5tužka 5tužka komentáře u knih

Waldvilla Waldvilla Miroslav Stuchlý

Velmi příjemně čtivé dílko, avšak obsahově bohužel povrchní. Každý z jednotlivých příběhů by mohl být více propracován, jít do hloubky, rozvinout se. Ráda bych se začetla. Téma má potenciál, škoda, že nebyl využitý...

27.08.2021 3 z 5

Neviditelný svět Neviditelný svět Liz Moore

Knihu jsme přečetla jedním dechem za dva dny :) Příběh krásně plyne, napětí nepolevuje, prostě parádní. ovolená, jak má být.

23.08.2020 5 z 5

Šaman Šaman Martin Fendrych

Výborná kniha, nemohla jsem ji odložit. Panu Fendrychovi tleskám!

06.04.2020 5 z 5

Anton a Jonatán Anton a Jonatán Jostein Gaarder

Něžná knížečka se smutným koncem, krásné ilustrace.

02.10.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha mi přišla těžko uvěřitelná, protože jazyk, který používá vypravěč - mladý klučina, absolutně neodpovídá jeho věku.

28.09.2019 4 z 5

Skleněný zámek Skleněný zámek Jeannette Walls

Nečekala jsem, že mě kniha bude tak bavit, opravdu jsem četla s radostí a těšila se na každou další volnou chvíli. moc hezky napsané!

20.08.2019 5 z 5

Šedík a Bubi Šedík a Bubi Ester Stará

Boží knížka, děti se hádaly, kdo ji bude číst dřív. Navíc doplněna moc krásnými obrázky. Doporučuji všem!!!

07.09.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tohle byla jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla, ale pozor, není pro slabé nátury!!! Spisovatele jsem dosud vůbec neznala, ale určitě se k němu vrátím a přečtu si i jeho další knihy. Je úžasně vykonstruovaná a v každé kapitole mám tep aspoň 300 :) Včele doporučuji!!!

28.01.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

úžasně čtivá kniha, i když neskutečně smutná, pravda halt není vždy veselá, pobrečela jsem si.

22.01.2018 5 z 5

tohle se nedá přestat číst, dokud není šlověk na konci :)

12.01.2018 5 z 5

Kouzelný kalendář Kouzelný kalendář Jostein Gaarder

Čteme s celou rodinou před každými vánocemi, už je to taková klasika, na kterou se všichni těší. I audiokniha je u nás velmi oblíbená!!! Doporučuji. TT

02.01.2018 5 z 5

Život s hvězdou Život s hvězdou Jiří Weil

Neuvěřitelně smutná, ale mistrně vyprávěná audiokniha Jaroslavem Kepkou! Opravdu husina po těle a nelehký poslech! Jsem ráda, že jsem na to na Rozhlasu narazila.

28.05.2024 5 z 5

Na kometě Na kometě Jules Verne

Úžasně zdramatizováno jako rozhlasová hra s Viktorem Preissem, Michalem Pavlatou, Otou Jirákem, Arnoštem Goldflamem a dalšími. Včetně nápaditých písniček - velmi povedené!!

09.11.2023 5 z 5

Sňatky z rozumu Sňatky z rozumu Vladimír Neff

Mám nového oblíbeného českého spisovatele! Tak krásná čeština! Navíc pro mě nové historické události českých zemí...Skvělé, chci víc.

06.11.2023 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Krásně namluvené audio Ladislavem Mrkvičkou - já si opět oprášila povinnou četbu a děti se hezky přiučily :)

06.11.2023 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Taková hočičí slaďárna s trochou erotiky, nic světoborného. Nicméně moc krásně načtené jako audiokniha Jitkou Ježkovou - díky ní dávám o dvě hvězdičky navíc, fakt profesionálka.

28.09.2023 2 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Audioknihu namluvenou Terezou Hofovou musím pochválit! Musela jsem si k ní trošku hledat cestu, ale její něžný hlas krásně podtrhoval japonskou atmosféru i vyprávěný příběh, od kterého jsem se nakonec nemohla odtrhnout. Myslím, že v této formě bude kniha mnohem zajímavější než pouze v psané verzi.

13.08.2023 5 z 5

Živel Živel Jess Kidd

dokonalá knížka, krásný jazyk, super příběh!

11.07.2023 5 z 5

Sibiřské haiku Sibiřské haiku Jurga Vilė

Dokonalá knížka s fantastickými ilustracemi a srdceryvným příběhem, která dostane i dospělého. Jsem moc ráda že jsem na ni natrefila, doporučím ji i svým dětem.

09.01.2023 5 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Skvělé povídky a moje první seznámení s autorkou. Určitě si od ní přečtu více, opravdu geniálně napsané.

16.12.2021 5 z 5