzr, nebo ne? To pochopíte až v průběhu knihy

10.10.2015 4 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Dávám po dlouhé době knize pět hvězdiček, v tomto případě ne proto, že by se jednalo
o nějaký literární skvost, ale čistě pro její výpovědní hodnotu, mám Evu Urbaníkovou ráda, mám ráda i její knihy, zde se ale ani tak nejedná o spisovatelku, jako o to, co kniha přináší...přináší pohled a hlavně zkušenosti žen, které se provdaly za muslima, někdo níže zde měl pocit, jakoby se E.U. přiživovala na těchto ženách, nemyslím si to, to bychom v podstatě mohli jakéhokoliv novináře, jakékoliv médium, které informuje o určitých skutečnostech, o životech lidí, podezírat z téhož...ano, v mnohých případech je to bohužel pravda ( mám na mysli bulvár), toto ale není tento případ, jsem ráda za každou takovou knihu, která otevřeně popisuje různá palčivá témata....jednou budu ráda, když si tuto knihu přečte má dcerka, zatím je malá, ale při čtení těchto příběhů se mi svíralo srdce a měla jsem mnohdy slzy na krajíčku a knedlík v krku při představě, že by něco takového mohla někdy prožívat má malá holčička, která zatím sladce spí vedle v pokojíčku....doufám, že toto nikdy nezažiji...velmi mě z tohoto úhlu pohledu oslovil i příběh Renaty, který vyprávěla její matka Vlasta, úplně jsem cítila tu bezmoc matky dospělé dcery, která nezmůže nic, již vůbec nic, její dcera je dospělá žena a její matce zbydou jen oči pro pláč.....

10.10.2015 5 z 5

Cesta u řeky Cesta u řeky Amanda Quick (p)

Ano, přesně to, co jsem čekala, naštěstí, žádné zklamání se nekonalo, prostě stará dobrá Amanda Quick, začtení proběhlo okamžitě, děj plynul krásně, postavy sympatické, romantika, vraždičky, pěkné americké maloměsto, co více si přát na jedno pohodové sobotní odpoledne

03.10.2015 4 z 5

Tři měsíce Florencie Tři měsíce Florencie Mary Carter

Příjemná oddechovka plná vůní Florencie se spoustou bláznivých situací, sympatických lidí, ale na druhé straně je zde i ztvárněná odvrácená tvář života - nevěra po 16-ti letém manželství, lži, podrazy, a co teď? Má cenu za manželství bojovat nebo je čas na nový život, na novou lásku v podobě krásného, charismatického malíře Marka? A co děti, pes, rodinné vazby, 16 let života? Já na této knize oceňuji závěr, který není prvoplánový a předvídatelný, je trochu jiný a za mě dobrý.

29.09.2015 3 z 5

Příběhy neohrabaný krasobruslařky Příběhy neohrabaný krasobruslařky Rachel Renée Russell

Rozhodně nejsem cílová skupina, pro kterou je kniha určena, ale jelikož mám dcerku, která za chvíli do oné cílové skupiny doroste, byla jsem na ni zvědavá a mohu říci, ano, klidně ji své dceři, až přijde čas, doporučím.....je to pěkné, milé, praštěné, zábavné, pěkně ilustrované...ráda si občas přečtu něco ze současné tvorby pro náctileté a tuto sérii řadím mezi ty povedenější počiny.....Nikki je strašně fajn holka a Mackenzie je fakt pěkná potvora ....tento díl se mi obzvláště líbil, jelikož se odehrával v předvánočním čase a pro knihy z tohoto období mám vždy slabost

27.09.2015 3 z 5

Příběhy netalentovaný pop hvězdy Příběhy netalentovaný pop hvězdy Rachel Renée Russell

Rozhodně nejsem cílová skupina, pro kterou je kniha určena, ale jelikož mám dcerku, která za chvíli do oné cílové skupiny doroste, byla jsem na ni zvědavá a mohu říci, ano, klidně ji své dceři, až přijde čas, doporučím.....je to pěkné, milé, praštěné, zábavné, pěkně ilustrované...ráda si občas přečtu něco ze současné tvorby pro náctileté a tuto sérii řadím mezi ty povedenější počiny.....Nikki je strašně fajn holka a Mackenzie je fakt pěkná potvora .....je neuvěřitelné, do jakých absurdních situací se Nikki díky své touze, aby všichni kolem ní byli šťastní, dostává, ale ano, i když mi táhne na 40, kniha mě bavila

Příběhy neoblíbený pařičky Příběhy neoblíbený pařičky Rachel Renée Russell

Příběhy z neslavnýho života Příběhy z neslavnýho života Rachel Renée Russell

Dům v Cornwallu Dům v Cornwallu Liz Fenwick

Na tuto knihu jsem se moc těšila, měla jsem chuť na trochu romantiky, mám ráda příběhy z anglického venkova, ale musím přiznat, že jsem se s ní trápila, trvalo mi dlouho, než jsem se začetla, přečetla jsem mezitím dvě další knihy. Námět dobrý, reálie pěkné, postavy sympatické, ale nezhmotňovalo se mi to před očima, až cca posledních 80 stránek jsem přečetla najednou a neodešla od nich...myslím, že to tu již někdo níže psal, ale pro mě tomu něco chybělo, těšila jsem se, ale byla jsem jednoduše zklamaná

17.09.2015 2 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Toto je mé druhé setkání s autorem, jako první jsem přečetla jeho novinku Chybíš mi a mohu říci, že Šest let se mi líbilo mnohem více.....u Chybíš mi něco chybělo, měla jsem problém se opravdu začíst, zde jsem tento problém neměla, plynule jsem zaplula do příběhu, ani jsem nevěděla jak. A když budu opět srovnávat, u Chybíš mi jsem rozklíčovala poměrně brzo, o co jde, zde jsem prozřela až v poslední třetině knihy, tudíž opět v souboji vítězí Šest let. Jediné, co mi až tak úplně nesedělo byl ten úplný konec, nemám moc ráda přeslazené konce v knihách, které se pyšní titulem thriller, i když zase, kdo by si nepřál zažít takovou lásku:-)

11.09.2015 3 z 5

Stále ... Stále ... Jude Deveraux (p)

Dočtena celá trilogie a suverénně tento závěrečný díl byl nejlepší.....kniha měla spád, líbil se mi výlet do minulosti, vtipných slovních soubojů hlavních hrdinů bylo opět dosti, nechybělo napětí, které tuto knihu poněkud odklonilo od klasického ženského románku, za což jsem byla jen ráda, jen bych si tedy asi představovala trochu jiné zakončení, z toho autorčina jsem trochu rozpačitá, ale to je jen můj pocit

10.09.2015 3 z 5

Navždycky a věrně Navždycky a věrně Jude Deveraux (p)

Přiznám se, že tento druhý díl mi přišel nejslabší z celé série....nicméně opět obsahoval slovní přestřelky obou hlavních hrdinů, které mě bavily a vykouzlily mi úsměv na tváři, ale v celkovém dojmu z tohoto dílu, ani by mi nevadilo, kdybych ho vynechala a přešla rovnou ke třetí části

10.09.2015 2 z 5

Navždycky ... Navždycky ... Jude Deveraux (p)

Pro tuto spisovatelku mám slabost stejně jako pro N.Roberts, knihy obou autorek jsou pro mě oddechovkami, ke kterým utíkám v obdobích přetlaku nebo když prostě nechci nijak extra moc přemýšlet nad tím, co tím chtěl vlastně autor říci, většinou vždy splní to, co od nich očekávám....proto i tato kniha byla pro mě milou oddechovkou, která obsahovala romantiku, napětí, humor, trochu toho tajemna, nic víc, nic míň....kniha měla spád, dobře se četla, docela jsem se bavila při slovních přestřelkách mezi hlavními hrdiny

27.08.2015 3 z 5