5tužka 5tužka komentáře u knih

Poslední pobyt Samuela Becketta Poslední pobyt Samuela Becketta Maylis Besserie

Úžasná, i když smutná kniha posledních dnů Samuela Becketta o degradaci těla ve stáří, plná vzpomínek na mládí...

12.07.2022 5 z 5

Holubí tunel: Příběhy ze života Holubí tunel: Příběhy ze života John le Carré (p)

Tohle není kniha pro mě - co kapitola, to nějaký příběh ze života špiona, ale nic na sebe nenavazuje, nemá to žádný spád, musím odložit. Navíc tedy český překlad velmi chabý a také spousta grafických chyb :(

21.02.2022 1 z 5

Prsa a vajíčka Prsa a vajíčka Mieko Kawakami

Velmi aktuální téma mnoha žen, Které jsem naštěstí nikdy nemusela řešit, ale ráda jsem si o tom přečetla.

20.02.2022 5 z 5

H₂O a tajná vodní mise H₂O a tajná vodní mise Petr Stančík

Perfektní a vtipná kniha jak pro děti, tak i jejich rodiče. Těším se na druhý, třetí a čtvrtý díl :)

15.01.2022 5 z 5

Písečný vlk Písečný vlk Åsa Lind

Perfektní knížka, která bavila mě i syna. Něžná i poučná!

09.12.2021 5 z 5

Ohrožená zvířata aneb jak jim můžeme pomoci Ohrožená zvířata aneb jak jim můžeme pomoci Pavla Hanáčková

Syna velmi bavilo poznávat nové rostliny a živočichy a moc se smál u kreslených vtípků. Knížku jsme si moc užili! Ilustrace také bezva!

15.11.2021 5 z 5

Pan Kdybych hledá kamaráda Pan Kdybych hledá kamaráda Pavel Šrut

Syn i já jsme nadšení, úžasná čeština a za mě vyhrává spojení: Pane, vy nejste pes, vy jste pesimista :) Doporučuji opravdu všem!

14.11.2021 5 z 5

Oranžáda, Mazarén a Dartaňan Oranžáda, Mazarén a Dartaňan Barbro Lindgren

Syn (11) se u knížky moc bavil, byla teda totálně ujetá, ale prý si chce přečíst i pokračování.

04.11.2021 5 z 5

Nic Nic Daniel Pískovský

Nesnáším povídky, ale tohle je první kniha povídek, ze které jsem nadšená!!!! Zároveň jsem se skrze ni seznámila s Pískovským, kterého si tedy zařazuji k autorům, které už neopustím a určitě si potřebuji přečíst jeho další výtvory. A také objednávám několik výtisků knihy NIC kamarádům k Vánocům a doma ji také potřebuji, když tu přečtenou vrátím do knihovny :)

28.10.2021 5 z 5

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Trapná kniha bez špetky překvapení. Hned od začátku se dalo předpokládat, jak všechno dopadne. Dialogy příšerné, takhle se snad ani dva lidi spolu nemohou bavit. nechápu, jak se někomu mohla kniha líbit, natož z ní udělat trhák. Holý nevkus.

18.07.2021 1 z 5

Šílenec Šílenec Martin Fendrych

Zajímavá kniha - jak příběh samotný a jeho rozuzlení, tak politické události kolem listopadu 89.

18.07.2021 5 z 5

Bod tání Bod tání Martin Němec

Z některých povídek by mohl být celkem obstojný román, jiné byly celkem nijaké. Za mě průměrná kniha - opět se mi potvrdilo, že povídky nejsou mým gustem.

18.04.2021 4 z 5

Henderson, král deště Henderson, král deště Saul Bellow

Tak z Hendersona jsem hotová, odpornej chlap, fakt mě nenechal v klidu a štval mě těma svejma "chytrejma" kecama americkýho vševědoucího milionáře :)

18.04.2021 4 z 5

Laskavec bez rozumu Laskavec bez rozumu Milena Hercíková

Básně, které mi mluví z duše. Budu se k nim vracet :)

22.11.2020 5 z 5

Další vyprávěnky čubičky Kvídy Další vyprávěnky čubičky Kvídy Petr Holán

Jedna z nejhorších knih, jaké jsem kdy četla. Vůbec nechápu, že v Čechách může něco podobného vyjít - na každé stránce chyba, ať už grafická nebo gramatická. To po sobě "spisovatel" své dílo ani nepřečte?? Neumí česky a píše knihy?? Nebo neexistuje následná korektura někým dalším??

Pokud odhlédnu od mizerné češtiny, tak příběhy jsou opravdu slabé, bez nápadu nebo pouze s minimálním a slova nebo spojení jako "milé dětičky" a "páníčka" x-krát na každé stránce - z toho se vám po chvíli chce začít zvracet.

Knihu nedoporučuji ani nejotrlejším čtenářům a všechny slavné osobnosti, které ke každému jednotlivému příběhu napsali věnování ze srdce lituji, že se podepsali pod takový brak.

Děti by tuto knihu vůbec neměly číst, protože v ní nemají co pochytit dobrého.

Ráda chválím, ale zde nemám co...

12.11.2020 odpad!

Pásmo Alfa Pásmo Alfa Ondřej Jerman

Kniha mě velmi překvapila, dokázala bych si ji představit i delší :)

21.10.2020 5 z 5

Matka a dcera Matka a dcera Slávka Poberová

Bez téhle knihy by se literární svět opravdu OBEŠEL. Téma sice zajímavě zvolené, ale spisovatelčina láska k přemíře citově zabarvených slov tuto knihu opravdu zabila. Knížka by mohla být napsána polovinou slov a konec lépe vykonstruován a pak by to mohlo fungovat. Takto mohu dát pouze 1 hvězdičku za snahu...

23.08.2020 1 z 5

Pravé české papírové skládačky Pravé české papírové skládačky neznámý - neuveden

Výborný sešit plný inspirací, děti byly nadšené.

14.08.2020 5 z 5

Karel Gott - Solitér Karel Gott - Solitér Miroslav Graclík

Tolik grafických a gramatických chyb jsem v žádné jiné knize snad ještě nenašla, smutný češtinářský úkaz. Zajímalo by mě, co si o ní náš Pan Božský opravdu myslel.

06.04.2020 2 z 5

Kniha dohadů Kniha dohadů Erika Swyler

Pomalejší rozjezd, ale po chvíli jsem již byla naprosto u vytržení a nemohla přestat.

26.10.2019 5 z 5