Adam99 Adam99 komentáře u knih

Temná věž Temná věž Stephen King

(SPOILER) Pozor na spoilery!
Cesta tohohle vychrtlého dlouhána s modrýma očima pro mě byla zatím to nejsložitější a zároveň nejlepší co jsem kdy četl. U knihy jsem se kolikrát zasmál, kolikrát jsem si taky poplakal. Chápu, že konec mohl kdekoho zklamat, nebo i vytočit, ale co jsme mohli čekat? V hlavě mi spolu zápasí 3 teorie, co se vlastně bude v tomto fantastickém světě dít dál... Na tohle ka-tet rozhodně nezapomenu a jsem hodně zvědavý na chystaný seriál. (Film raději nekomentuji :D).

„Nemířím rukou. Ten, kdo míří rukou, zapomněl tvář svého otce. Mířím zrakem.
Nestřílím rukou. Ten, kdo střílí rukou, zapomněl tvář svého otce. Střílím myšlenkou.
Nezabíjím pistolí. Ten, kdo zabíjí pistolí, zapomněl tvář svého otce. Zabíjím srdcem.“

14.01.2020 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Příjemně lehká oddychovka, která mě uvolnila uprostřed cesty k Temné věži :D King mi opět potvrdil, že se u jeho knížek nemusím bát a zamyšleně se mračit do knížky, abych si jeho styl užil. Naopak jsem se přistihl s úsměvem a bylo to velmi příjemné.

26.09.2019 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Tak tohle byla bomba! Posledních 200 stran jsem přečetl během jednoho dne, protože mi tahle parta nedala spát. Propojení fantasy, sci-fi a hororu mě ohromně baví. Běžím do knihkupectví pro pokračování. :-)

19.05.2019 5 z 5

Volnej průchod Volnej průchod Karel Kukačka

Dílo poeticky nahlížející do psychiky mladých autorů je pro mne jedním z největších letošních překvapení. Je skvělé přečíst si fakt, že talent k poezii nevymírá :-)

15.04.2019 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

POZOR SPOILERY : Nevím co na to říct. V této knize jsem našel všechno.
Ze začátku pobavení a obliba Jacka.
Dále začínající pocit strachu.
Mrazení při části v pokoji číslo 217.
V kapitole, kdy je Jack opilej na maškarním plese, jsem měl pocit, že i mě začíná šplouchat na maják.(A všechno ovládla Rudá smrt...)
A nakonec obrovská lítost nad Jackem, který chtěl pro svou rodinu udělat vše a dopadl jak dopadl..
Nemám co bych tomu vytkl. Prostě skvělá kniha.

08.01.2018

Revival Revival Stephen King

King dovede skvěle vykreslit povahu obou hlavních postav. Čtenář si projde Jamieho životním vývinem a ze zlomeného kněze má čím dál divnější pocit. Octla se zde sem a dam situace, která mne neoslovila. Ovšem je to poctivá Kingovka a nikdy nezapomenu na slova z tzv. Strašlivého kázání :)

18.12.2017 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Má první kniha od Kinga a ihned jsem pochopil, proč se mu přezdívá "mistr".

18.12.2017