432830 432830 komentáře u knih

Cabernet Sauvignon a jahodový dortík Cabernet Sauvignon a jahodový dortík Nathalie Roy

(SPOILER) Neskutecne nesympaticka, malicherna, sebestredna hrdinka. Resi uplne kraviny, je to desna barbina, no des... Nicmene, tri dily jsem precetla, cimz padem me to do deje vtahlo, ctive to urcite bylo.
Konec me teda prekvapil, cekala jsem, ze skonci s P-O...a tak jsem zacala patrat! 4. dil, na jehoz titulce je Charlotte s miminem se v CR nevydal a ani nevyda. Nakladatele nas tedy nechavaji v tom, ze Charlotte zustala s Maxem. Nicmene, kdyz jsem patrala dal, zjistila jsem, ze autorka vydala dalsi miniserii a hadejte o kom je a jak se jmenuje! Sladky zivot Juliette GAGNON! A zde se dozvidame, dle prijmeni, ze Charlottino dite je nakonec Pierra Oliviera Gagnona a s nejvetsi pravdepodobnosti se k nemu ve 4. dile vratila (tohle uz je tedy jen ma domnenka). Takze tak.

19.11.2022 2 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Zvyknout si na styl psani byl pro me docela orisek. Ja sama jsem si denik psala, ale teda ze bych vynechavala slovesa, nebo pouzivala tolik infinitivu, tak to ani nahodou, trochu mi to vadilo. Moc mi vadila samotna hrdinka - Marta. Tak nesympatickou osobu, ktere ma clovek chut dat akorat pres drzku, v knize hned tak nenajdete. Mysleni spis patnactilete nez devatenactilete...
Jinak ale ctive, objevilo se par necekanych zvratu, za chvili jsem to mela prectene.

11.02.2022 3 z 5

Kamkoli půjdeš Kamkoli půjdeš Camilla Way

Napinave od zacatku do konce! Jak me stvalo, kdyz jsem musela knihu odlozit, nutne jsem se potrebovala dozvedet, co se vlastne stalo a kdo je tady vinikem. Ctive a tak akorat kratounke, aby se clovek rychle dockal rozuzleni.

15.07.2021 5 z 5

Vatikánská princezna Vatikánská princezna C. W. Gortner

O Lucrezii jsem cetla roman Rodina od Maria Puzza a rovnez jsem videla serial. Nevim, co jsem si od cteni teto knihy slibovala, nic noveho v poznani o Borgiech neprinesla. Charaktery nekterych postav se lisily, zejmena Cesare a Giulia zde byli vyliceni jako zaporni hrdinove, Giovanni zde vystupoval ve stejnem svetle, nicmene byl trosku odsunut do pozadi. Alespon to tedy nebylo oproti Puzzove knize jako pres kopirak. Davam stejny pocet hvezdicek jako Puzzove verzi, knih nenadchla, ale ani neurazila.

08.06.2021 3 z 5

Nebezpečné dědictví Nebezpečné dědictví Alison Weir

Netradicni styl historickeho romanu v podobe pararelniho vypraveni dvou casovych os mi obcas trosku narusoval cetbu. Vzhledem k predchozimu dilu o Jane Greyove, ktery jsem nemohla kvuli napinavosti odlozit, davam o hvezdu min.

01.08.2020 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Velmi proleteny a slozity pripada Harryho Holea. Mozna az prilis. Cetla jsem horsi i lepsi dily.

19.07.2020 4 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Detektivni zapletka samozrejme na jednicku, mne vsak chybela typicka anglicka atmosfera, pro kterou Agathu Christie tak zboznuji

28.06.2020 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Krimi knihy a Nesba vubec opravdu muzu. Syn je oproti romanum s Harrym Holem trochu slabsi, mozna proto, ze vraha predem zname.

17.05.2020 3 z 5

Franz Kafka - Člověk své a naší doby Franz Kafka - Člověk své a naší doby Radek Malý

Je otazkou, jaky ma kniha ucel, respektive, co od ni ctenar ocekava. Nenajdete v knize premiru faktografie ci biografickych udaju, zvlaste pak ne detailni rozbory Kafkovy tvorby. Kniha je spise vhledem do Kafkova zivota a atmosfery Prahy, ktera spisovatele tolik ovlivnila. Jedna se o kratke seznameni s tolik probiranym autorem, o kterem mozna ani nevite tolik, kolik myslite. Libilo se mi, ze jde Franz nebyl nahlizen pouze z pohledu politovanihodneho chudacka, za coz je casto vinen otec. Naopak, je zde Kafka, coby presprilis uzkostny a mozna i trochu rozmazleny citlivka, ktery sve hluboke pocity ukryl prave do sveho dila. Kratce jsme seznameni i se stezejnimi dily, a to nejcasteji formou uryvku a ilustraci, ktere nam reknou vic, nez kdejaky rozbor. Mne kniha zaujala, za necele dve hodinky jsem mela precteno a to i s prestavkami na prokoukani obrazku.

04.11.2019 5 z 5

Kateřina Keplerová Kateřina Keplerová Katja Doubek

Nejlepší kniha o problematice čarodějnictví, jakou jsem četla. Skvělá románová biografie, velmi čtivá, naučná, informující, strhující. Ráda bych si ještě někdy přečetla knihu podobného tématu a hlavně podobné kvality. Tučkové Žítkovské bohyně jsou taktéž skvělé, ale na Kateřinu Keplerovou podle mě nemají.

08.01.2019 5 z 5

Noční rozhovor Noční rozhovor Ladislav Mňačko

Nápadně připomíná Remarqua a jeho Noc v Lisabonu...stejný styl, podobná úroveň..kniha se dobře četla

31.12.2018 3 z 5

Zajatkyní Stalina i Hitlera. Svět v temnotě Zajatkyní Stalina i Hitlera. Svět v temnotě Margarete Buber-Neumann

Úchvatné! Silné! Ohromující! Ten příběh měl šťávu, měl příběh, měl děj, měl spád, měl v sobě všechno...naprosto ojedinělá knížka, kde se střetávají dvě válečné situace, zdánlivě naprosto protikladné, ve skutečně neuvěřitelně podobné - ruský gulag a německý koncentrák...Kdo by si pomyslel, že Rusové, o nichž se nemluví zdaleka tolik, byli horší než Němci? A co víc, ta beznaděj, že z ruského gulagu se lidé mohli vrátit po několika desítkách letech, pokud vůbec...na druhou stranu německá organizovanost vypadá v kontrastu se špínou a zimou Ruska jako pohádka...ale i ta má svůj špatný konec...Knížka je poměrně dlouhá, nabytá miliony informací, které jsem vstřebávala ještě dlouho a poté a upřímně, inspirovala jsem se knihou i při výuce dějepisu, když jsme probírali stalinismus...žáci byli u vytržení z popisu rozdílů gulagu a koncentráku...Pro úplného nehistorika, který se v těchto reáliích absolutně neorientuje, může být kniha zajímavá, ale možná až příliš složitá a nepochopitelná...za mě jednoznačně plný počet a ráda bych dala ještě hvězdu navíc :)

31.12.2018 5 z 5

Krásné obrázky, úžasný způsob života...

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Chlapce jsem četla ihned po Schindlerově seznamu. Nevím, zda to byla výhoda nebo naopak nevýhoda. Nevýhoda patrně v tom, že Schindler je napsaný bezvadným částečně dokumentárním a částečně románovým stylem, ten příběh prostě chytne u srdce a dojme vás ve všech bodech...Chlapec na bedně už je spíš takovým doplněním, ozvláštněním, když se ještě nechcete vzdát toho silného příběhu.

Zvlčení Zvlčení Antonín Bajaja

Ohromně poutavý konec!! Pasáže s vlky opravdu zajímavé, dalo by se říct, že mě kniha nadchla, ačkoli podobný styl bych si přečetla až po delším čase...

Země miluje člověka Země miluje člověka Františka Pecháčková

Poměrně poutavá kniha, docela se liší od ostatních knih svým spádem a propracovanějším dějem, hlavně co se týče Štěpánova osudu.

11.09.2016 4 z 5

Proč mlčí živí Proč mlčí živí Františka Pecháčková

Začátek se docela táhne, vcelku podrobně se nám představují hlavní postavy, ke konci to jde šupem. Nebyla to nejlepší knížka, kterou jsem četla, ale dalo se to. Obávám se ale, že mi nezůstane v paměti příliš dlouho, jelikož zápletky nejsou nijak dramatické, jde zkrátka o život jedné rodiny v průběhu doby předválečné, válečné, meziválečné a poválečné.

29.07.2016 2 z 5

Nikdo ti neuvěří Nikdo ti neuvěří Magda Knedler

Tak hledim, jak malo recenzi a hodnoceni kniha ma. Me netradicni styl psani velmi zaujal, "rozhovor" dvou mrtvych divek, obeti jednoho bezskrupulozniho manipulanta, vytvoril pomerne dost ponurou atmosferu. Mne teda behal mraz po zadech.

13.05.2023 5 z 5

Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky Nathalie Roy

Prvni dil se mi docela libil. Druhy dil jsem precetla rychle, ale na samotne cteni uz jsem se moc netesila. Charlotte je v tomto dile velmi nesympaticka, sebestredna, afektovana, otravna! Porad si stezuje, pritom jen utraci cizi penize, fuj to je ale opruzka!

10.11.2022 2 z 5

Pojď trochu blíž Pojď trochu blíž Rachel Abbott

Prvni polovina knihy strhujici, nesmirne ctiva, nemohla jsem se dockat, co se z toho vyvine...Proc z toho ale autorka nedostala vic? Mrzi me, ze se asi od pulky vse zrychlilo a motivum hlavnich akteru se nedostalo vic prostoru. Z nametu se dalo udelat mnohem mnohem vic. Strasna skoda...

16.01.2022 4 z 5