adevr adevr komentáře u knih

Showman Killer Showman Killer Alejandro Jodorowsky

Tenhle komiks beru trochu jako parodii mistra Jodorowskeho na svá vlastní díla. Metabaroni, Královská krev a jiné... A proč ne.
A navíc, ta malba je úchvatná.

14.04.2021 5 z 5

Hodná holčička Hodná holčička Skottie Young

Do šití!!!... To se zase povedlo. Návrat ke skvělému prvnímu dílu.

14.04.2021 5 z 5

Malekithova zhouba Malekithova zhouba William King

Musim uznat, že se knížka výborně čte, a William King je mistr svého řemesla. Trochu (dost) mě mrzí ta rychlost zakončení, připadlo mi to, jako by autor ještě uvažoval nad pokračováním.

22.01.2021 4 z 5

Plutona Plutona Jeff Lemire

...prostě jsem to, s tou mouchou, nepochopil.

15.11.2020 3 z 5

Kulma drát Kulma drát Skottie Young

Trošku zklamání.... zase sice nádherné kresby a plno příšeráků a krve, jenomže oproti jedničce tomu chybí alespoň nějaký příběh. Gertruda se, se svojí masařkou, pouze potlouká po Pohádkově a mlátí kolem sebe sekyrou.

24.10.2020 4 z 5

Velký mytický crossover Velký mytický crossover Bill Willingham

Před koupí nového dílu jsem si udělal rekapitulaci, a po druhém přečtení z toho nemám tak hrozný pocit jako poprvé. Vlastně to funguje jako samostatný ,místy i vtipný příběh, ale chápu že při srovnání s hlavní linií , je to slabší.

11.07.2020 3 z 5

Dragonero Temný drak Dragonero Temný drak Luca Enoch

Docela slabota, a navíc černobílá...

01.06.2020 3 z 5

Hovory s Nepraktou Hovory s Nepraktou Helen Valentová

Skvělá kniha o mistru kresby, plná vyprávění o jeho začátcích, jeho uměleckém životě, a samozřejmě krásně ilustrovaná

27.05.2020 5 z 5

Puritán Puritán Robert Ervin Howard

Vynikající povídky které Vás tentokrát nevezmou do země krále Kulla, nebo pradávných dob Conana, ale do mnohem bližších časů, mezi osadníky Nového světa, indiány a tajemnou magii jejich země.

25.05.2020 5 z 5

Plout na vlnách podivna Plout na vlnách podivna Tim Powers

Knížka mne vůbec nebavila, a tak jsem ji odložil do pouliční knihovny. Snad si svého čtenáře najde.

20.05.2020 1 z 5

Pohádky pro začínající čtenáře 3 Pohádky pro začínající čtenáře 3 Stanislav Wimmer

Výborný počin, staré české pohádky vydané v této, zatím šestidílné, sérii, jsou v původním ,,staročeském" jazyce, tak jak vyšly poprvé.

15.05.2020 5 z 5

Jimmy Corrigan: nejchytřejší kluk na světě Jimmy Corrigan: nejchytřejší kluk na světě Chris Ware

Divné , prazvláštní, pitoreskní, neobvyklé, podivné, nudné, nepochopitelné, čudné, bizarní, ale přelouskal jsem to do konce.

18.04.2020 1 z 5

100 největších fuj! na světě 100 největších fuj! na světě Anna Claybourne

Tohle dílko opravdu nemá chyby... Úplný kulinářův sen. Dozvíte se v něm nejen o sicilském sýru , který máte konzumovat až když je prolezlý červy, ale i o pečených sklípkanech, polévce z vlaštovčích hnízd nebo o tom jak se upravuje třeba netopýr.

29.03.2020 5 z 5

Caledorův meč Caledorův meč William King

Ani druhý díl tohoto příběhu mne nezklamal. je to kvalitní čtivá fantasy od osvědčeného autora.

22.02.2020 5 z 5

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné? Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné? Jan Belica

V dnešní době, potřebná kniha. Navíc bojovat humorem proti mnoha nešvarům, jako je třeba totalita, hloupost tzv. sluníčkářů a nenávistné ideologii a náboženství, v tom máme docela tradici.

12.02.2020 5 z 5

Světci Světci John Ringo

Další povedený díl Lovců monster.

31.12.2019 5 z 5

Auta první republiky 1918-1938 Auta první republiky 1918-1938 Jan Tuček

Výtečný katalog...

31.12.2019 5 z 5

Barbar Ronan Barbar Ronan James Bibby

Čtu to podruhé, po více než patnácti letech, a přijde mi to, po mnoha jiných knižních nebo i filmových parodiích, ještě lepší než tenkrát... Opravdu vtipné hlášky a přirovnání...

01.11.2019 5 z 5

Poník jako sen Poník jako sen Václav Roháč

Nádherná knížka, takový novodobý MALÝ PRINC. Je to půvabné vyprávění o strastech malého chlapce, jeho přítele, pohádkových příbězích, a o přijetí odpovědnosti.

27.06.2017 5 z 5

Studnice pověstí z moravských Sudet Studnice pověstí z moravských Sudet Gustav Mikusch

Temné pověsti ze starých sudet vyšli poprvé v roce 1892. Nyní vychází znovu, oprášeny, upraveny a opatřeny krásnými ilustracemi . Ta knížka je skvělý počin.

27.06.2017 5 z 5