adela3429 adela3429 komentáře u knih

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Já tuhle sérii prostě miluju!
Na knize je dost znát, že už je to předposlední díl a že se jede do finále, protože se všechny události, na které jsme byli jakožto čtenáři od začátku připravovaní, dávají do pohybu. Tenhle díl je tím pádem nabitý akcí a hlavně problémy, které budou mít mnohem závažnější dopad než všechny, co se doteď objevily.
Opravdu emocionální díl, ve kterém se hned od úvodu všechno komplikuje. A já už se teď neskutečně klepu na poslední díl! :)

11.11.2017 5 z 5

Řád zlomených křídel Řád zlomených křídel Aliette de Bodard

Ach jo, že já nedala na recenze. :/ Takhle zazděný potenciál jsem už dlouho neviděla. Mohl z toho být skvělý příběh, kdyby se autorka věnovala trochu víc světu, který vytvořila. Vůbec nijak venkovní prostředí nepopisovala, nevěděla jsem, jak si ho představit. A v jakém roce jsme se vlastně ocitli? Vím jen, že někdy v budoucnosti, ale jak dalece, to řečeno nebylo. Styl psaní je poměrně čtivý, ale dějově je to úplně něco jiného... Velké zklamání.

17.07.2017 2 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha má slabší místa, během kterých mě čtení moc nebavilo, ale jinak je příběh vážně zajímavý. A prvek, že čtenáři nevědí, který ze dvou přítomných mužů je vrah a který princ, takže musí hádat, se mi opravdu líbil! Bylo to skvělé osvěžení, které mě nutilo neustále dávat pozor. Já jsem je sice uhodla správně a to fakt rychle, ale chápu, proč někteří čtenáři jejich totožnost tipují naopak.

17.07.2017 4 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Představovala jsem si to jinak, ale bavilo mě to. Je to taková humorná oddechovka, rozhodně jsem se zasmála. :)

17.07.2017 4 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Překrásný bonus k sérii! Povídkové soubory si vždycky užívám a Ztracené příběhy rozhodně nebyly výjimkou. Osobně se považuju za tak trochu tvrďáka, není mnoho knih nebo filmů, které mě rozbrečí, ale při čtení téhle knížky jsem byla přinejmenším naměkko po celou dobu. A u povídky s Cukem jsem bulela jako želva!
Bylo to opravdu moc krásné! :)

24.06.2017 5 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Neskutečně příjemné překvapení! Tahle kniha je opravdu originální, nabízí něco, co jsem doteď nikde nečetla, a díky zcela odlišnému prostředí, než bývá u přeložených knih u nás zvykem, mě vážně okouzlila.
Amání je skvělá hlavní hrdinka a její umění s revolverem mě opravdu bavilo. Arabské prostředí, písek a poušť, pistolníci, magie, džinové, pouštní koně, ghúlové a spousta dalšího - tomu zkrátka nešlo odolat. Knihu jsem nemohla vůbec odložit, už se moc těším na další díl!

22.06.2017 4 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Od té doby, co jsem dočetla osmý díl, uběhlo už několik měsíců. Během studia nezvládám moc číst knihy, jaké chci, a spíš čtu jen to, co musím přečíst do školy, ale teď, když už mám konečně volno, nemohla jsem si vybrat lepší knihu, jakou ty prázdniny odstartovat!
Možná to bylo i tím, že jsem měla mezi díly takovou dlouhou pauzu, takže se mi stačil vypěstovat absťák, každopádně jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Přišla mi snad ještě vtipnější než předchozí díly a byla opět neskutečně napínavá. Sice jsem dokázala předpokládat každý krok, protože tím, že je to psané spíš pro děti, je vždycky naprosto jasné, co bude následovat, ale to nemění nic na tom, že si tuhle sérii opravdu užívám. Hned mířím pokračovat, abych sérii konečně dočetla! :)

15.06.2017 5 z 5

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

Začátek byl skvělý, konec naprosto boží, ale ten prostředek se mi z nějakého neznámého důvodu hrozně táhl. Takže i přes ten skvostný závěr, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout, musím jednu hvězdičku v hodnocení strhnout, ale jinak to byla opravdu paráda! :)
Valynova linie mě opět bavila nejvíc, stejně jako v prvním díle jsem si jeho kapitoly moc užívala. Kaden mě tentokrát bavil víc než v prvním díle, což je super, ale velký prostor, který ve dvojce dostala Adare, mě moc nepotěšil. Sice jsem se na to těšila, protože se v prvním díle vůbec nepředvedla, a tak jsem na ni byla zvědavá, ale nakonec bych byla asi radši, kdyby v knize dostala opět jen nějakých šest kapitol. Byla mi strašně nesympatická a obzvlášť ke konci jsem její kapitoly docela protrpěla. Ale autor má u mě velké plus za Gwennu! Ta se mi líbí moc, takže jsem byla nadšená, když jsem zjistila, že nově dostává kapitoly i ona. Těším se na závěrečný díl! :)

12.06.2017 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Když tu kniha vyšla a na každém kroku se na ni vyrojila recenze, statečně jsem jí odolávala. Stále si říkám, že těch young-adultovek je v mé knihovně už moc, že bych měla číst víc knih, co se hodí k mému věku, ale nakonec jsem se tomu stejně neubránila a knihu si pořídila. A jsem za to zatraceně ráda! Měla jsem přečteno za jedno jediné odpoledne.
Je to taková ta typická milá a pořádně roztomilá oddechovka, co ještě navíc v tom jednoduchém příběhu nese skryté poselství. Přesně takovéhle knihy vždycky tak rychle hltám a moc ráda u nich odpočívám. Simon je výborná postava, byl mi sympatický od začátku a moc jsem si jeho příběh užila. Doufám, že autorka ještě někdy něco napíše. A těším se na příští rok na film! :)

21.05.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Asi nikdy nepochopím, jak to Sarah dělá, ale zkrátka to nějakým způsobem zvládá. Kniha od knihy lepší a lepší! :)

20.05.2017 5 z 5

Dotek vetřelce Dotek vetřelce Gini Koch

Četlo se to dobře, ale hlavní hrdinka na mě byla až moc velký všeználek. To jako opravdu nikdo za těch několik desetiletí nepřišel na to, jak ty mrchy zabíjet, a ona to vymyslí během pár minut v terénu? A rovnou hned několik způsobů? To mi přišlo poněkud úsměvné. Ale jinak fajn počtení, určitě dám šanci i dalším dílům.
Jenom ty chyby, ach, ty chyby! Prošla kniha vůbec korekturou? Protože se mi zdálo, že je něco špatně snad na každé druhé stránce, obzvlášť ke konci... :/

28.04.2017 3 z 5

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

Čekala jsem od toho víc, ale čtení jsem si užila. Vyvolává to ve mně obrovskou vlnu nostalgie, úplně jsem si vzpomněla, jak jsem horory tohohle autora v dětství hltala. :)

24.04.2017 3 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Příjemný závěr příjemné trilogie. Drahokamy to v mých očích sice nepřekonalo, ale čtení jsem si užila. Některé nezodpovězené otázky na konci mě na jednu stranu mrzí, ale zase na tu druhou to příběhu dodává takové kouzlo, takže mi nijak zvlášť nevadí. :)

23.04.2017 4 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Lepší než jednička. :)

30.03.2017 3 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Četlo se to krásně, typická oddechovka. Jen jsem teda měla s většinou postav docela problém, skoro všichni jsou tam pěkně otravní. :D

28.02.2017 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Autorčinu Selekci mám moc ráda, ale Siréna mě trochu zklamala. Je na na ní vidět, že se jedná o Kieřinu prvotinu a navíc je to kniha pro mnohem mladší čtenáře. Pokud s tím tedy budete počítat dopředu, mohli byste si ji užít jako milou oddechovku. Ale jinak doporučuju spíš pro čtenáře kolem třinácti čtrnácti let. ;)

24.02.2017 3 z 5

Fontána Fontána Jonas Moström

Nebylo to vůbec špatné, ale beru za hodně velké mínus, že jsem na vraha přišla hned na začátku. Celou dobu jsem si říkala, že to přeci nebude takhle jednoduché a autor mě ještě překvapí, ale když to pak opravdu bylo tak, jak jsem si myslela už po pár prvních kapitolách, tak mě to zklamalo...

10.02.2017 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Jako obvykle se dostávám ke knize, když už ji mají všichni ostatní přečtenou... Ale to nemění nic na tom, že mě Marťan opravdu příjemně překvapil. Na začátku jsem se do toho sice nemohla pořádně zakousnout, protože se to tam hemžilo samými technickými termíny a postupy, kterým nerozumím a ani nikdy rozumět nebudu, ale je fakt, že se to autor snažil vysvětlit i pro úplné laiky, takže se to nakonec dalo. Po první třetině jsem se do toho ale neskutečně začetla a už knihu nedokázala dát z ruky. Opravdu super! :)

28.01.2017 4 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Prvních sto stran jsem si říkala, co na tom všichni vidí tak úžasného, ale pak se to neskutečně rozjelo. Rozhodně jedna z nejlepších fantasy knih, co jsem v poslední době četla. :)

25.01.2017 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Absolutně nechápu, proč mi trvalo tak hrozně dlouho, než jsem se do tohohle dílu pustila. Byl parádní, dokonce ještě lepší než jednička! :)

16.01.2017 4 z 5