Knižní střípky Knižní střípky komentáře u knih

Jižanské stromy divné ovoce nesou Jižanské stromy divné ovoce nesou Percival Everett

4,5*

Pod vším tím bizárkem najdete jeden z nejzávažnějších problémů minulosti, který bohužel nevymizel ani v současnosti, a asi nikdy ani nevymizí.... Úplně mi nesedl konec, ale pro vše výše zmíněné, ráda přimhouřím oko. Byť jsem se při čtení opravdu královsky bavila, po přečtení ji mám stále v mysli a veselé myšlenky to teda nejsou...Za mě to byla originální záležitost, kterou mohu doporučit, jen tak úplně nevím komu :-)

08.11.2023 4 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

3,5*

Ve finále jsem ale spokojená, nad jednou linkou jsem přimhouřila oči, druhou jsem si užila, jedná se o první díl nové série ČERNÝ LED, a já se budu těšit na další.

04.11.2023 3 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

Po celou dobu čtení ve mně rezonovala myšlenka, že takto se píší krásné milostné příběhy, takto napsané romantické knihy chci číst. NEDOKONČENÝ PŘÍBĚH jednoznačně vybočuje v rámci svého žánru, alespoň v mých očích ano. Podobné pocity jsem letos měla již jenom u jedné romantické knihy – a to byla ITALSKÁ DÍVKA od Lucindy Riley. Prosím vás, takto se píší velké romantické příběhy, toto jsou příběhy, které rozhodně stojí za to číst. Scarlett a Jameson se nesmazatelně zapsali do mého srdce a slibuji jim, že se jednou k jejich velké lásce zase vrátím.

04.11.2023 5 z 5

Vyprávění z Ostružinového houští Vyprávění z Ostružinového houští Jill Barklem

Laskavé vyprávění, které na vás dýchne atmosférou starých dávných časů, je neskutečně kouzelné. Obrovský vliv na úspěchu této knihy mají autorčiny ilustrace, které jsou dokonalé, vyvedené do těch nejmenších detailů. Osm kapitol jsem přečetla velice rychle, ale zasekla jsem se u studování právě oněch obrázků, neskutečnou radost mi udělaly...

01.11.2023 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

PLÁŇATA jsem si užila, kniha mě tentokrát neuvrhla do nějakých trudnomyslných stavů, byť ten potenciál tam byl, jak jsem psala v recenzi - rodinka jak víno, ale asi to prostě převálcovala radost z návratu do dobových reálií mého dětství. Doba taková byla, tak se prostě žilo, tak to bylo...

30.10.2023 4 z 5

Ani ne pět minut Ani ne pět minut Hana Radulić

Z mého úhlu pohledu se ve finále jednalo o další originální příběh. Jsem zvědavá, co si pro nás autorka připraví na příště. Kniha je svým vzhledem bohužel docela nenápadná, obávám se, že zapadne, byla by to však škoda.

29.10.2023 4 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Určitě na úspěchu této knihy u mě mělo velký vliv knihomolské prostředí, láska ke knihám zde byla cítit z každé stránky. A navíc se příběh odehrával v předvánočním období, vánoční Paříž byla vskutku kouzelná.

Za mě tentokráte velké doporučení, velkou radost mi tato kniha udělala. A klidně si knihu schovejte na prosinec, autorka příběh rozdělila do 24 kapitol, tudíž mě hned napadlo, že to může být hezké adventní čtení pro velké holky.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků

28.10.2023 5 z 5

Eliška detektiv Eliška detektiv Pavlína Jurková

Máte-li doma malé děti, přečtěte si s nimi tento kouzelný příběh. Je v něm všechno – tajemství , záhada, kamarádství, nová zkušenost, první krůčky k samostatnosti, prostě jedno báječné letní dobrodružství, které si můžete spolu se svými dětmi užít také. A věřte tomu, že nudit se nebudete.

27.10.2023 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si tu knihu přečetla, ale vím, že už ji nikdy číst nebudu, věřím však, že na ni nikdy nezapomenu. Přeji této mladé ženě, aby dokázala vystoupit ze stínu své matky, a aby její další život byl v rámci možností co nejšťastnější a nejspokojenější. Strašné to bylo, příšerné to bylo, ale přečtěte si to.

26.10.2023 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Není špatná, to vůbec ne, ale musím se přiznat, že jsem se místy nudila. Atmosféra jistě malebného vinařského kraje na mě tentokrát nijak nedýchla, necítila jsem ji tam. Máme zde postavy z jiných dílů, což bylo fajn, ale to je asi vše. S Hattie jsem nijak nesouznila, docela často mi lezla na nervy. Luc byl samozřejmě pan úžasňák, ale pletky mezi nimi na mě také nijak nepůsobily, motýlci v břiše tentokrát spali. Co se týče popisů krajiny, místních zvyklostí, prostě takový ten běžný život v dané lokalitě, jak ho J. Caplin zachytit umí, mi zde chyběl, nemůžu si pomoci, je mi to líto, ale cítím to tak. Zhruba v půlce knihy, jsem dokonce chtěla přestat. Ale přeci jen to je má oblíbená série a autorka, tak jsem i tento díl dočíst chtěla. Stáhla jsem si audioknihu a zbytek doposlouchala, což bylo výrazně lepší.

24.10.2023 2 z 5

Poslední léto, kdy jsme byli kluci Poslední léto, kdy jsme byli kluci Bill Rivers

4,5*/5

Bylo mi moc dobře u Jabloňové říčky, ráda jsem byla svědkem klučičích vylomenin během jednoho horkého léta, zlomového pro hrdiny z této knihy. A byť by někdo mohl namítnout, že příběh byl hodně naivní, já si v tomto případě myslím, že právě v tomto tkví jeho kouzlo a síla.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

23.10.2023 4 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

JEŘABINOVÝ DŮM je o rodinných a partnerských vztazích, o ztrátách a nálezech, o minulosti, která vždy ovlivňuje přítomnost, ať se nám to líbí nebo ne. A i když nejsem úplně nadšená, i když se mi kniha nezaryla do srdce, rozhodně budu autorčinu tvorbu i nadále sledovat.

22.10.2023 3 z 5

Na dně Temné řeky Na dně Temné řeky Leslie Wolfe

Druhý díl mě definitivně utvrdil v tom, že mám doma zase další výbornou thrillerovou sérii, kde budu netrpělivě vyhlížet každý další díl.

20.10.2023 5 z 5

Štědrý kluk z hračkářství bratrů Svátků Štědrý kluk z hračkářství bratrů Svátků David Litchfield

Milý vánoční příběh pro čtenáře od 3 let, s minimem textu, ale s nádhernými celostránkovými ilustracemi, může dětem přiblížit zase trochu jiné tradice, než ty naše. I když ty naše jsou samozřejmě ty nej :-)

18.10.2023 4 z 5

Vánoční Perníček a zatoulaný děda Vánoční Perníček a zatoulaný děda Lucie Stroupková

Krásné ilustrace, moc milé vyprávění o jednom starém pánovi, kterému již selhává paměť, ale naštěstí má kolem sebe milující rodinu, která se o něj s láskou stará nejen o Vánocích. Navíc autorka příběh sepsala do 24 kapitol, tudíž je to úplně ideální prosincová četba, každý den si můžete s dětmi dát jednu kapitolu, která je tak akorát dlouhá a budete mít zábavu až do Štědrého dne.

18.10.2023 5 z 5

Marion: Guvernantka královské rodiny Marion: Guvernantka královské rodiny Fern Britton

Číst tuto knihu bylo jako koukat na nultou sérii seriálu KORUNA, která zachycuje dětství a dospívání princezen. Tudíž pro milovníky tohoto seriálu a všeho kolem britské královské rodiny je tato bichlička v podstatě nutností. Nezalekněte se počtu stran, ani se nenadějete a budete na konci, stránky vám budou mizet před očima, je to krásně a čtivě napsáno. Atmosféra doby, vhled do lůna této celým světem sledované rodiny, veškeré důležité milníky, mě tak vtáhlo, že jsem nechtěla knihu opouštět, když jsem zrovna nečetla, stejně jsem na ni myslela.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

16.10.2023 5 z 5

Pověz mi, jak žijete Pověz mi, jak žijete Agatha Christie Mallowan (p)

Pokud je Agatha Christie také vaše láska, pokud vás zajímá její život, kromě VLASTNÍHO ŽIVOTOPISU, rozhodně doporučuji i POVĚZ MI, JAK ŽIJETE.

15.10.2023 4 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Jakub Stanjura v této své prvotině bravurně zpracoval téma jedné formy psychické manipulace a citového zneužívání. Díky gaslightingu oběť postupem času začíná pochybovat o sobě, o prožitých událostech, díky čemuž pak dochází ke zpochybňování vlastní paměti a vnímání reality. Tento teror může mít fatální následky, ostatně jako každé jiné týrání.

13.10.2023 5 z 5

Dceřin úděl Dceřin úděl Rosie Goodwin

Co si budem všichni víme, jak to dopadne, ale někdy i velká a stará holka jako já, potřebuje trochu té naivní romantiky. A tato autorka ji umí moc hezky. Nejsou tu žádné uvzdychané pasáže a trapné sexuální scény.

11.10.2023 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

4,5*/5

Myslím si, že se zase můžete těšit na další fajn díl. Bylo mi líto Josie, v tomto díle se na ni ještě více, než kdy jindy, valily přízraky minulosti... A už nic víc neprozradím, dávám si pusu na zámek. Moc ráda jsem zase navštívila staré známé, zkontrolovala, co se v jejich životech událo nového. A zase to sakra rychle uteklo...

09.10.2023 4 z 5