5tužka 5tužka komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

úžasné a strhující, vtipné i poučné, velmi doporučuji!

03.12.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Fantastická detektivka, kterou jako audioknihu načetli Vasil Fridrich a Kajetán Písařovic a byli neuvěřitelní! Běhal mi z nich mráz po zádech, zvláště u deníku opičího vraha - to bylo mistrovské! Vřele doporučuji!

23.09.2023 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Tohle bylo pořádné sousto, plné zoufalství, ale i naděje. Za mě velmi překvapivé a působivé! Ráda doporučuji!

25.11.2023 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Tuhle úžasnou knížku jsem jako mám několikrát obrečela, určitě doporučuji, je to něžné, láskyplné, zoufalé, s krásnými popisy přírody i zoufalstvím obyvatel, kteří žijí v nehostinných místech...

12.07.2022 5 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Tak tenhle Houellebecq se čte sám, ale mrazí z něj!

08.10.2021 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Dokonalá kniha, která mě bavila s každým dalším slovem. Zjistila jsem, že Stančík je pro mě literární bůh. Jeho neuvěřitelná hra s jazykem mě rozesmává vždy, když na ni pomyslím. Knihu jsem měla půjčenou, ale dnes si ji jdu koupit. Potřebuju ji mít, vlastnit a už nikdy nedat z ruky! Taky potřebuju všechny jeho další knihy, takže jsem se do něj asi zbláznila :)

21.10.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Moc jsem se bavila, u jedné povídky dokonce hýkala blahem :)

11.12.2021 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Zdá se, že jsem konečně našla svého nejoblíbenějšího českého spisovatele!!! Spisovatelek mám několik, ale na dobrého českého spisovatele zatím ne a ne natrefit... Knížka mě chytla hned od první stránky a hrozně jsem doufala, že se to nějak nezkazí :) Moc mě bavili všechny Janovi úvahy a myšlenky, ale nejvíc autorův smysl pro češtinu a hraní si s tím naším nádherným jazykem - to jsem si úplně chrochtala. Knihu jsem si tedy ihned musela koupit (protože původně mi ji jen půjčila kamarádka) a až si ji budu číst znovu, musím si v tom všechny ty mé oblíbené pasáže vyznačit. Hned jsem si k tomu pořídila i Dějiny světla, na které se moc těším. DĚKUJI

07.11.2020 5 z 5

Jediný príbeh Jediný príbeh Julian Barnes

Nadšení - moc krásné, ačkoliv smutné vyyprávění načtené excelentním Viktorem Preissem. Vřele doporučuji pro hlubokomyslnost textu. Určitě si od Julia Barnese musím přečíst i něco dalšího.

22.10.2023 5 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Dokonalá, i když smutná, knížka, která mě dostala svou výpovědí a zároveň naléhavostí. Ta byla umocněna i jiným grafickým záznamem - chybí všechna velká písmena - jak na začátku vět, tak i u jmen. To bylo nejdříve trošku obtížné, čtenář je tímto záznamem poněkud vykolejený, ale právě to chtěla autorka asi dosáhnout. Na konci knihy už to čtenář vůbec nevnímá. Androniková měla neskutečný cit pro neuvěřitelné slovní obraty, moc mě to bavilo a lituju, že si od ní už nic dalšího nepřečteme...

04.09.2021 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Dokonalá, napínavá, zábavná i tajemná. Miluju ji.

15.02.2024 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tohle byl hodně drsnej příběh, poslouchala jsem v audioverzi jedním dechem.

09.12.2023 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Jako audiokniha do auta načtená Lukášem Hejlíkem velmi povedené a vtipné.

29.10.2023 4 z 5

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Kniha mě velmi zaujala, i z toho důvodu, že Hejnice a okolí znám jak své boty a děj jsem si přehrávala na přesných místech. Moc mě to bavilo, jak dějově, tak jazykově!!

14.11.2021 5 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Pavel Čeněk Vaculík má ode mě jedničku s hvězdičkou za fantasticky načtenou Katyni pro Český rozhlas. Myslím, že knize dodal ještě další rozměr. Skvěle jsem se bavila a téměř nemohla přestat, abych se dověděla, jak to bude dál. Pana Spisovatele Kohouta obdivuji za krásnou češtinu a samozřejmě výborný nápad - téma je propracované do detailu a tedy šílené díky představě, že za komunismu nemělo daleko ke skutečnosti!

18.11.2023 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Fantastický příběh vyprávěný v audioknize dokonalým Pavlem Soukupem. Jsem absolutně blažená a všem doporučuji!!!

06.08.2023 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Baví mě mužský pohled na svět, o to víc, že se jedná o saunaře. Jsem také milovnicí sauny a mužské saunové rozhovory jsou pro mě oživením - v ženské sauně se mlčí :)

19.12.2021 5 z 5

Naslouchám Naslouchám Šárka Šišková

Skvělé, konečně opravdu vím, jak to všchno kolem nás cítí i člověk, který druhým pomáhá a na sebe vlastně zapomíná...

30.11.2021 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Opět soukupovsky mrazivé! Super!

02.10.2021 5 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Skvělá kniha, která mi otevřela oči k tomu, jak se k sobě chovat. Doporučuji všem, kterým není jejich vlastní život jedno.

21.10.2020 5 z 5