Adrianah Adrianah komentáře u knih

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Naprosto skvělá satira na válku.Velice jsem se při čtení bavila.

Zabiják Zabiják Émile Zola

Geniálně napsané dílo,od kterého se nejde odtrhnout.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Naprosto skvělá knížka! Mohu jen doporučit.

23.09.2011 4 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Povídka s překvapivým rozuzlením.

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Skvělá kritika tehdejší vyšší společnosti.

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Miláček...aneb,jak se rychle dostat k penězům a vlivnému postavení prostřednictvím vlivných žen.

23.09.2011 5 z 5

Je to satirické dílo,v němž autor kritizuje bezcharakternost a falešné vlastenectví.Staví zde do protikladu zbabělého pražského měšt´ana proti odhodlaným husitům.Pan Brouček zde nepředstavuje jedince,nýbrž chování celé společnosti. Tuto knihu bych spíše doporučovala lidem,kteří mají rádi historii.

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Super povídka,plná vtipu. Dílo staví do kontrastu starobylou Anglii lpící na tradicích a pragmatickou Ameriku spoléhající na moderní postupy.

23.09.2011 4 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Miguel de Cervantes y Saavedra

Humoristický příběh parodující rytířství.

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Skvělá kniha,velmi čtivá,děj románu se nachází na hranici snu a skutečnosti a často není zřetelné, o kterou rovinu se vlastně jedná.

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Velmi čtivá kniha,která mě skoro ihned naplno vtáhla do děje,dokonce i film byl velmi zajímavě natočen.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Skvělá parodie na válku,některé pasáže byly naprosto geniální,něco na způsob Haškova Švejka.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Humoristická knížka parodující meziválečnou českou společnost. Autor se vysmívá tvůrcům otřepaných románů a některým lidským vlastnostem. Vypráví o Saturninovi,sluhovi,který má neobyčejný talent vytvářet absurdní situace,které dokáží zaskočit hlavně jeho pána. Velmi čtivá kniha plná anglického humoru a ironie.Vřele doporučuji.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Skvělá kniha s morbidním dějem, který v posledních 3 kapitolách naplno vyústí.

Piková dáma Piková dáma Alexandr Sergejevič Puškin

Novela s rychlým spádem,zajímavou zápletkou a rozuzlením,ze kterého vychází i jisté poučení.

23.09.2011 5 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Kniha se zajímavým obsahem,ve kterém se prolínají 2 dějová pásma: vlastní příběh Nikolův (skutečnost) a motiv lidové pověsti (legenda o jeho nezranitelnosti).

23.09.2011 3 z 5

Kapitánská dcerka Kapitánská dcerka Alexandr Sergejevič Puškin

Kniha s pevně vedeným dějem,hlavní linii protínají linie vedlejší,což děj nezjednodušuje,ale i tak je kniha velice čtivá.

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Zajímavá kniha,hlavně pro ty,co mají rádi historii.

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Kniha s velmi zajímavým dějem,čtivá s pro mě trochu překvapujícím závěrem.

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Román ukazující morální úpadek francouzské společnosti,kde hlavní roli ve společenských vztazích hrály peníze.Poukazuje na vliv majetku na utváření charakteru člověka. Kniha je velmi čtivá a moc se mi líbila.Doporučuji přečíst.