adorjas adorjas komentáře u knih

Prvý rez Prvý rez Leah Ruth Robinson

Príjemný trhillerík na vypnutie po náročnom pracovnom dni. Číta sa to dobre.

18.10.2014 3 z 5

Grafologie - více než diagnostika osobnosti Grafologie - více než diagnostika osobnosti Jan Jeřábek

Jedna zo slabších diel, ktoré o grafológii na území ČR/SR vyšli. Rozhodne ju neodporúčam úplným laikom. Avšak, človek zaoberajúci sa už niekoľko rokov týmto odborom v nej nájde zopár zaujímavostí a nových informácií.

Pre laikov alebo začiatočníkov a novým psychológom odporúčam trošku ucelenejšie knihy z tohto odboru.

18.10.2014 2 z 5

Grafologie - systém a technické termíny Grafologie - systém a technické termíny Jiří Kulka

18.10.2014 2 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Veľa ľudí Coelha odsudzuje, vraj sa jedná o pseudofilozofické bláboly, ale podľa mňa je to fajn spôsob, ako aj priemerného čitateľa motivovať k premýšľaniu nad ľudstvom, k premýšľaniu nad citmi a vzťahmi. Coelhove diela v sebe obsahujú, podľa môjho názoru, silné humanistické myšlienky s tým, že nakoniec dobro vždy zvíťazí...aspoň teda na krátku dobu ;)

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Veronika sa rozhodla zomrieť Veronika sa rozhodla zomrieť Paulo Coelho

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Udeľujem štyri hviezdičky, napriek tomu, sa mnohí môžu pri mojom hodnotení, pýtať a to akože prečo. A prečo? Starý príbeh, starý epos, hovorí o sile priateľstva. A keď už pre nič iné, tak slúži ako dôkaz, že aj pred tisíckami rokov mali ľudia stále tie isté problémy a riešili ich rovnakým spôsobom. A to je pre mňa krásne- ľudstvo sa nikdy nezmení- ani k horšiemu, ani k lepšiemu...

17.10.2014 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Chápem, všetko chápem, metaforu, politické narážky, a všetko, ale táto kniha nebola pre mňa.

15.10.2014 1 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Ach jo, starý dobrý McEwan. Pán spisovateľ dokáže neuveriteľne zvláštne ponímať sexualitu. Je to také zvláštne, až si myslíte, že to nemôže byť reálne. A v tom tkvie tá strašidelnosť, to postupné približovanie katastrofy, po prečítaní si uvedomíte reálnosť knihy. Knihu odporúčam, ale myslím, že nesadne každému...

14.10.2014

Plamene inkvizície II. Plamene inkvizície II. Marija Jurić Zagorka (p)

Knihu som prečítala na odporučenie. Začiatok bol ťažký, to sa úprimne priznávam- neuveriteľné množstvo postáv v relatívne krátkej stopáži a samozrejme mená postáv. Pretože tie americké Tom alebo Bella sa nám pamätajú ľahšie, že? ;) Ale späť k téme- stredovek (a hlavne ten v Uhorsku) nie je mojim obľúbeným obdobím v histórii, ale tá kniha má niečo do seba, kvôli ktorej ju nespustíte z ruky a budete ju musieť dočítať. Možno by som uviedla takú menšiu výtku, mám pocit, že stredo-a-juhoeurópski autori popisujú akciu trošku staticky, a možno práve preto mnoho čitateľov po týchto autoroch nesiaha. Odporúčam románu dať šancu :)

13.10.2014 4 z 5

Plamene inkvizície I. Plamene inkvizície I. Marija Jurić Zagorka (p)

Hrobka Hrobka Kate Mosse

Moja druhá knižka od autorky, avšak na rozdiel od prvého dielu hodnotím o jednu hviezdičku menej. Autorka aj v tejto knihe rozvíja historickú líniu s prepletaním prítomnosti. A na historický román ho hodnotím veľmi kladne.

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Moja prvá knižka od autorky a spĺňala dve moje požiadavky: Historický román a sakramentsky dobrý historický román, ktorý napísala žena. A napriek tomu, že stredoveké témy ma vôbec neberú, v tomto prípade som bola vtiahnutá do deja. Čarovné.

13.10.2014 5 z 5

Na pláži Na pláži Ian McEwan

Citlivo vykreslený vzťah dvoch ľudí v krátkej stopáži. Pri tejto knihe mi učaroval pán spisovateľ a knihu veruže odporúčam, pretože vás ako čitateľa bude veľmi hnevať konanie postáv, prečo nekonali tak, ako ste to chceli vy. Stačilo by k šťastiu tak málo...

12.10.2014 5 z 5

Solar Solar Ian McEwan

Román z priečinka: Neurazí, nenadchne, a po pár mesiacoch od dočítania, si už ani nebudete pamätať, o čom bol.

12.10.2014 2 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kto by nechcel bývať na malej usadlosti?! Mať celučký svet pre seba?! Mať zopár najlepších kamarátov?! A spolu s nimi objavovať svet?! Už sa teším, keď túto knižku predstavím svojmu dieťaťu :)

12.10.2014 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Trošku depresívna kniha, avšak na knižný debut hodnotím veľmi kladne. Možno ťažšia pre menej zdatných čitateľov. Koniec dáva predpoklady k tomu, aby sme si mohli sami dotvoriť konanie postáv.

12.10.2014 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Mne Carrie neučarovala- napriek krátkej stopáži ma knižka nudila a musela som preskakovať state. Žáner mi neprišiel hororový, atsmoféru som tiež nepociťovala, ako napríklad pri inej Kingovej knižke (Dievčatko, ktoré malo rado Toma Gordona). Verím, že toto bol len ojedinelý prípad, a teším sa na ďalšie knižky pána Kinga :)

12.10.2014 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Priemerná detektívka, ktorá neurazí- nenadchne, a po uplynutí pár hodín vám aj vyšumí z hlavy. Ale odporúčam prečítať. Prečo? Pretože J.K. písať vie a má prirodzený rozprávačský talent, čo sa prejavuje tým, že knihu dočítate v priebehu pár dní. A v druhom rade, pretože tí, čo čítali sériu Harry Pottera budú iste zvedaví ako sa spisovateľka popasovala s novým žánrom zo sveta dospelých.

P.s.: Spoiler: A ako to nakoniec dopadlo so Charlotte? :)

10.10.2014 3 z 5

Odviate vetrom 2 Odviate vetrom 2 Margaret Mitchell

Ako som už spomínala pri prvej časti, máme možnosť získať prehľad o občianskej vojne aj z tej južnej stránky. Ale teraz by som sa rada vrátila k silným postavám (hlavne hlavná hrdinka románu je atypická, pretože nie je to len postava románu, má svoje dobré aj tienisté stránky, a práve to jej dodáva nádych reality).
Mimochodom, autorka tu skvelo zobrazila vzťahy- dovtedy sa umárame túžbou za niečím, kým to nedostaneme, a potom to zrazu nechceme. A potom nájdeme ďalší objekt túžby, a chceme zrazu to.

Je to skvelá kniha, odporúčam!

Ps. Odporúčam aj film z roku 1939- na jemné nuansy, celkom príkladne zachováva dej knihy.

06.10.2014 5 z 5