adela3128 adela3128 komentáře u knih

Nebudu lhát, prvně mě na knize zaujala obálka. A ani vnitřek knihy mě nezklamal, je opravdu krásná. Autor s lehkostí a vtipem vypráví, jak si Dánové zakládají na hygge, tedy jakési pohodě, pohodlí, útulnosti, a vysvětluje, co to všechno obnáší, přičemž vše doplňuje i statistikami.
Za mě plný počet také proto, že jsem se v tom vyloženě našla :)

14.03.2018 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Po 4 měsících se mi konečně podařilo knihu dočíst. A musím říct, že to byla místy docela muka. Zvládla jsem během Kvítku přečíst ještě další dvě knihy.

SPOILER ALERT.
Zdlouhavý úvod mě málem donutil knihu odložit, protože trvá věky, než se dostanete k hlavním postavám. Části se Sugar se mi líbily, ale části s Henrym mě ubíjely k smrti, některé jsem radši rovnou přeskakovala. No a když se v jeho životě začalo KONEČNĚ dít něco zajímavého a já mu opravdu fandila, tak puf a byl pryč. Nebo ta šílená Agnes. Bože. Nejradši bych jí nafackovala :) No a když mi čtečka ve 2 ráno ukazovala už jen 60 minut čtení do konce knihy, nemohla jsem to nedočíst, protože jsem se těšila na rozuzlení, uzavření. A prd. Kniha mi prostě řekla čus, hahaha. Achjo. Všichni o tom pořád básnili, jak je to skvělá kniha... No nic, konečně se můžu posunout k něčemu lepšímu ;)

27.11.2015 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Panebože... Joono! Nemůžu tu vlastně nic moc napsat, abych něco neprozradila... Snad jen že oproti předchozím knihám měl Písečný muž daleko víc hororových částí, při kterých jsem se opravdu bála. A taky došlo i na slzy... Joona je můj hrdina...

03.07.2015 5 z 5

Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Michael Chabon

Skvělá kniha se strhujícím příběhem!

20.09.2014 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Uf. No, trvalo mi to pár měsíců, nerada jsem se k tomu vracela, ale nakonec mi to nedalo. Potřebovala jsem vědět, jak to dopadlo.
Nevím, jestli je to překladem, ale používání přítomného času na střídačku s minulým mi často skoro rvalo uši... Navíc některé dějové linky mi přišly úplně od věci.
Tak ještě že už to mám za sebou a myslím, že se ke Keplerovi už nevrátím. Minulé díly se mi líbily, ale mezitím jsem přečetla Nesba, Bjorka a další severské krimi, které kvalitou Kepler dalece přesahují.

15.08.2019 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Meh...
SPOILER ALERT

Ježišimarja, Joonovi nikdy nikdo nevěří a vždycky se ukáže, že měl zase pravdu. Ale neee, nepoučej se, čímž ho doženou k trestný činnosti. Fajn.

Jinak dobrý, ale dávám oproti předchozím knihám o hvězdičku míň, neb mi to přišlo takový nějaký zbytečně natahovaný (jako třeba ty vraždy, kdy to už už vypadá, že bude oběť zavražděná, ale - sakra - těsně vedle a pak to trvá ještě x stran... a takhle je to tam několikrát, což je troch nuda).
Co se ale musí autorům nechat - smysl pro dramatičnost a napínavost jim nechybí, takže mě to nutilo neustále číst - i za chůze potemnělými ulicemi, což byl samozřejmě ten nejlepší nápad, žeano.

No, ale i tak doufám, že budou další díly a určitě je zase zblajznu jak nic...

10.07.2015 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Málokdy se mi stane, že se začtu tak rychle. Příběh má spád, pořád se něco děje. Občas je to opravdu hodně brutální, ale tím je to i napínavé. A detektiv Joona vypadá jako sympaťák, už se těším na další díl.

09.06.2015 5 z 5

Hubert & Hugo 2 Hubert & Hugo 2 Nikkarin (p)

Dětský čtenář ocení především dobrodružství, dospělý slovní hříčky a pop-kulturní odkazy. Toho si na Nikkarinovi cením velmi, protože tím je mi hodně blízký. :)

17.03.2023 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

O něco napínavější než první díl. Hrozně mě tahle řada chytla a už čtu Svědkyni ohně. Joona je můj hrdina :)

20.06.2015 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

První díl mne nadchnul o něco více, ale Podivné město je také moc pěkná kniha, kterou doporučuju přečíst.

04.11.2014 4 z 5

Železný muž Železný muž Ted Hughes