5tužka 5tužka komentáře u knih

Toulavé kočky z Homsu Toulavé kočky z Homsu Eva Nour

Skvělé téma, o kterém jsem se ráda dověděla více. Kniha byla čtivá i když emočně trošku prázdná. Nelibuji si v hrůzách - zde jich bylo nepřeberně, ale působily na mě trochu povrchně, nešly až na dřeň.

06.11.2021 5 z 5

Tvýma očima Tvýma očima Peter Høeg

Neuvěřitelná knížka, zábavná a tajemná. Moc se mi líbila představa, že by se popisovaný výzkum opravdu dal realizovat :)

15.09.2021 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

výborné a šílené

04.09.2021 5 z 5

Ukradené světlo Ukradené světlo Emanuele Altissimo

Knížku jsem četla se zatajeným dechem a nemohla ji odložit. Rvalo mě to na kousky. Obdiv k panu spisovateli. Výrobný debut! Doporučuji!

25.08.2021 5 z 5

Zabila jsem naše kočky, drahá Zabila jsem naše kočky, drahá Dorota Masłowska

Jsem nadšená, že jsem Maslowskou objevila - ten úžasný jazyk mě absolutně dostal, bavila mě každá věta. Klobouk dolů i paní překladatelce! Knihu si určitě pořídím do domácí knihovničky, musím ji tam mít!

01.05.2021 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Skvělá kniha, určitě se budu většiny rad držet. Měl by si každý přečíst!

26.04.2021 5 z 5

Bod tání Bod tání Martin Němec

Z některých povídek by mohl být celkem obstojný román, jiné byly celkem nijaké. Za mě průměrná kniha - opět se mi potvrdilo, že povídky nejsou mým gustem.

18.04.2021 4 z 5

Oční kontakt Oční kontakt Cammie McGovern

Úžasně napsaná knihu, kterou nelze během čtení vůbec odložit. Doporučuji!

03.04.2021 5 z 5

Příběh ukrytý v notách: Louskáček Příběh ukrytý v notách: Louskáček kolektiv autorů

Hezká knížečka - člověk při ní ihned začne prahnout po divadle :)

02.03.2021 5 z 5

Klidná výchova k disciplíně Klidná výchova k disciplíně Daniel J. Siegel

Skvělá knížka, poutavě napsaná, takže se krásně čte. Navíc rady, které autoři nabízí, opravdu fungují. Je sice pravda, že se ještě občas zapomenu a jedná zkratkovitě, ale čím dál častěji postupuji podle knihy a s dětmi je poté opravdu mnohem lepší pořízení!!! Vyzkoušejte a uvidíte. Není to žádná vysoce odborná kniha, za pár dní ji máte přečtenou a to jsem se k některým věcem vracela i vícekrát, abych si to dobře zapamatovala.

18.01.2020 5 z 5

Úžasná kniha plná moudrosti, přečetla jsem za jeden den, nedala se odložit :) Určitě se k ní budu vracet a přinesla mi mnohá poučení, ze kterých budu čerpat.

28.09.2019 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

jsem si pobrečela :(

27.03.2018 5 z 5

Tajemství jedné knihovny Tajemství jedné knihovny Monika Davidová

Za mě trochu zklamání, i když dětem se líbila.

13.01.2018 3 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

výborná knížka, přečetla jsem za den, nedalo se přestat :)

17.11.2017 5 z 5

Vdova Kapetová: Hra o třech dějstvích Vdova Kapetová: Hra o třech dějstvích Lion Feuchtwanger

Rozhlasová hra na motivy divadelní hry z roku 1958 trochu připomíná proces s Miladou Horákovou. Není to jedoduchý poslech a musím v yzvihnout výkony herců: Antonie Hegerlíková, Vladimír Šmeral, a další.

Několik slov ke hře od Martina Velíška:
Dva roky před smrtí napsal Lion Feuchtwanger divadelní hru Vdova Kapetová. Neměl k dispozici všechen historický materiál, a proto ne vše v jeho hře odpovídá realitě. I přes mírnou romantizaci hlavní postavy postihuje ale Feuchtwanger to, jak v procesu s bývalou královnou začíná převládat politické hledisko.
Na jedné straně může být její osoba cenným artiklem pro politické obchody. Zároveň je to pro všechny strany konfliktu symbol, který využívají či spíš zneužívají. K implicitní problematizaci revolučních tribunálů dospěla i inscenace Přemysla Pražského, jakkoliv ve svém připsaném úvodu deklaruje pevnou sounáležitost s revolučním hnutím.

09.11.2023 4 z 5

Hazardérka Hazardérka Stephanie Clifford

Kam až člověk může dojít, když se chce někomu zalíbit! Skvěle vyprávěná knížka, výborné popisy osob se vyšších vrstvách i těch, kteří se k nim chtějí dotáhnout, a pád na úplné dno - čtete bez dechu :)

29.10.2023 5 z 5

Den falešné kočky Den falešné kočky Pasi Ilmari Jääskeläinen

Fantastická knížka plná magie a imaginace a zároveň napětí. Krásné rozuzlení příběhu a moc se mi líbilo, jak se v příběhu postupně odkrývají rodinná tajemství. Za mě top, lepší než Laura Sněžná!

28.09.2023 5 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Tento životopis Belmonda jsem si poslechla na dvojce jako audioknihu. Asi bych byla spokojenější, kdyby namluvil pan Krampol coby český Belmondo. Každopádně hezké a zajímavé vyprávění o životě pana herce s velkým H. Vyprávění mohl maličko více okořenit historkami ze soukromí Či svými myšlenkami a životními postoji.

06.05.2023 4 z 5

Tisícdeväťsto Tisícdeväťsto Alessandro Baricco

Fantasticky divadelně zpracované v Mladé Boleslavi, doporučuji všem!

28.04.2023 5 z 5

Hodina čarodějnic I. Hodina čarodějnic I. Anne Rice (p)

Napínák od začátku do konce, už se těším na další díly :)

17.02.2023 5 z 5