aalexiis - Komentáře

Nejtemnější část lesaNejtemnější část lesa

Hrozne zklamani. Pribeh byl prumerny nebo mozna i horsi. Hrdinove na muj vkus moc mladi a typucky moderni. Neustale opijeni, olizovani vsech, co jsou pi ruce a neschopnost se rozhodnout delali z hrdinky pro me nesympatickou osobu. Tohle vse bych prezila, ale nejhorsi ze vseho byl preklad - mraky chyb, preklepu, zamenena jmena, ji/jí, dokonce chyby v i/y, myslela jsem, ze knihu utopim nebo vyhodim z dvacateho patra. Za me tedy des.

03.02.2016

Frankieho otázky před spanímFrankieho otázky před spaním

Kniha byla skvela. Frankieho jsem si hned oblibila a ac tu byla spousta smutnych momentu, bylo to i vtipne a usmevne. Cela rodinka si me ziskala, i se vsemi jejich podivnostmi :-)

19.01.2016

Bouřková sezónaBouřková sezóna

Zaklínač jako vždy nezklamal. Bouřková sezóna v sobě měla vše, co bych si od správné zaklínačské knihy přála - napětí, zrzavou čarodějku, kupku příšerných neřádů, užvaněného Marigolda a samozřejmě Geralda. Oblíbila jsem si postavu trpaslíka, který se tam sice spíše jen mihl, ale rozhodně si mě získal. Ten největší záporák v téhle knize byl fakt dáreček, chvílemi jsem byla až znechucená, takže palec nahoru. :)

12.01.2016

Příšerné příběhy vánočníPříšerné příběhy vánoční

Tohle bylo takové rychlé a milé čtení, ale nemohu říct, že by se mi kniha nějak moc vryla do srdce. Ano, bylo to fajn, ale tak nějak to nebylo ono. Atmosféra se mi líbila a jsem ráda, že jsem to stihla přečíst v době svátků, ale nevím, jestli budu zkoušet další autorovy knihy.

03.01.2016

Pamatuji si vás všechnyPamatuji si vás všechny

Yrsa je jedna z mých oblíbených autorek a její knihy čtu už dlouho, takže se vždycky těším na tu další. Tahle se mi vážně líbila a řekla bych, že patří k jejím lepším. Byla správně napínavá a navíc i strašidelná, udržovala mě v pozoru a nebyla jsem si jistá, jak to celé dopadne. Celé to mělo takový ten těžko uchopitelný tajuplný nádech, který mám na jejích knihách moc ráda.

03.01.2016

Nepřítel trpaslíkůNepřítel trpaslíků

Kniha mě jako vždy na chvíli hodila do dětských let a nechala mě se podivovat nad všemi těmi vymoženostmi, které si autor vymyslel pro svůj příběh. Kdybych ji měla srovnat s prvním dílem, přišla mi trošku slabší, takže na plné hodnocení to není, ale určitě stojí za přečtení!

29.12.2015

Zahrada: NávratZahrada: Návrat

Zahrada mě jako vždy nezklamala. Pro mě je tohle jedinečná série, stejně jako její autorka. A můžu s čistým srdcem říct, že postava Tomáše je jedna z mých nejmilejších vůbec. Těším se na příští rok, kdy se znovu ponořím do tajů Zahrady a znovu se setkám se svými (knižními) přáteli, kteří se po ní toulají.

29.12.2015

Píseň krvePíseň krve

Líbilo se mi to. Hlavně první půlka plynula skvěle, potom už mi to přišlo méně zajímavé, ale i tak to byla rozhodně kniha, u které jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Je to trošku jiný typ fantasy, než běžně čtu, ale to vůbec nevadilo, spíš naopak.

02.08.2015

Čaroděj ZeměmoříČaroděj Zeměmoří

Čaroděj Zeměmoří si mě poměrně rychle získal. Kniha se mi líbila, všechny popisy míst, lidí, kouzel... to bylo něco pro mě. Už se těším, až budu v sérii pokračovat :)

20.07.2015

Bleach 1: The Death and the StrawberryBleach 1: The Death and the Strawberry

Tahle manga se mi líbila. :)

13.07.2015

Liga spravedlnosti: PočátekLiga spravedlnosti: Počátek

Líbilo se mi to více než třeba Green Lantern, protože zrovna toho moc nemusím, takže skupinka více superhrdinů fungovala dobře, ale přesto to asi nebude můj oblíbený "druh" komiksů...

29.06.2015

Punisher I.Punisher I.

Celkem to ušlo, ale nějak extrémně mě to nenadchlo...

30.04.2015

Příběh drakůPříběh draků

Byla jsem bohužel zklamaná, čekala jsem od toho příliš.

10.04.2015

Plavba smrtiPlavba smrti

Klasická Yrsa je zpět, tenhle díl mě bavil, měl tu správnou dávku tajemna a nadpřirozena a přitom byl dostatečně krvelačný, přesně to, co u téhle autorky očekávám a vítám :) + dvojče s brýlemi jsem si hned zamilovala :)

01.01.2015

Zimní oběťZimní oběť

Ze začátku nadšení, poté trošku útlum a nuda... Líbilo se mi, ale moje standarty jsou v rámci skandinávské krimi dost vysoké, takže tady jsem až tak nadšením neskákala.. Uvidíme, co mi nabídnou další díly téhle série :)

25.12.2014

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátky

Nevím, proč jsem si Hobita nepřečtela už dávno, ale třeba bych si ho dříve tolik neužila, takže toho nelituju... Je to úžasné dílo. Plné legend a příběhů, na které se už dávno práší, ale stále jsou zajímavé a čtivé. Ten motiv cesty je tu vážně vydařený, banda trpaslíků a jednoho maličkého hobita se stala skvělými průvodci :) No a Gandalf! Líbilo se mi, že tam byl i humor, ale jen takový méně patrný... krásné nádechy ironična a tajemna

05.12.2014

Zahrada: LovecZahrada: Lovec

Jsem z knihy nadšená. Okouzlená. Dojatá. Chvílemi naštvaná. Pro mě je tahle série prostě jedinečná. A pro jednou jsem pyšná na to, z jaké země jsem, když tady může vzniknout něco takového.

01.12.2014

Krev elfůKrev elfů

Úžasné! Jsem ze Zaklínače nadšená. Super postavy, moc se mi tenhle svět líbil, hned bych tam žila. Jakožto čarodějka, například.

27.10.2014

DivergenceDivergence

Nejdřív jsem se na sérii nechystala, odradilo mě, že už ji četl každý. Nakonec jsem viděla film a řekla si, že to zkusím. Bohužel to po tom filmu bylo takové, jako bych to už četla. Moc rozdílů tam nebylo a ani kvalitativně mi to nepřišlo o moc lepší, takže jsem se chvílemi i nudila. S větším rozestupem by to bylo lepší. (Nebo kdybych si nejdřív přečetla knihu tak, jak se to má dělat).. Uvidím, jestli budu číst dál. Bohužel už vím, jak to dopadne (nebo alespoň vím jeden obrovský spoiler...), takže nemám moc chuť do toho dál investovat energii. Škoda.

14.10.2014

Soudné sestrySoudné sestry

Nejdřív zmatenost největší a spousta chaos... Na konci stále stejné množství chaosu, ale začala jsem si ho v průběhu čtení užívat a dokázala ocenit vtip a smysl pro absurdnost pana Pratchetta, ok, tohle není moje poslední čtená kniha od něj! A možná si to příště střihnu anglicky

05.10.2014

Zvláštní smutek citronového koláčeZvláštní smutek citronového koláče

Kniha je už na první pohled nádherná. Pořád se jí musím kochat a prohlížet si ji ze všech stran a úhlů. Jeden moment jsem byla z příběhu dost rozčarovaná. Ale celkově se mi vážně líbil a už od prvních stran jsem si jej užívala... Miluji knihy, ve kterých je tenhle nádech magična a přitom tam nejsou trollové a elfové ale normální lidé (ne snad, že bych neměla ráda i ty trolly).

21.08.2014

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohledStatistická pravděpodobnost lásky na první pohled

Pohodová romantika. Ocenila jsem probírání vztahu s otcem a téma rozvodu a jeho působení na dítě. Bylo to hezké a přečtené za pár hodin

21.08.2014

Tajná zahradaTajná zahrada

Viděla jsem film a hned mi bylo jasné, že si jednou příběh i přečtu. Nakonec bylo z jednou docela brzy, protože se knížečka objevila v Knižním klubu a já zajásala. Je to příběh plný naděje a krásy, kouzel a prostého života, snahy a změn. Pro každého člověka, který věří! Ať už v cokoliv.

15.08.2014

LeviatanLeviatan

Bála jsem se moc velkých keců o válce, dostala jsem nakonec spíše příběh očima dvou mladičkých hrdinů a rozpor mezi stroji a vyexpenými zvířaty, docela zajímavé, ale rozhodně se z toho nestane má oblíbená série

15.08.2014

KostičasKostičas

Po pravdě jsem byla celkem zklamaná.. čekala jsem něco jiného, více kouzelného a nebo úplně z jiné dimenze.. Ano, byl tu podivuhodný svět duchů a spousta vidoucích všech druhů, barev a chutí... Ale zatím mám pocit, že se z toho spíše vyklube laciná romance

05.07.2014

Pan SovaPan Sova

Úžasná kraťučká kniha, která mi vykouzlila úsměv na tváři i po noci strávené s učením na státnice - a to už něco znamená. Miluji humor, který v ní je a vůbec se nedivím, že ji přeložil zrovna Šrut :)

15.06.2014

Zlodějka knihZlodějka knih

Zlodějka knih je dokonalá a pro mě to byla ta nejlepší kniha, kterou jsem roku 2013 četla, ať si někteří klidně říkají, jak je to prvoplánový příběh, který hraje na city. Já si to nemyslím. Je to kniha o síle slov a o tom, jak jeden člověk dokáže změnit svět spoustě dalších jen kvůli své čisté povaze. Kniha o jedné statečné dívce, která dokázala více, než by si většina lidí dokázala vůbec představit. Kniha o knihách. To, že příběh navíc vypráví smrt, což mu dává velmi zajímavou perspektivu a mě se moc poznámky Smrti líbily, to jen vylepšuje a podtrhuje její jedinečnost. Už se těším, až si ji přečtu znovu.

30.01.2014

Zaklínač dušíZaklínač duší

Byla jsem trošku zklamaná. Čekala jsem pohled do psychopatovy duše, ale bylo to trochu jiné. Rozhodně je to zajímavé, ale ne přímo úžasné. :) Možná i proto, že nemám moc ráda, když jsou pro mě postavy nerozhodné a nevím, jestli jsou dobré nebo špatné, když se zdají dobré a pak na konci se ukáží jako potvory, tak to jde, ale když celou dobu jsem takové...

24.08.2013

Oběť MolochoviOběť Molochovi

Asa je moje srdcová autorka, Rebecku miluji celým svým srdcem a toto je prostě "moje" kniha. Bylo to úžasné, autorka je knihu od knihy lepší a její postavy také. Chlad, surovost, knihy, psi, sníh, vraždy, dokonalá švédská kniha :) jestli jste třeba četli první díl a nelíbilo se vám to, věřte že je to opravdu o hodně lepší později, u mě obliba stoupá u každé knihy o hodně a už teď můžu dát plný počet bodů, budu muset k tomu stupínku přistavět na další knihy

GameGame

Musím uznat, že nemám moc ráda knihy, kde jsou vulgarismy, takže mi trošku nesedl projev hlavní postavy, ale bylo to na druhou stranu autentické. Onen nápad Hry, která vede vše, se mi líbí a těším se na další díl, protože ten konec mě nechal na vážkách

Zkamenělá krevZkamenělá krev

Mám Theorina celkem ráda, těším se na jeho další knihu, která sice vyšla, ale já ji ještě doma nemám. tato byla zajímavá a líbilo se mi, že tu byli obyčejní lidé propletení s legendami o vílách a trollech, takže to mělo trošku nádech nadpřirozena :)

Černobílý světČernobílý svět

Tohle byla silná kniha, ale přesto jí nemůžu dát příliš mnoho bodů. Líbilo se mi, že se střídaly tři postavy a kniha se tak vyprávěla ze třech pohledů, to nebývá časté a myslím, že to tady dobře fungovalo...

20.08.2013

Nebe v plamenechNebe v plamenech

Líbilo se mi to, ne na pět hvězd, ale bylo to nadprůměrné, alespoň pro mě. Bála jsem se všechn těch mladých postav, myslela jsem, že by to mohlo být na mě moc dětské, ale nakonec to tak nebylo, byli to obyčejní lidé a zajímavá směsice různých povah v jednom místě. Mám to spojeno s písní Radioactive od Imagine Dragons, takže jestli se to chystáte číst, pusťte si to k tomu :)

20.08.2013

Anna krví oděnáAnna krví oděná

Ale jo. Mě se to líbilo... Připadalo mi to jako taková pohádka s krásnou hlavní postavou v podobě charismatické dívky, která je oděná v krvi a jen tak mimochodem vraždí kvanta lidí velice znepokojivým způsobem...

18.07.2013

Dívka z nočních můrDívka z nočních můr

Líbilo se mi to. O malou kapku víc než první díl. Anna mi prostě učarovala. A utrápený hlavní hrdina mi seděl víc než ten, co se stále stěhuje a nedělá si přátele.

Monument 14Monument 14

Chvíli jsem se bála, protože přece jenom si na takové to young adult připadám už trochu moc stará, ale líbilo se mi to. Byla tu směsice obyčejných lidí, řekla bych stereotypů, ale co by tam taky mělo být, šašek co žongluje a lesbička, co má fobii z ježků? Byly tu velmi zajímavé chvíle, emotivní okamžiky, skvělé prostředí pro nějaký děj. Od začátku jsem viděla, jak tato kniha bude zfilmována, jak to bude vypadat a jak se toho chopí, trochu se bojím, že to pokazí a stane se z toho americká slátanina, uvidíme.

18.07.2013

Pět starých známýchPět starých známých

Taková pro mě fajn oddechovka, jedna noc s touto hezkou a pravdivou knihou. Četla jsem, že má velký potenciál, ale nevyužívá ho dostatečně. Nevím jistě, jestli si to myslím taky. Já v tom tu zprávu našla a naprosto mi její zpracování našla. Je to tak prosté jako sám život.

CestaCesta

Působivá kniha, už nějakou dobu okolo mě kolovala a já jí konečně neodolala a na pár hodin ji vzala do ruky. Celkem drsné čtení, ale bůhví proč mi to tolik nevadilo, je to realistické (i když dysutopické), velmi prosté a přitom krásně popsané a je v tom mnohem víc, než příběh lidí, co přežili apokalypsu.

"Žádné seznamy, co je třeba udělat. Den štastný sám o sobě. Právě tato hodina. Další už nebude. Další je právě teď. Vše vznešené a krásné, co si člověk bere k srdci, pochází z bolesti. Zrodilo se to ze žalu a popela. A tak, šeptal spícímu chlapci, mám já tebe."

18.07.2013

Letní světlo, a pak přijde nocLetní světlo, a pak přijde noc

Knihu jsem četla loni v létě a naprosto mě uchvátila, čímž se opakuji, ale jinak to opravdu popsat nejde. Byla skvělá, tak prostá, banální, každodenní a přitom tak jedinečná a neopakovatelná. Vládla jí zajímavá a děsivá atmosféra a některé okamžiky mě opravdu zvedaly ze židle (spíše v duchu, jelikož jsem byla v posteli). Je to taková ta kniha, po které chvíli člověk chodí jako bez ducha a je myšlenkami někde jinde... Miluji onu severskou syrovost a surovost, která je v knize obsažená.

07.07.2013

MatildaMatilda

Kniha byla samosebou skvělá, miluji Dahla a jeho malý svět. Matilda je zázračné dítě, jako dospělý v těle dítěte, je moudrá, není vůbec sebestředná, má silný charakter a ví, jak se v určitých situacích zachovat. Ředitelka ve škole je dost možná jeden z nejhorších charakterů, jaké jsem kdy v knize potkala a opravdu mi z ní tekly nervy, jednou se zase ukázalo, jak moc Dahl nenáviděl různé šikanisty a hlupáky a opravdu se na její postavě vyřádil... A navíc kdo by neměl rád knihu o holčičce, která čte Dickense a pučuje si nové a nové knihy z knihovny a nemá nikdy dost.

05.07.2013

1 2 >