Adush Adush komentáře u knih

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Knihu jsem četla na doporučení kolegyně, dosud jsem žádnou knihu ze série nečetla, takže jsem se občas na začátku ztrácela ve skocích mezi postavami. Postupně jsem si zvykla a bavilo mě sledovat kromě hlavního příběhu také "problémy" všech postav. Nejvíc mě bavila linka ze 17. století, která byla hodně vypjatá. Celkově mě kniha bavila, i přes počáteční potíže s orientací.
Doufám, že třeba časem dojde i na jiné knihy v sérii.

20.09.2022 5 z 5

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Jelikož jsem četla další knihy tohoto autora, už jsem dopředu očekávala lehký závan historie v kombinaci s fikcí. Líbily se mi osobnosti a jako student historie jsem si opět zopakovala pojmy jako palimpsest, vellum, stylus.. Kniha se četla hezky, ale někdy jsem se nedokázala donutit ji číst. Konec byl na mě trochu moc rychlý. Těším se ale na další knihy, uvidíme, s čím přijde autor příště.

25.10.2019 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Bomba, velice krásné a jemné čtení. Moc se mi líbilo, jak je kniha napsaná, retrospektivně, v přítomnosti, z pohledu různých osob a také z deníku. Zážitky z války nejsou nijak drasticky popisovány a spíše se vše točí kolem opravy sídla a venkovských vztahů. Pěkný pohled do tradičního života na vesnici té doby - sousedské roztržky, tradice, atd. Rozhodně se těším na další díl.

24.08.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Úžasná kniha, četla se lehce a příjemně, stačilo jen otáčet stránky. Oceňuji, že nebyla napsána drasticky, hrůzné scény byly spíše na pozadí nebo jako dokreslení příběhu a tak jsem se mohla soustředit i na něco jiného. Je to úžasný příběh. A jako třešnička na dortu byly na konci fotografie a doslov jejich syna. Děkuji moc za tuto knihu!

P.S.: čekala jsem ale trochu víc o příběhu TATÉRA... něco mi tam přecijen chybělo.

17.12.2018 5 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Úžasná kniha, miluji Itálii, Florencii, Leonarda da Vinci apod. Knihu jsem četla po letošní návštěvě Florencie, kde jsem měla možnost vidět Davida na Palazzo Vecchio. Takto jsem do příběhu ještě víc spadla. Kniha mě držela a nepustila. Vzdávám hold autorce, po přečtení toho, co všechno musela prozkoumat za písemnosti a materiály aby to mohla zasadit do příběhu a tenké knížečky, to je opravdu bomba. Klobouk dolů. Těším se, až se ke knize opět vrátím.

17.09.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Od A. de la Motte, který napsal již předtím tak skvělé krimi knihy (sérii Game a MemoRandom), jsem nečekala nic jiného než opět úžasné a napínavé čtení. Líbí se mi prostředí Švédka, ty názvy, které nikdy nevím, jak se čtou, ale prostě si vytvořím svůj vlastní překlad.
Kniha je napínavá od začátku až do konce, plná zvratů a zápletek. Až do konce jsem si myslela svoje a byla jsem překvapená jak to dopadlo. Jelikož jsem četla knihu bez obálky, tak mi pak také docvakla ona modrá bota a celý její příběh.
Líbí se mi poslední rozhovor na konci -
"Co to znamená?" zeptá se. "Ten severní vítr?"
"Konec léta" odpoví...

A také krásný konec knihy. Chytla mě a nepustila. Těším se na (snad) další knihy od autora.

P.S.: Přemýšlím nad tím, jakou roli v knize hrála liška? Pokud někdo pochopil, dejte prosím vědět, ráda podebatuji. :)

05.06.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Naprosto "rozkošná" knížka. Píšu to v uvozovkách, protože kniha plná napětí a vražd nemůže přece být rozkošná.. Knížka mi totiž naprosto sedla, je perfektně napsaná, oddechová (pro čtení ve chvílích klidu), a se zápletkami jako by se autorce roztrhl pytel. Samé překvapení až do posledních stránek.
Ve srovnání s Dívkou ve vlaku už se mi lépe orientovalo při "přeskakování" mezi postavami. Musí se na to zvyknout a pak už to jde samo.
P.S.: Až skoro do 3/4 knížky jsem si myslela, že Nickie je mladá paní a ona ve skutečnosti byla stará :D..

27.06.2017 5 z 5

Stezka mrtvých Stezka mrtvých Sara Blædel

Perfektní thriller detektivka se zajímavým podkladem v severské mytologii. Příběh mě hodně bavil, zajímavé bylo propojení detektivky Louise i s ostatními případy ze sousedství, které se jí osobně dotýkaly.

28.07.2022 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Jako vážně wow! Ze začátku spíš nic moc, až jsem si skoro říkala, že to je škoda, jelikož první dvě knihy se mi moc líbily. Potom se začal příběh rozjíždět, zaplétat a nakonec z toho bylo velké zakončení. Díky za to a těším se na čtení Jarní oběti.

22.02.2021 5 z 5

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Skvělá kniha, úplně mě pohltila, spousta postav a různé zápletky. Rozhodně doporučuji.

18.08.2020 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Mno.. Měla jsem od knihy příliš velká očekávání a nakonec přišlo zklamání. Příběhy jsou zajímavé, nejvíce ten o červovi, ale byly tam maličkosti, které mě rozčilovaly. 1. překlep (místo finiarel bylo giniarel) a hrubka (stihla jsem ji zapomenout).. 2. drak Thorn místo Trn (tedy ponechání originálního jména) a nakonec 3. skloňování oslovení v elfském jazyce (finiareli, ebrithile..)... Tohle mi docela vadilo, a i když to nebylo tak časté, celkový dojem to spíš pokazilo. Jsem ráda, že mohu mít tento doplněk v knihovně, ale kniha vůbec neodpověděla na mé otázky, naopak vytvořila spoustu nových.

21.03.2020 3 z 5

Je skvělé, jak si tato kniha pohrává s tématem holokaustu, ale podle mě poněkud nenásilnou formou. Není to čtení, ze kterého se musí nutně zvedat žaludek (na téma holokaustu jsem četla i mnohem drastičtější knihy), některé popisované scény jsou i úsměvné (mám na mysli třeba příběhy z mládí). Autorka popisuje celý svůj život, jedná se o různé střípky, krátké příběhy a vzpomínky a to celé dává dohromady obraz jejího prožitého života před, v a po šoa. Za mě velmi pěkně zpracované.

04.02.2020 5 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Kniha mě opět vtáhla do děje, stejně jako první díl, nemám co dodat, moc se mi to líbí, příběh pěkně plyne. Těším se na další díl

25.12.2019 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Úžasná kniha!!! Přečetla jsem ji jedním dechem. Neskutečně mě vtáhla do děje. Zaujala mě jak obálka tak anotace a později jsem zjistila, že je to přímo rodokmen autorky. Opravdu velmi zajímavé čtení, jak z historické doby tak z přítomnosti a duchařiny. Trochu mi chyběly v historických částech uvedené roky, v kterých se zrovna nacházíme, bylo to občas nepřehledné pro orientaci, třeba kolik mají děti let, jak starý je Thomas, apod. Ale jinak nemám opravdu co vytknout, ráda se ke knize někdy vrátím a budu se na ni těšit.

10.11.2019 5 z 5

Zloději hedvábí Zloději hedvábí Dirk Husemann

Tak jsem tu mršku konečně po dlouhé době dočetla. Příběh mě táhl tak částečně, ale rozhodně byl zajímavý. Když jsem četla, chtěla jsem číst dál. Ale když jsem nečetla, nedokázala jsem se přinutit k tomu začít číst. Rozhodně se mi líbil nápad zpracovat toto téma, které není čtenářům úplně známé (stejně jako Slon pro Karla Velikého), ale myslím, že potenciál nebyl úplně využit. Třeba se k ní jednou vrátím, uvidíme.

21.01.2019 3 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Škoda těch hodně překlepů v knize, ale to byla taková "zvláštnost" celé trilogie. Bude další díl? Sranda, ale přijde mi, že to bylo takové ukončené-neukončené. Příběh je pěkný, četla jsem a četla, těšil mě ten vývoj, ale jaký otec, takový syn. Tvrdohlavý. A ta von Dobern, to byla intrikánka. Knížka super, opět mě držela a nepustila a četla jsem ji s chutí. Ráda bych četla i třeba něco dalšího, s dalším vývojem.

02.12.2018 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Příjemná, krátká a oddechová knížka, moje první Agatha Christie. Nečekané rozuzlení mě překvapilo, ale všechno hezky dávalo smysl. Myslím, že kdyby se příběh nevyprávěl z pohledu Hastingse, skoro by tam neměl co dělat.
Třeba přijde někdy chuť na nějaký další kousek.

16.06.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Po přečtení komentářů tady jsem trochu váhala s koupí knihy, ale nakonec jsem udělala dobře! Kniha mě naprosto nadchla, jde o úžasný, jemný příběh, se zajímavými zápletkami. Je tam spousta postav, ke kterým si vypěstujete vlastní vztah, kladný i záporný.
Je pravda, že v knize byly nějaké chyby a překlepů, jako by to někdo před tiskem nepřečetl, ale ve čtení mi to zase až tak nepřekáželo. Občas jsem se ztrácela v nepřímé řeči, nedokázala jsem rozlišit jestli si to postava myslí, nebo to říká. Setkala jsem se s tím poprvé a tak jsem se musela začíst.

Rozhodně ale za tuto knihu palec nahoru, těším se na další díl, ale to roční čekání bude dlouhé.

06.12.2017 5 z 5

Bylo to krásné nadělení :)

11.01.2023 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Stejné téma, odlišný pohled. Tuto tematiku mám už načtenou horem spodem, ale pokaždé dojde k nějakému novému pohledu na věc. Tato ač krátká kniha byla takovým důmyslným vhledem do situace, zase trochu jinak. Líbila se mi autorova komunikace se čtenářem a také rozdělení kapitol. Celý příběh byl zajímavý a následné vzpomínky na nový život "poté" se mi velmi líbily. Není to u těchto knih obvyklé a proto to oceňuji.

14.11.2022 5 z 5