adriane9 adriane9 komentáře u knih

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Miluju viktorianskou éru a reálně jsem si zde představovala Blackhurst i zahradu včetně dobových oděvů žen. Čtivá zápletka vynahradila někdy až moc zmatené časové prolínání a i když se mi místy kniha zdála dlouhá, po dočtení mi Nell,Cass i Eliza budou chybět. Doporučuji.

03.02.2017 3 z 5

Panská rasa Panská rasa Catrine Clay

Snad jediná kniha, kterou jsem o programu Lebensborn v češtině našla a rozhodně doporučuji, psaná lehce citlivě k tématu s rozhovory zúčastněných. A některé doslova šílené úryvky a citace např Himmlera či Wellshe mi utkvěly navždy v paměti.

11.01.2017 4 z 5

Ze života prababiček Ze života prababiček Jana Skarlantová

Nádherná kniha, která vás vtáhne do své doby a ač jsem za dnešní určitý komfort ráda, tahle doba měla něco do sebe a dle mého by to měla být povinná četba pro dnešní rádoby stylisty (základy odívání). Kniha, která má čestné místo v mé knihovně.

07.01.2017 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Rozhodně bych to úplně nezatracovala, obálka knihy je hezká, ale červené písmo v ní mi vadilo, snad bude lepší dotisk. I celkový námět byl dobrý i když se to ve finále vlastně nepovedlo, to na okraj. Příběh, přiznám se, jsem nedočetla, bylo to pro mě holé utrpení. Najít si cestu k hlavní hrdince je zhola nemožné, alespoň pro mě. Ano chápu, že v cizí zemi, byť jste vlastně doma, si připadáte stále jako cizinec, ale to tahání dětí do svých smutků a všeho mi jako matce nešlo přes srdce. Nebudu psát konkrétně v jaké chvíli jsem knihu odložila, ale jednalo se o část kdy dítě vidělo co nemělo a dál pro mě kniha zemřela. Je to můj osobní problém vím, ale tohle prostě není můj styl knih.

03.01.2017 2 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Co lze k tomu ještě dodat? Kniha je psaná lehce a tak, aby ji pochopily starší děti, vyhýbá se těžkým detailům a já ji mám ve své knihovně, kde čeká na mé syny až povyrostou. Zkrátka.. je důležité na tohle nezapomenout a jak je uvedeno v knize - Děti by měly znát tyto příběhy a snažit se tvořit svět bez válek..

31.12.2016 5 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Neříkám, že kniha bude mít místo v mojí knihovně, ale bylo to slušné čtení, neotřelý příběh zasazen do velmi smutné doby. Ovšem spisovatelka ji nijak nezesměšňuje, pouze se vyhýbá těm nejhorším faktům, aby dodala na síle románu, to je přece omluvitelné. Do řad červené knihovny bych ji rozhodně nedávala, dle mého měla vysší cíl. Třeba já o příběhu Georga přemýšlím víc než je u těchto lehčích knih obvyklé.

28.12.2016 4 z 5

...a máš mě rád? ...a máš mě rád? Jan Pelc

Povídka ..a máš mě rád? je pro mě jedna z nejlepších ráda ji semtam přečtu své polovičce před spaním :-). Pro Pelce mám slabost už od puberty kdy jsem žila na Basketovi a na ..a bude hůř. Tahle povídková kniha je podle mě fajn start pro to se rozhodnout zda ho chcete dál číst nebo ne.. V těchto povídkách se odrazilo celé jeho psané umění, jeho syrový styl a já za sebe rozhodně doporučuji.

17.09.2016 4 z 5

Antropoložka na Marsu Antropoložka na Marsu Oliver Sacks

Miluju Olivera Sackse a miluju knížky od něj. Je mi fuk nakolik lidí ho nemělo rádo, protože prý chtěl být jen populární a proto psal. Já díky němu chápu víc než z proslovu neurologa od nás z fakultky, haha. Oliver píše lidsky a stejně jako jeho otec měl velmi blízko k pacientům a každý v něm něco zanechal. Je mi ctí číst jeho knihy a konečně chápat neurologii na úrovni méně vzdělaného jedince. Jestli chcete Olivera číst doporučuji začít tímto titulem.

03.04.2016 5 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Osobně mě nejvíce zasáhl právě začátek knihy a místa kde se zmiňuje o svém otci a lásky k němu. Je mi také nesmírně blízký styl psaní, v krátkých větách, poetická sdělení a nutnost číst mezi řádky. Hana byla úžasná spisovatelka a vzácná duše plná myšlenek a nápadů, které tu chybí. Nemůžu opomenout její citát, stvořený v bolestné ztrátě „a co s tím, když je v pánu, z popela ho nevyštracháš, ze slz nesložíš“

02.02.2016 4 z 5

Jaké je to být vlkem Jaké je to být vlkem Anne Ménatory

Kniha o nádherném majestátním zvířeti, o jeho chování a vysoké inteligenci, doplněné nádhernými fotografiemi. "Homo homini lupus"

08.01.2016 5 z 5

1000 geniálních obrazů 1000 geniálních obrazů Carl Klaus

Jsem majitelem široké škály knih o malířském umění, přesto mám tuto nejraději, nejlépe se v ní orientuji. Svým širokým obsahem dokáže poučit nejednoho laika v tomto oboru. Najdeme tu v podstatě všechno to, co má v dnešním světě malířství nějakou hodnotu, základ o daném obrazu i malíři. Díky ní jsem nakoupila dále knihy konkrétních malířů jež obdivuji.

08.01.2016 5 z 5

Moja matka Moja matka Karin Smirnoff

Výborné druhé pokračování série Jany Kippo, byť je kniha zatím jen ve slovenštině, je to zase zážitek. Kniha za prvním dílem rozhodně nepokulhává, děj pokračuje a točí se tentokrát kolem kolem příběhu matky, která v mých očích nemá slitování. Těším se na závěrečný díl a rozhodně doporučuji.

19.03.2024 5 z 5

Moje Paříž. Město lásky očima slavných Moje Paříž. Město lásky očima slavných Alessandra Mattanza

Miluju Francii, miluju Paříž a všechno to kolem. Kniha kde srdcaři o Paříži doslova básní a já mám husí kůži až do poslední strany.

24.09.2023 5 z 5

Zříkadla Zříkadla Robert Kubánek

Úžasný... nemám co vytknout napsané přímo pro mou poetickou duši. Mnohdy drsné, mnohdy upřímné až na dřeň a těch pár slov v jedný básni se vás dokáže dotknout víc, než tisícistranná kniha.

14.11.2020 5 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Bavilo mě to i když míň stránek by bylo fajn. Inferno mě od Reynarda nechytilo, ale tohle bylo skvělý, miluju umění i tajemný chlápky s temným příběhem. Doporučuju k přečtení

23.05.2020 3 z 5

Když pan Pes kousne Když pan Pes kousne Brian Conaghan

Dylan byl úžasnej, jako tady se smějete i kdybyste nechtěli těm naprosto tragikomickým situacím :) ... Nejsem si jistá jestli s Dylanovým specifickým přemýšlením neměl přidruženou ještě další diagnózu, každopádně Tourett jak vyšitej a kniha byla fajn. Nechám ji doma pro syna až povyroste a poslední rada nakonec - pár uživatelů si zde "nevidí do huby" a vyzrazuje zásadní info ke knize, takže nečíst komenty před čtením.

25.03.2020 3 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Bylo to fajn, četlo se to skvěle, odstíny mě moc nebavily takže opravdu je tohle jiný styl a navíc miluju hudbu tím spíš tu klavírní, a všechny části s názvem skladby jsem si musela přehrát. Bavilo!

01.01.2020 3 z 5

Nedávejte do hrobu motýla živého Nedávejte do hrobu motýla živého Simona Votyová

Skvělá kniha, čte se dobře i laikovi. Rozsáhlý výběr případů, krásné vsuvky tvorby dětí. Myslím, že pro zachování zdravého přístupu k těmto lidem, by se tahle kniha měla dávat číst zároveň s odbornou literaturou :-)

Tvářičku si odmontuj
Vytrhám ti kleštičkama vlásky
A to všechno z lásky
(Floriánek 7let)

09.12.2019 4 z 5

Čekala jsem dlouho! Čekala jsem dlouho! Danka Šárková

"Láska přeje připraveným a to bez rozdílu věku. Duše nemá věk."
Oddechovka na jedno odpoledne. Vzhledem ke stům stranám je příběh osekaný, zkrácený na minimum, jako nějaký deník v bodech což je škoda. I tak to bylo fajn na čtení

23.07.2019 3 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Kdysi jsem četla dva díly a bylo to jen z dlouhé chvíle v nemocnici bez muže :-). Nyní jsem zkusila Hráče a naprosto to šlo mimo mě. Nudné tlachání, erotiky poskrovnu a celkově mě to zklamalo. Přiznám se, že erotické romány nejsou můj oblíbený žánr což je důvodem mé kritiky. Já prostě požaduju alespoň nejakou inteligenci postav, nějaký smysluplný děj. U Lauren jsem toto nenašla, rozhodně však pár románů tohoto stylu od jiných spisovatelek mám v oblibě, takže ano napsat to slušně určitě jde.

10.07.2019 1 z 5