Henderson, král deště přehled

Henderson, král deště https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3156/bmid_henderson-kral-deste-Xpl-3156.jpg 4 48 48

Americký milionář Henderson prodělává v tomto ironicky laděném románu hlubokou životní krizi. Hlas v jeho srdci, který se neustále dožaduje já chci, já chci a nikdy není spokojen, nakonec Hendersona dožene až mezi primitivní kmeny do nitra rovníkové Afriky, kde hrdina dospěje k poznání sebe sama a znovu najde chuť žít.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Volvox Globator

Henderson the Rain King , 1959

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Henderson, král deště. Přihlašte se a napište ho.

Jodys.63
17.07.2021 5 z 5

* Wow, od prvních řádků jsem pochopil, že tenhle skvostný kousek je ryze dovolenkový, …chajda, les, samota! Jen já , Bellow a “ztracený” Eugen Henderson…a neodbytný pocit, že na každé druhé stránce “spatřujete” PRAVDU a s hladem po každé další se současně přibližujete té poslední. Jak tragikomicko-realisticky příznačné pro život. Je mi skoro trapné se přiznat, že mě jméno autora bylo až dosud neznámé. Snad o to více mne téma zasáhlo ….“grun tu molani” - ano, to je věcný boj člověka

5tužka
18.04.2021 4 z 5

Tak z Hendersona jsem hotová, odpornej chlap, fakt mě nenechal v klidu a štval mě těma svejma "chytrejma" kecama americkýho vševědoucího milionáře :)

freejazz
04.01.2020 4 z 5

neverending story... ani si nepamätám, kedy som tak dlho čítal takú krátku knihu:) a celý čas som počítal strany do konca. a na konci bol smutný z toho, že už ďalej nie je čo čítať...
výborný opis, ale namáhavé čítanie. premýšľať o grun-tu-molani asi nikdy nebolo jednoduché.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Henderson, král deště v seznamech

v dalších seznamech5x

Afrika americká literatura hledání smyslu života

Saul Bellow
americká, 1915 - 2005