101evca 101evca komentáře u knih

Atmosféry Atmosféry Peter Zumthor

Rozhodně daleko lepší než Thinking Architecture. Kniha má jasou posloupnost, líbí se mi, jakým způsobem rozebírá jednotlivé poznatky o utváření atmosféry. Některé body jsou celkem očividné, jiné opravdu zajímavé, ale celkově jsou všechny velmi dobře vysvětlené a dány do souvislostí.

"Architecture is spatial art, as people always say. But architecture is also a temporal art. My experience of it is not limited to a single second."

čteno v angličtině

25.09.2022 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Po čase jsem potřebovala nějakou prvoplánovou oddychovku s dobrým koncem, u které nebudu muset myslet. Účel splněn.

27.03.2022 3 z 5

Bydlet spolu Bydlet spolu Hubert Guzik

Tato publikace je skvělá. Hubert Guzik opravdu rozumí problematice a přináší velice zajímavý přehled o kolektivním bydlení ve 20. století. Nejvíce mě zaujaly hned úvodní pasáže knihy, ve které autor vysvětluje pozadí vzniku kolektivního bydlení v Evropě a jeho propojení s feminismem.
Nedokážu posoudit, jak moc by byla tato kniha užitečná pro laika, ale mě jako studentku architektury obohatila.

07.11.2021 5 z 5

Muž se dvěma levýma nohama Muž se dvěma levýma nohama Pelham Grenville Wodehouse

Wodehouse prostě můžu. Jeho suchý humor, geniální komunikace se čtenáři, zábavné popisy charakterů, vsuvky o životě a bláznivé zápletky mě vždycky potěší.

11.09.2021 4 z 5

Dárce Dárce Ken McClure (p)

Oddechové čtení s poměrně dobře vystupňovaným napětím, i když s předvídatelnou zápletkou.

23.05.2021 3 z 5

Tajný život v Bílém domě : svět za uzavřenými dveřmi Bílého domu Tajný život v Bílém domě : svět za uzavřenými dveřmi Bílého domu Kate Andersen Brower

I když jsem knihu dostala zadarmo k nějaké objednávce učebnic a sama bych si ji určitě nekoupila, téma mě nakonec chytlo a čtení mě bavilo. Novinářka se ve své tří set stránkové reportáži o služebnictvu Bílého domu věnuje různým tématům, které zpracovává z pohledu služebnictva v průběhu desetiletí. Velmi seriózně a uctivě zpracované téma, žádné drby a skandály zde nejsou.

23.08.2020 3 z 5

Úsvit Úsvit Octavia Estelle Butler

Nemohu popřít, že tento román je velmi originální. Mimozemšťany jsem z celého srdce nenáviděla a nemohla jsem se proto ztotožnit z hlavní hrdinkou, která se jim vlastně moc nebrání.

Kniha je napsaná hodně žensky - příběh se točí okolo citů a mateřství,jež se v rukou Oankali stává hrozivým nástrojem k záhubě člověka a všeho, co je jeho součástí.

Tvrzení Oankali, že lidstvo je inteligentní a zároveň hierarchické, a proto potřebuje záchranu, jsem moc nebrala. Nemohla jsem se zbavit dojmu, že sama autorka nemá příliš velkou víru v lidstvo a v jeho budoucnost, nebo mravní sílu.

15.08.2020 3 z 5