Adjunkt Adjunkt komentáře u knih

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Mack a jeho mládenci, Li Čong, doktor a další postavy a jejich veselé i smutné OSUDY, a taky mejdany, ke kterým bych se rád vracel.

A ty hlášky..
"Stává se, že se host namaže a zachce se mu pohrát si s chřestýši."

Velká škoda, že Plechárna nemá pokračování..

25.02.2016 4 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Na Kavky jsem měl kladné doporučení a proto jsem čekal pěkné počtení. To co přišlo ještě předčilo moje očekávání. Kniha se čte jedním dechem. Sabotážní akce v týlu nepřítele, to je hodně silná káva. Neuvěřitelné a přitom tak reálné. Mohu jen dále doporučit.

05.10.2015 5 z 5

Kobra Kobra Frederick Forsyth

S knihou nahlédnete pod pokličku kokainového průmyslu. Výroba, způsoby pašování, drogové cesty, mafie, korupce, praní peněz, vraždy, mučení, policejní složky...atd. Docela zajímavé počtení. V první části knihy je málo akce. Člověk se těší, kdy se něco stane a pořád nic. Druhá část knihy je naopak přeplněná akcí. Závěr je až moc rychlý a představoval jsem si ho trochu jinak...

Zajímavost je, že jsem si knihu četl v době, kdy do pražském Lidlu dorazilo místo banánů 100kg kokainu. Tahle várka by se dala po naředění prodat zákazníkům až za miliardu korun. Ajaj, to si asi někdo zle odnese.

13.04.2016 3 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Román se četl velmi dobře. Sled událostí je tak uvěřitelný, že jsem se několikrát ocitl v Mločím věku. Přístup lidstva k Mločí otázce je k smíchu a k pláči zároveň.
Na konci knihy je užitečný doslov, který knihu zrekapituluje a navíc čtenáři pomůže některé dějové situace pochopit.

20.01.2016 4 z 5

Sršeň létá v noci Sršeň létá v noci Ken Follett

Knihy se mi líbila. Napínavá a opět čtivě napsaná.
(Kavky jsou podle mě lepší;)

05.10.2015 4 z 5

Oko jehly Oko jehly Ken Follett

Další výborná Follettovka.
Obzvlášť závěr vás nenechá odpočinout - srdce buší, hltáte stránku za stránkou a třesete se jaký bude konec. . . :-)

11.02.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha se četla velmi dobře. Pravdou je, že jsou v jedné části podrobněji popsané chemicko-technické postupy a procesy, ale rozhodně se nejedná o nic, co by celkovému hodnocení ublížilo. Pro mě hodně povedený příběh z blízké budoucnosti..

28.11.2015 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Veselá i smutná oddechovka. Příjemné čtení, které mě chytlo za srdce..

21.10.2015 4 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Začátek knihy se mi líbil, těšil jsem se na tu “akci”, ale bohužel jsem měl přehnané očekávání. Některé pasáže zajímavé, ale některé bohužel nudnější…a konec knihy…

Měl jsem čerstvé čtenářské srovnání s knihou Mladí lvi, ze které jsem velmi nadšený. ;-)
Provazochodkyně je ve srovnání mnohem slabší…

29.01.2022 2 z 5

Henryho podrazy Henryho podrazy John Scott Shepherd

Dobrá knížka. Odnesl bych si z ní, že není dobré chodit přes mrtvoly, že mít něco za každou cenu se ve finále nemusí vyplatit a že čas nejde vrátit a člověk by si měl více uvědomovat co jak a s kým dělá.

21.10.2015 3 z 5