7schein 7schein komentáře u knih

Shuggie Bain Shuggie Bain Douglas Stuart

Skvělá knížka se silným příběhem a dokonalým překladem. Díky autorovi a světu za obojí. Hodnotím šesti hvězdami, protože sedmá v nabídce není.

29.05.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Neuvěřitelný příběh, i když smutný a hrozivý. Stará historie lidského zla, která se opakuje pořád dokola. Každopádně psaná strhujícím způsobem a krásnou češtinou. Vřele doporučuji. Jsem nadšená.

18.05.2023 5 z 5

Ibka Ibka Petra Braunová

Po dlouhé době, na české literární scéně, mezi českými současnými populárními autrokami, moc pěkný upřímný příběh, ze života, o životě, se vším, co k němu patří. Cítím "člověka" v jeho ryzí podobě, aniž by přitom musel někdo jako vrána vyletět z okna, podívat se do propastné minulosti jednoho nedělního odpoledne, nebo kvůli právě jemnované z(a)tratit sebe i svou budoucnost při sběru lesních plodin...což je sice strhující čtení, ale zůstává po něm divná pachuť na jazyku. Ibka taková není. Dočetla jsem a je mi fajn. Děkuju.

28.02.2023 5 z 5

Chybějící světlo Chybějící světlo Nino Haratischwili

Opět výborná záležitost. Kniha mne nezklamala ani přes počáteční nedůvěru kvůli (pro mne osobně nevysvětlitelné a i po přečtení stále stejně zarmucující) změně vynikající překladatelky Michaely Škultéty, kterou nakladatelství HOST z nepochopitelných důvodů nahradilo paní Viktorií Hanišovou. Ani tentokrát skutečně epický rozsah knihy nemá vliv na rychlý a poutavý spád příběhu. Už teď se těším na další knihu! Doufám, že se na pultech knihkupectví objeví co nejdříve! Plný počet hvězd a i to je málo!

02.09.2023 5 z 5

Putování leklé ryby Putování leklé ryby Lucie Vaňková

Hurá! Česká literatura ještě žije! A jaká! Velmi milé překvapení, dokonce ani humor nechybí, a to sice jemný, inteligentní, vynalézavý! A všechna ta magie a fantazie: Günter Grass a John Irwing by se radovali! Dávám pět hvězd (více bohužel dáti nelze...)

20.02.2023

Topecká škola Topecká škola Ben Lerner

Po dlouhé době kniha, která mě skutečně mile překvapila. Jistě i díky velice kvalitnímu překladu. Nádherný jazyk, překvapivě jednoduchá a srozumitelná perspektiva pro nahlížení poměrně složitých věcí, které nás obklopují a nad nimiž je třeba se zamyslet. Určitě pět hvězd.

20.02.2023