12sipetr 12sipetr komentáře u knih

Osvícení Osvícení Stephen King

Osvícení je můj první přečtený horor a taky i knížka přečtená v rámci Čtenářské výzvy pro rok 2016. Poprvé přečtený, když byl k dispozici v knihovně. Ze začátku děj v knize působí, jakoby se nic extra nedělo, ale postupně graduje a stává se nejen tajemnějším, ale taky nabývá na syrovosti. Rád srovnávám filmy s knižní předlohou. I v tomto případě je knižní předloha lepší - obzvláště v oné syrovosti. Někteří by mohli namítat, že se nejedná o horor, nicméně ve mne čtení vyvolalo velice zvláštní pocity a představy, jenž děsivé byly. Jedním slovem psycho, co udělá jeden hotel s divokou minulostí, v horách odříznutý od okolního světa. Děkuji pane Kingu!

20.12.2016 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Prvně jsem viděl film a teprve až poté jsem sáhl po knize. Kniha se čte sama a její čtení poměrně rychle utíká. Nechybí jí akčnost a napětí, které houstne až do konce. Film, ačkoli se snaží držet v mnohém knižní předlohy, tak nepřekoná kvality knihy. Přesto všechno si však myslím, že jsem četl i lepší fantasy knihy, to však neznamená, že by to bylo špatné dílo.

27.06.2019 4 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

Kniha knih, tak se také říká Bibli, která je příručkou snad všech křesťanů a to po celý jejich život. Je knihou života a jisté myšlenky mají v sobě něco, co je možné do každodenního života i praktikovat. Najdou se ovšem i jiné myšlenky, které se mi nelíbí a možná s nimi ani nikdy souhlasit nebudu.

Tato kniha, by se hodnotit neměla jako fantasy kniha nebo historický román. Nýbrž jako kniha mouder a je jen na čtenáři, co si vezme k srdci a co ne. Často se k Bibli vracím avšak není to pro mne čtení, které by se dalo přečíst jedním dechem a některé části bible se mi vážně nelíbí - především pasáže starého zákona. Málokomu něco tato kniha řekne. Nezbývá mi, než jen říci, že kniha rozhodně není pro ty, co se staví agresivně vůči každému náboženství. Nejoblíbenější částí byly pro mne Přísloví, mají totiž lecos do sebe.

02.11.2017 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice - sbírka balad Karla Jaromíra Erbena, jenž by každý mladý študent měl znát. Balady mající trochu hororový a fantasy nádech, obsahující mystično i poselství, nebo spíše ponaučení, a to v každé z básní. Kytice se hezky čte, alespoň mne tedy osobně čtení bavilo.

22.12.2012 5 z 5

O Norikovi O Norikovi Vladimír Chvátil

Norik je asi nejskvělejší český gamebook, který znám a dodnes jej žádný jiný gamebook nepřekonal a mám pocit, že už ani nepřekoná. Je velice humorný, hned se člověku během čtení zvedne nálada (N+1). Čas od času se k němu rád vracím a třeba si s ním zkrátím příjemně čas. Je to zároveň i asi moje nejoblíbenější knížka mého dětství, byť se mi dostala z antiku v salátovém vydání, tak na ní nedám nikdy dopustit.

25.10.2012 5 z 5