Hazardérka

Hazardérka https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272285/bmid_hazarderka-wZN-272285.jpg 4 13 3

Román Stephanie Cliffordové, novinářky New York Times, nám s fascinujícími detaily umožňuje nahlédnout do „zlaté klece” mladých newyorských finančníků a bankovních makléřů, kteří se díky kapitálu svých rodičů, elitním školám a konexím vezou na vlně spekulativních báječných zisků – v době, kdy jen škarohlídi rozpoznávají příznaky krize, jež zanedlouho zasáhne celou Ameriku. Hrdinka Evelína pochází ze skromnějších poměrů, ale díky své ambiciózní matce absolvovala elitní školu a nyní využije všech prostředků, aby pronikla do oslnivého života, který dosud sledovala jenom zpovzdálí. Řečeno s Hemingwayem je oslněna romantickou bázní ze superbohatých, a tak napodobuje snobská tekutá pravidla, slangové výrazy a manýry „aristokratických starých peněz”. Jenomže kam až dosahuje magická hypnotizující moc muzikálových příběhů? Evelína se musí v mnohém zapřít – co se jí ale ukáže, jestli projde zrcadlem a ohlédne se?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Leda

Everybody Rise , 2015

5tužka
29.10.2023 5 z 5

Kam až člověk může dojít, když se chce někomu zalíbit! Skvěle vyprávěná knížka, výborné popisy osob se vyšších vrstvách i těch, kteří se k nim chtějí dotáhnout, a pád na úplné dno - čtete bez dechu :)

Modrý medvěd
06.03.2016 4 z 5

Hlavní postava mi od začátku nebyla sympatická. Chvílemi jsem i přestávala číst a zvažovala, jestli má smysl pokračovat. Pak jsem začala přemýšlet, co ji k takovému chování vedlo.No a najednou byl konec. Takový, jaký mám ráda. Ale nebudu prozrazovat jaký :D

DariDerek
17.12.2015 4 z 5

recenze v záložkách :)

bohatství finanční krize finanční trh

Autorovy knížky

2015  82%Hazardérka