99jana99 99jana99 komentáře u knih

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Klasický Backman, zase nevím jak mám hodnotit. Je to myslím čtvrtá kniha co od něj čtu, a stejně jako u předchozích, jsem nejdřív měla pocit, že to ani nedočtu, vše se mi pletlo dohromady. Ke konci pak čtete jedním dechem, protože to začne pěkně do sebe zapadat a na konci vám tečou slzy. O hvězdičku méně, protože jsem se trápila déle než u předchozích knih. Na začátku jsem chtěla dát hvězdy dvě.

05.03.2023 4 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Opět povedená “Dánovka”. Pomalejší rozjezd a potom bezvadná jízda.

09.02.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Hodnotila bych i větším počtem hvězd, ale nejde to. Skvělá kniha, skvěle napsaná, ani chvíli jsem se nenudila. Měla jsem řecké spolužáky a nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, že žijí zrovna u nás. Kniha mi mnohé objasnila, za což autorce děkuji. Určitě doporučuji přečíst.

09.09.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nádherná kniha, má první od pana Backama. Začátek byl pro mě trochu chaos, než jsem asi pochopila,jak číst tuto knihu. Potom jsem se zorientovala v postavách a začalo vše dávat smysl, kniha je plná vtipu, končí pohádkově a proto doporučuji.

17.06.2022 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Nádhera , čteno znovu kvůli čtenářské výzvě. Chtěla bych být Honzík u babičky a dědečka na vesnici…..aspoň jedny prázdniny :-)

04.01.2022 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Ze začátku jsem měla problém se začíst, jazyk jakým je psaná Teova část mi nevyhovoval, pak jsem si zvykla a byla to jízda. Skvěle napsané vyprávění každého člena rodiny, které se na konci spojí. Příběh je to smutný, ale chápala jsem každého člena rodiny. Paní Hanišová opět skvělá.

05.11.2023 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Skvělá věc ta čtenářská výzva. Díky ní čtu knihy, po kterých bych nesáhla, nebo o nich ani nevěděla, a tato by tam patřila. Nemůžu napsat, že jsem nadšená, ale příběh to byl určitě zajímavý a dobře se to četlo.

06.05.2023 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Velmi čtivě napsaný příběh o přátelství dvou lidí. Smutný předvídatelný konec, knihu doporučuji.

19.06.2022 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Tak to byla jízda. Zatím nejlepší Dánovka pro mě. Vyprávění z vězení drsné, praktiky v léčebně taky, a pan starosta? Doporučuji přečíst.

18.03.2024 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

A opět mi chybí hvězdičky na hodnocení. Bála jsem se, že druhý díl nebude tak dobrý, ale omyl a třetí díl už je na cestě ke mě domů. Vůbec se mi Medvědín nechtěl opustit, jako bych s těmi lidmi tam žila. Pan Backman opravdu umí popsat charaktery, pocity vtáhnout vás do děje, vžít se do každé postavy a pochopit je. U knihy se smějete, dojímáte se, máte slzy v očích. Určitě doporučuji.

21.08.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Myslela jsem si, že tento bod výzvy nedám a pak jsem si stáhla tuhle kratičkou knihu. A musím přiznat, že jsem se bavila, takový humor mi sedí, ikdyž jsem vůbec nepochopila, jak tohle dokáže někdo vymyslet, už jen ty jména, tak prečteno za jeden den a vůbec nelituju. Ale už se těším na něco normálního.

11.05.2023 4 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Dominik Dán

Opět skvělá detektivka DD. Čtu chronologicky řazené a ve slovenštině a je to závislost.

22.02.2023 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Martin Goffa prostě umí. Kniha napsaná tak, že mé největší sympatie patří únosci, pro jehož počínání mám pochopení....??? A pak Miko Syrový, ten mě taky baví.

02.04.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Kdyby to šlo dám i vic hvězd, skvělé napsané, čtivé. Litovala jsem Editu, fandil Irme. Druhá kniha paní spisovatelky a opět skvělá. Těším se na další, kterou už mám v knihovně.

26.02.2021 5 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Opět jsem se dobře bavila a kniha se četla moc dobře. Jediné co mi vadilo, byl výslech pravého Korčoka, kdy jsem měla pocit, že jsou vyšetřovatelé úplně natvrdlí, asi slabá chvilka. Nicméně se těším na další knihu.

10.09.2023 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Kdyby to šlo dát více hvězd, neváhala bych za čtivost knihy je udělit. Kniha náročná na chápání, jak je možné, že se takové věci vůbec děly, ale určitě doporučuji. Tento rok zatím nejlepší kniha co jsem četla.

10.04.2023 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Asi nemůžu napsat, že bych po 100 přečtených stránkách knihu přečetla jedním dechem, jak mnozí píšou, ale četla se mi dobře už od první stránky až do konce knihy. Stálo to za čas strávený čtením Ohníčků.

21.03.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tak tohle nebylo pro mě, kniha mě vůbec nebavila.

20.01.2023 2 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Kniha se čte velmi dobře, zápletka super, závěr taky, ikdyz ne úplně překvapivý. Sdílím stejný názor jako raty.

09.05.2022 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Pana Ebena a jeho humor mám moc ráda, ale při čtení jsem se až tak moc nesmála. Asi by byla lepší audiokniha, kterou by pan Eben četl.

17.04.2022 4 z 5