9773 9773 komentáře u knih

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Knihu jsem přečetla vyloženě jedním dechem během jednoho dne. Ačkoliv člověk víceméně věděl jak to celé dopadne, stejně jsem se neubránila na konci slzám. Velice emotivní závěr a příběh dokáže člověka pohltit. Bohužel mám pocit, že náš překlad autorčiným knihám značně ubírá na kvalitě. Celkově si v knihách všímám zvláštních tvarů slov i formulací vět. K hlavní postavě není moc co dodat. Je to zkrátka hlavní hrdinka jak má být.

20.09.2020

Lazar Lazar Lars Kepler

Hodně smutný závěr. Ale obraz Joony celkem pobavil. Takový poslední žijící voják stojící na bitevním poli mezi těly. Joona a jeho "já to říkal". Nemám vůči knihám od Larse žádné výhrady ale tahle už byla značně předvídatelná, mnohé se opakovalo. Tak uvidíme, co přinese další díl. Pokud nějaký bude.

02.03.2020 4 z 5

Dokonalá podoba Dokonalá podoba Tana French

Fascinující detektivní příběh tentokrát z pohledu Cassie. Mám ráda knihy, které probudí emoce a donutí člověka k zamyšlení. Nemám jedinou výhradu a doporučuji. :-)

21.11.2019 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Z předchozích knih jsem byla nadšená a velmi jsem se těšila na pokračování. Což už je dost dlouho a je možné, že jsem se mezi tím namlsala jiných autorů ale tohle mě absolutně nebavilo a bohužel nedočtené odkládám. Tento počet hvězd dávám proto, že autor je opravdu dobrý a knihy čtivé, místy se člověk opravdu zasměje a celkový příběh byl pro mě zajímavý a napínavý. Do tohohle jsem se bohužel přes sebevětší snahu nezačetla.

20.06.2021 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Mám šťastnou ruku co se knih týče ale tohle bylo hodně špatné. Kniha vyprávějící příběh ale zároveň prorostlá velikým množstvím plevele. Nešťastné zpracování i námět. Hodně smutná snaha čtenáře vodit za nos.

22.03.2020 odpad!

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

(SPOILER) Už z principu náleží této knize plný počet hvězd. Autor je PAN autor a bylo mi ctí přečíst všechna jeho díla.
Jen mě v této knize mrzela předvídatelnost. Bylo mi okamžitě jasné, že pachatel není schizofrenik, že hlasy jsou úchyláci kupující si takové nechutnosti. Už jen podle té kamery v rakvi. Ale to je možná jenom tím, že jsem o této problematice dost načetla. Takže jsem akorát čekala, až na to přijdou a kdo to spáchal. Zároveň se nechci plést ale mám pocit, že v předchozích knihách dával autor větší prostor osobnímu životu pana Huntera i Garcii. Mrzí mě, že jsme se v tomto ohledu nic nového nedozvěděli. Ale každopádně, opět přečteno jedním dechem! :-)

20.06.2021 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Další skvělá kniha od pana Olsena. Slza ukápla ačkoliv si člověk najde pár výhrad. Za mě to byl dost vleklý začátek a otázka proč se Asad nepokusil svou rodinu zachránit dřív. Naučil se bez nich zkrátka žít bez ohledu na to, kde, jak a jestli vůbec žijí ony. Co autor udělal s Rose, to je kapitola sama o sobě a jsem ráda, že jí opatrně opět vrátil do sedla. Snad plánuje autor brzy další knihy, byla by škoda se nedozvědět, jak to dopadlo s Hardym, Monou a Asadovou rodinou.

24.01.2020

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Nejvíce z celé knihy zabolela autorčina nevinnost a naivita když se pokusila pozvat rodinu na svůj křest nebo se s ní vůbec zkontaktovat. Je to pochopitelné i nepochopitelné. Je to ale hlavně celé smutné. Kdo ví, čím si člověk zaslouží narodit se do takového pekla. Škoda, že je těžké, ba nemožné do takových "končin" světa efektivně zasáhnout a tomuto primitivnímu a sadistickému pojetí víry učinit přítrž...

29.01.2020

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Tento autor mě baví. U jeho knih zkrátka nemá smysl vytvářet vlastní teorie, jelikož v závěru je vše úplně jinak. Další výborná a chytlavá kniha která člověka provede temnými zákoutími lidské mysli o kterých se většině z nás ani nezdálo. Tleskám. :-)

07.03.2020 5 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

No, největší radost mi udělalo, že Janina mamka odešla ke Korsakovi. Tím mě autorka opravdu potěšila protože táta byl vykreslený jako solidní buran. :-)) Každopádně bych si nejraději přičarovala dalších 50 dílů, jelikož jsem se do každé knihy opravdu zamilovala. Všechny byly poutavé, člověk se dočetl mnohých zajímavostí, nemám žádnou připomínku. Děkuji.

29.12.2019

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Miluji knihy od Tess, opravdu. I tato kniha je velice zajímavá a dokonce i poučná ale mám drobné výhrady. Jednou z nich je fakt, že se patoložka nesmyslně zapojuje v posledních knihách tolik do vyšetřování. Další je zapojení Mefisto do vyšetřování v takovém případě, kdy byli členové spíše podezřelými jelikož se vraždy odehrávaly v jejich blízkosti. Rizzoliová ze všeho vždy vychází jako hrdinka ale většinou se k odhalení připlete víceméně náhodou. Ale to jsou celkem drobnosti, jinak si velmi ráda přečtu další knihy a klobouk dolu, opravdu perfektní práce.

19.12.2019

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Miluji knihy od Deavera s Lincolnem. Ale jako všechno, co děláme - šlo by to udělat i lépe. Jednak začít knihou, kde byl ještě v pořádku. Druhak jsem žena takže mě mrzí, že není více rozebraný vztah s Amelií. Sem tam sice autor něco utrousí ale je to málo. Člověk čte víc i o vztahu k ošetřovateli. Občas je některý zločin dosti překombinovaný a Lincolnovi odhady a vědomosti přehnané. Přesto dávám plný počet hvězd, neboť se mi dlouho nestalo, abych nepřeskakovala stránky. :-)

13.06.2021 5 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Perfektní detektivka. Akorát musím podotknout, že bylo jasné kdo je vrahem již od chvíle, kdy všichni sourozenci seděli prvně v hospodě. Ale to na prožitku neubralo. Další kniha plná emocí, očekávání a s perfektně uzavřeným koncem. Což na autorce velice oceňuji v každé knize.

23.11.2019

V lesích V lesích Tana French

Skvělá knížka. Ale pan detektiv je solidní fňukna, nesympatická osobnost a kolikrát už se to dalo sotva snášet. Snad byl záměr vykreslit ho jako sebelítostivého, podprůměrně inteligentního aroganta. Z pohledu Cassie bych z knížky měla lepší pocit.

18.11.2019 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Krátký výňatek z knihy; Prosím, neodcházej, neodcházím, zlobíš se? Není zač.
Teď vážně; nemohu říct, že by to pro mě bylo nečitelné ale chtěla bych mít Aninu schopnost dosahovat orgasmu lusknutím prstu. To je opravdu fascinující, až jsem začala veškeré erotické části přeskakovat. Jsou jako přes kopírák. A sex samotný působí, jako by trval 20 vteřin. Osobně bych uvítala i život pana Taylora, jestli to bude stejný fešák jako ve filmu, tak si užiju i já. Dávám přednost mužnějším typům, tak bych bohužel asi pana Greye zklamala. :-))

12.11.2019

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Ze všech knih (nepočítaje povídky) jednoznačně nejslabší z mého pohledu. Mám ráda Kingovo detailní popisy které výborně seznámí čtenáře s postavou i dějem ale zde je to přehnané. Kniha by se dala zkrátit na polovinu. Hlavní postava je přehnaně sebelítostivá, nudná a primitivně smýšlející. Děj je též dosti pofidérní. Jediná kniha kterou bych nedoporučila.

15.08.2018 odpad!

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Mám celkem rozporuplné pocity. Flintová mě absolutně jako hlavní postava nebavila. Celé to kolem ní působilo jako autorčina urputná snaha udělat jí zajímavou. Několikrát mi kniha přišla jako špatná verze knih od Angely Marsons. Mark vykreslovaný jako profesionál, podezíral celou dobu někoho, kdo byl pod neustálým dohledem a nebyl proti němu jediný důkaz. Hlavní vyšetřovatelka vykreslená jako bulimička na pokraji zhroucení, nesmyslná zápletka s Rozparovačem... Za mě ne.

10.10.2020 odpad!

Mistr X Mistr X John Lutz

No, celá série je asi nejslabší ze všech různých sérií detektivek od jiných autorů. Jak bylo mnohokrát řečeno; vše se příliš opakuje. To bych přešla ale z této i předchozí knihy mám trochu hlavu jako balón. Zdá se mi, že je vše zbytečně komplikované. A to včetně vztahu Quinna s Pearl. Která je nesnesitelná (a když zrovna není tak nesnesitelná, tak jí autor zabije snoubence). K čemu je v týmu Federmann vůbec nechápu. Ten snad nikdy nic nevyřešil, neobjasnil, je tam akorát jako terč pro Pearl. Postava zdánlivě nekrofilního patologa je další katastrofa. Celkově knihy ve všech směrech hrají na depresivní strunu. Všichni jsou protivní, vražd že by už byla pod drnem polovina NY, k rozřešení dojde většinou úplnou náhodou a málokdy pachatel přežije. Už z principu sérii dočtu ale nedoporučila bych jí.

09.01.2020

Rituál Rituál Mo Hayder

Za mě bohužel špatný. První dvě knihy jsem zpracovala během 4 dnů a tady je najednou všechno jinak. Blecha je ufňukaná a nudná postava. Přeskakuju stránku za stránkou. Těch drog už je taky všude moc. Do teď jsem si neudělala představu, jak vlastně detektiv Caffery vypadá - celkově je popis postav příliš strohý. Zápletka s jeho bráchou zklamala též. Chybí Rebecca - nejdříve láska jako z pohádky a hned v další knize je pryč. Jediné co cením jsou případy samotné. Člověku se nejednou zvedne žaludek. Nic není osekané a donutí člověka se zamýšlet. Snad budou další knížky lepší.

22.08.2019 2 z 5