a304 a304 komentáře u knih

Život naživo Život naživo Vladimír Kafka

(SPOILER) Všimnout si signálu, neignorovat jej, sbírat informace, prověřovat jejich pravdivost, komunikovat s odborníky, šířit ověřené informace, citovat odborníky a jejich výzkumné práce, jejich publikační vědeckou činnost a snažit se porozumět a pokusit se utvořit vlastní názor. Stoupenci rozumu a srdce.
Člověk má mozek, srdce , učí se od přírody. Její pravdivé principy jsou ověřovány statisíce let a fungují, tam hledat manipulátory nemusíme.
Na knize se mi líbí skutečnost, že aktivní přístup člověka k problému a touha pokorně stát na straně ochrany života a víra, že život má smysl. Příroda žije bohatým způsobem a jedno podporuje druhé.
Strach je negativní emoce a ta životu neprospívá, je-li silná, stupňující a bez konce.
Autor nezatajuje, rozkrývá, motivuje k životu.
Doporučuji .

05.10.2022

Ateliér života Ateliér života Vladimír Kafka

(SPOILER) Sleduji na YouTube Jaroslava Duška a jeho přátelé. Jeden z nich je Vladimír Kafka, další bytost, která má ráda člověka. Způsob nazírání na svět se odráží v jejich konání. Seznamte se s nimi. Knihu samozřejmě doporučuji.
Přeji krásné babí léto, užijte si procházky, s někým vlídným.

05.10.2022 5 z 5

Životní cyklus rozšířený a dokončený Životní cyklus rozšířený a dokončený Erik Homburger Erikson

(SPOILER) Popis událostí , v jednotlivých etapách života, připomenutí na co se můžeme těšit, co očekávat, hlavně nečekat, že žijeme od zítra...
Přeji všem radostné velikonoční svátky a ochutnejte s přáteli zelené, chlazené pivko, moc dobré.

08.04.2022 5 z 5

Zkoumání lidského rozumu Zkoumání lidského rozumu David Hume

(SPOILER) Citace: " Čas člověka, když se s ním dobře hospodaří, je jako dobře obdělané pole."
Filozof upozorňuje na důsledky nespolupráce, obchodní nevraživosti mezi národy, netolerance k potřebám lidí, ve kterých je ukryt potencionál pravého bohatství .
Autor žil v 18. stol. a jeho myšlenky jsou univerzální a dnes obzvláště naléhavé.
Každý kdo se narodil má právo na život.
Zásadně jsem proti válce. Válka ze zákona se nemá podporovat ani podněcovat. Zásadně požaduji, aby diplomaté konali ve prospěch bezpečnosti českých občanů i občanů EU.

Myšlenky , které nejsou mrtvé , překvapí a stojí za přečtení. Doporučuji.
V r. 1971 vydáno 600ks, následující rok 1972 Svoboda: 5000ks atd.
/Palečky nedávejte, o ně nejde, volby jsou tajné, nejsme ovce, všichni jsme smrtelní.

Svobodu projevu nám neberte - ústava není cár papíru a všem zákonům je nadřazena.

23.09.2022 5 z 5

Stopařem na této zemi Stopařem na této zemi Ladislav Heryán

Zlo se stane "dobrem" a dobro označíme za zlo... Citace: "Mnozí věří nejvíce těm, kteří jim nejvíce nalžou, a ty si pak volíme za své vládce". "je smutné pozorovat bezbrannost společnosti proti zlu, převlečenému za dobro."
"Člověku vládne démon moci a majetku, kterému musí sloužit a jemuž je postupně ochoten obětovat cokoli. Je schopen lhát a zároveň v té lži, přísahat na život a zdraví svých dětí. Z dějin, mnozí se neštítí, kvůli hamižnosti nechat své děti zabít. Ježíš dobře ví, jak to v člověku funguje. Spolu s pšenicí je tu i plevel."

/ moje poznámka : ...proto se domnívám, že "rajskou zahradu" každý dostal darem a je v našem srdci. Nikdo nás z této zahrady nevyhnal. Opustit ji může jen každý sám, ze svého svobodného rozhodnutí nebo zůstat a pracovat s darem a poctivě odplevelovat. Opustit zahradu, znamená , opustit sám sebe. Čas nám pumpuje do srdce živou vodu. Máme čas se zbavovat plevele a zvát kolemjdoucí do zahrady svých snů./

Neukládej si své poklady do země /do hmoty, ale raději do bohulibých vztahů/, kde je zloději mohou vykopat "vytunelovat".
Citace: "Ukládej si svoje poklady v srdci, kde je zloděj neukradne. Tam kde je tvůj poklad, tam je i tvé srdce."

/moje poznámka: Jaká je motivace toho co dělám, do čeho se aktivně zapojuji? Pro věc prospěšnou pro budoucnost nebo pro peníze? Pro mne důležitější hmota ?/plevel, odpad/ nebo bohulibé vztahy?/
Citace: "Mamona je zisk, majetek, nečestně získaný na úkor jiného a může být i úplatkem svědkovi či soudci. Mamonem se sám člověk dobrovolně, ze své vůle uvádí do otroctví. Mamon dokáže rozložit rodinné vztahy.!

Autor je moje krevní skupina. ČLOVĚK má velký potenciál, je dokonalý jako vše existující. Není potřeba geneticky zasahovat do přírody a měnit v ní cokoli na úrovni nejmenších částic včetně v člověku. Nemáme všechny vědomosti, abychom odpovědně toto mohli dělat viz covid. pohrdajícím přírodou, člověkem, životem na planetě.

Za poznámky se omlouvám, mohou kazit dojem a odradit , ale na mne nedejte, z té války jsem stále ve stresu.
Autor je znamenitý, kniha je znamenitá a stojí za to ji mít v každé knihovně.
Přeji krásné blížící se jaro, milí čtenáři.

10.03.2023 5 z 5

Přehled judikatury ve věcech občanskoprávních vztahů k pozemkům Přehled judikatury ve věcech občanskoprávních vztahů k pozemkům Michal Spáčil

(SPOILER) Vlastnit nemovitost je začátkem starostí.

Na katastru či na poště napořád za jednorázový poplatek 2OO Kč si požádejte o tzv. HLÍDACÍHO PSA a pak jakákoliv změna vám bude oznámena e-mailem či do mobilu.
Všem přeji krásné vánoční svátky .

17.12.2022 5 z 5

Rusko v troskách Rusko v troskách Alexandr Isajevič Solženicyn

(SPOILER) Je to hustý. Doporučuji alespoň něco si z tohoto díla přečíst, velký myslitel, měl hodně odžito, nositel Nobelovy ceny. Doporučuji.

09.10.2022

Výlomky z Divného Janka Výlomky z Divného Janka Janko Kráľ

(SPOILER) Poezii mám ráda. Slovenštinu miluji, nádherný, malebný, melodický jazyk a velmi vynalézavé obraty.
Janko Král slaví 200 let od svého narození. Zapsal se nejen do literatury. Nepokojná, revoluční léta 1848 prožíval tak aktivně, že ho museli zavěšovat na zvonici, aby se "upokojil...", pak ho pro jistotu zavřeli.

08.10.2022

Nerozluční přátelé Nerozluční přátelé Emilia Dziubak

(SPOILER) Blíží se dovolené, tak něco pro nejmenší příjde vhod.

26.06.2022

Planeta Země: Kruté místo k žití Planeta Země: Kruté místo k žití Andor Šándor

(SPOILER) Postřehy z knihy uvěřitelné a dávají smysl. Doporučuji.

26.03.2022 5 z 5

Zničení člověka Zničení člověka C. S. Lewis (p)

Knihu doporučuji a nemá cenu se více rozepisovat a klidně si to smažte od F "fšechno," jen jsem chtěla vyzvednout Orwella a všem děkuji dodatečně za palečky, však už víme.

09.03.2022 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

(SPOILER) S potěšením se k filmu budu vracet, hodně toužím po snění , už realitu nezvládám, krutostí a strachem nás politici obkličují a není úniku.
Oddechový příběh nemá chybu, romantičkám doporučuji.

26.03.2022

Diář Červené propisky 2023 Diář Červené propisky 2023 Červená propiska

Ráda si postaru zaznamenávám , třídím myšlenky, čmárám do sešitů a zároveň miluji ilustrace, navozující pohodu. Všimněte i tohoto dílka, doporučuji.

16.03.2023 5 z 5

Písky Sakkáry / Prostá pravda / Zrádný měsíc / Tři přání Písky Sakkáry / Prostá pravda / Zrádný měsíc / Tři přání Barbara Delinsky

Dějuji za krásný překlad, o který se zasloužili: Viktor Janiš, Michal Strenk, Jiří Popel a Jana Vlasáková.

28.08.2021 5 z 5

Minimum proti stresu Minimum proti stresu Jan Cimický

06.03.2022 5 z 5

První volby do Senátu První volby do Senátu Tomáš Lebeda

(SPOILER) Poslední pojistka demokracie. Doporučuji prověřit ihned, minuty zpět nevrátíme. Běžte prosím, volit.
PS: cenzuristi, proč to nedáte včas do sítě?
Knihu doporučuji.
Děkuji, konečně to vidím.

01.10.2022 5 z 5