-markéta- -markéta- komentáře u knih

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Upřímně přemýšlím, jestli jsem přeci jenom neměla dát 3 hvězdičky.
Ze začátku mi to přišlo jako nepovedených 5O odstínů, poté mi to přišlo jako kravina, ale zamilovala jsem si hlavní mužskou postavu a musím říci, že dloooouho jsem neměla pocit, že prostě musím číst dál a dál bez přestávky.
Líbila se mi to napětí, že vlastně nevíme, co je opravdové a co ne a jak to vlastně celé je. Dělala jsem si několik závěrů, ale tohle mě nenapadlo.
Kniha se četla hezky, jazyk jednoduchý, pocit horka mě nejedenou polil.
Nic světoborného, ale příjemná oddechovka na jedno odpoledne.

28.10.2020 2 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Po přečtení Kříďáka jsem se moc nechtěla pouštět do další autorčiny knihy, protože mě Kříďák jednoduše nebavil a zklamal.
Musím uznat, že Jáma byla mnohem lepší, zajímavější a čtivější.
Chvílemi to bylo hodně zmatené a já sama nevěděla, co se s Jámou vlastně děje a o co tam jde. Myslím si, že z knihy bylo vytěženo strašně málo a bylo to velmi málo propracované.
Hlavní hrdina mi moc sedl a líbil se mi konec, kdy jsme se vlastně dozvěděli, kdo Špekoun je. Nevím, jestli se pustím do další autorčiny knihy, protože obě přečtené mi přišly lehce podprůměr.

26.10.2020 3 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

MILUJU.
Nemohu dát sice knize 5 hvězdiček, protože často se tam opakovalo to samé, ale 4 hvězdičky a mé doporučení ano!
Kniha byla velmi, ale velmi zajímavá. Dozvídáme se zde věci ohledně spánku nejen v lidském těle, ale i u jiných živočichů, dokonce i rostlin.
Věřím, že lidem mohlo vadit veliké množství odborností, ale bez nich by to nebyla naučná literatura.
Bylo by fajn, kdyby smysl spánku pochopili hlavně dnešní teenageři, kteří si myslí, že je fakt moc cool být vzhůru do 4 do rána a být na mobilu, či cokoliv jiného a potom v 6 vstát do školy a stěžovat si. Chápu, že ne vždy je možné spát v noci a jsou zaměstnání, která si vyžadují noční služby, ale ti, co nemusejí ponocovat, by doopravdy neměli.
Za mě je to kniha, kterou by si měl přečíst každý!

24.10.2020 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Tohle byla moje autorčina premiéra. Vím, že je hodně oblíbená, a tak jsem si řekla, že jí také musím vyzkoušet.
Styl psaní mi velmi vyhovoval, stránky se četly v podstatě samy.
Co se týče tématu sebevraždy, tak je to velmi silné téma, o kterým si myslím, že by se mělo mluvit/psát. Každá povídka je unikát a setkáváme se s různými zkušenostmi ohledně sebevraždy.
Já sama měla kamaráda, který sebevraždu spáchal. Sebevraždu páchají nemocní lidé a bohužel její dokončení je jeden ze způsobů "vyléčení". Bohužel ne vždy vidíme za "dveře" člověka, který sebevraždu spáchal, a tak nemůžeme soudit. Častokrát to je pro člověka obrovské vysvobození.
Kniha pro mě nebyla perfektní, ale rozhodně nelituji přečtení! Myslím si, že se z ní dalo "vytřískat" mnohem více. Povídky byly velmi čtivé.

17.10.2020 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

BOŽE!
Dokonalé ukončení série! Za mě rozhodně nejlepší díl!
Je hrozné, co je člověk schopný udělat pro peníze a kam až to vlastně může zajít, i když třeba nechtěně. Je smutné, že vlastně ani nejlepšímu příteli někdy nemůžete věřit.
Každopádně co všichni na tomhle díle určitě milují je to, že se uzavřel příběh hlavních hrdinů a troufám si říci, že skončil tak, jak jsme si všichni přáli.
Upřímně párkrát jsem tam měla lehčí infarkt s tím, jak to dopadne, ale DÍKY za tento konec! Mám klid na duši.

15.10.2020 5 z 5

Tahiti v hlavě Tahiti v hlavě Miroslav Olšovský

Tak tohle ne-e. Jako první bych chtěla podotknout, že nemám ráda poezii, ale sem tam jí dám šanci a někdy se dokonce i stane, že se mi líbí. O této knize se to rozhodně říci nedá.
Knihu jsem našla v e-knihách zdarma a zaujala mě svou obálkou - vypadala jako taková ta moderní poezie ze zahraničí, a tak jsem si řekla, že jí dám šanci. Takhle, už chápu, proč je tato kniha zdarma, protože podle mě ti, co by za ní reálně zaplatili, tak by požadovali peníze nazpět.
Dočetla jsem tuto poezii až do konce, protože jsem doufala, že narazím alespoň na jednu báseň, která bude stát aspoň za něco. Bohužel nic takového nepřišlo a tohle byla nejvíc zbytečná kniha, kterou jsem kdy četla.
Nechápu, jak někdo mohl něco takového napsat a víc nechápu, jak někdo mohl něco takového vydat.
Doopravdy to nejsou básně, ale je to slátanina.
PS: nikdy jsem si nemyslela, že o knize napíšu něco tak ošklivého, ale tady to doopravdy jinak nešlo

11.10.2020 odpad!

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha byla velmi rychlá záležitost. Četla se sama, styl psaní mi byl velmi příjemný.
Byla to moje první kniha od autorky a musím říci, že jsem velmi zklamaná. Slyšela jsem na tuto knihu mnoho chvály - prý je dokonce nejlepší ze všech doposud vydaných knih, ale já mám bohužel jiný názor. Dost lidí psalo, že se báli, že měli husí kůži a že dokonce nemohli spát. No, nevím. Já vyrůstala na hororech, takže je možné, že to se mnou nic neudělalo z tohoto důvodu, ale nevím nevím.
Kniha byla "strašidelná" až za polovinou a skončilo to moc rychle. Myslím si, že se z příběhu dalo vytřískat mnohem více.
Co mi přišlo fajn, bylo to, jak jsme se dozvídali, kdo vlastně byla prateta Edith.
Za mě průměrné dílo a pokud tohle bylo to nejlepší, tak nevím, jestli mám chuť zkusit i ostatní autorčiny knihy.

10.10.2020 3 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Hodně jsem přemýšlela jestli dám 5 nebo 4 hvězdičky.
Už na začátku knihy mi bylo jasné, jak to celé dopadne.
Klasický příběh, kdy prostě čekáte na ten váš vysněný konec. Příběh byl velmi čtivý, postavy sympatické, děj plynul rychle. Některé pasáže za mě mohly být více rozvinuté, ale chápu, že by potom kniha nemohla mít 200 stran.
Oddechové čtení, u kterého se doopravdy uvolníte a nepřemýšlíte nad ničím a po dočtení si přejete, aby se něco podobného stalo i vám.
Určitě si přečtu i další díly (až zase budu mít chuť na oddechovou a nenáročnou literaturu).

08.10.2020 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Kriminalistiku studuji a učili jsme se o mnoho "nechutných" věcech, byla jsem na pitvě, kde jsem též neviděla nejhezčí věci, načetla jsem plno detektivek a článků o různých případech a nikdy se mi nestalo, že by mi z toho bylo zle - až do teď. Při čtení této knihy jsem měla doopravdy husí kůži a bylo mi lehce nevolno.
Druhý díl a opět super! Já jsem nadšená ze stylu autorova psaní a z jeho fantazie! Miluji tyhle nechutné případy, tyhle sadistické věci (ne, nejsem psychopat, ale žeru to)!
Robert Hunter je mi velmi sympatický muž a s Carlosem tvoří výborný tým! Nová šéfka Barbara mi sedla též - svým jednáním mi trochu připomíná mě samotnou.
Za mě super kniha! Těším se na další díl!

04.10.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Jsem z knihy strašně zmatená, co se týče hodnocení. Od autorky jsem četla pouze Hanu a byla jsem více než nadšená!
U této knihy jsem chvilkami myslela, že ji odložím, protože mi přišla extrémně nudná a o ničem, ale zase byly momenty, kdy jsem si říkala, že to je pecka a musela jsem číst dále. Začátek byl hrozný, ale po 30 stranách se to rozjelo a musím říci, že první část knihy mě bavila mnohem více než ta druhá.
Autorčin styl psaní mi velmi vyhovuje. Kniha se čte sama a vy ani nevíte, že už jste na konci.
Přišlo mi, že v knize se dělo více toho špatného, než toho dobrého.
Na 3 hvězdičky to rozhodně není, protože autorka je skvělá, ale na 5 také ne.

04.10.2020 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Totálně wow!
Upřímně jsem se trochu bála, že se mi tento díl líbit nebude, protože co si budeme, je mnoho lepších autorek než je Patricia, ale byla jsem doopravdy mile překvapena.
Líbilo se mi, že do případu byla zapletená smrt Lottie otce a že se vlastně dozvídáme něco o jejím životě a o její rodině.
Co se mi však na knize líbilo nejvíce bylo to, nechci spoilerovat, že se stalo to, co se stalo!!! Čekala jsem na to 3 díly a booooože, když jsem to četla, tak jsem se musela usmívat a byla jsem doopravdy nejvíc spokojená a konečně měla klid na duši. :-D :-)
Chvílemi mi opět Lottie hodně vadila, že se nestará o své děti, ale to je jen detail, protože jinak mi jako detektiv a hlavní postava moc sedla!
Nemohu se dočkat dalšího dílu!

30.09.2020 5 z 5

Dívka jménem Sus Dívka jménem Sus Jonas T. Bengtsson

Od knihy jsem nečekala hodně, protože nemá moc dobré hodnocení a pustila jsem se do ní jen proto, abych dodělala čtenářskou výzvu.
Musím říci, že jsem mile překvapená. Kniha se mi četla moc dobře, hlavní postava mi velmi sedla a děj odsýpal. Věřím, že hodně lidí Sus bude nenávidět, ale když se na její chování podíváme z trochu jiné stránky, tak byla vlastně chudák a "nemohla za to, jak se chovala". Pořád říkám, že člověk se chová tak, jak byl vychovaný a z knihy vyplývá, že Sus vlastně nikdo nevychovával.
Kniha oplývala tématy jako je dealerství, drogy a násilí.
Málo kdo během knihy pochopil, že celé její chování je vlastně kvůli pomstě (i já to pochopila vlastně až v doslovu).
Za mě fajn knížka, na 5 hvězdiček to sice není, ale 4 rozhodně!

27.09.2020 4 z 5

Slavík k večeři Slavík k večeři Josef Topol

Zajímalo by mě, jak by to zahráli herci.
Mně se hra nelíbila. Chvílemi byla vtipná a hlavní pointa pravdivá, ale byla to záležitost na pár minut a stačilo.

30.08.2020 2 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Na knihu jsem se moc těšila, ale musím říct, že jsem byla lehce zklamaná.
Na tuto tematiku mám načteno už hodně knih a už mě jen tak něco nedostane a bohužel tohle mě prostě nedostalo. Brečela jsem hned na začátku - ještě než kniha začala, ale potom ne. Určitě to byl dojemný příběh a to, co se dělo, bylo strašné, ale za mě málo propracované. Dalo se z příběhu vytřískat mnohem více.
Chtěla jsem dát 3 hvězdičky, ale mám pro tuto tematiku slabost a jednoduše jsem prostě nemohla.

30.08.2020 4 z 5

Další díl Harryho za mnou a opět super! Za mě tedy tento díl neslabší, ale konec ovšem ztrhující a smutný. Harry mě v chvílemi hodně štval.
Myslím si, že tam několik pasáží bylo zbytečných, ale to je můj názor.
Harryho miluji a těším se na poslední díl!

25.08.2020 4 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Miluji tuto autorku a všechny knihy, které jsem od ní četla byly super!
Aleeeeee, o této knize moc nevím, co si myslet. Snažila jsem se jí vstřebat, než jsem šla napsat komentář, ale prostě za mě to není na 5 hvězdiček.
Kniha se četla suprově, téma bylo strhující a chvílemi mi bylo až psychicky špatně, ale i tak mě to nestrhlo tolik, jak jsem očekávala.
Určitě stojí za přečtení. Téma je doopravdy vážné a nenechá vás klidnými, ale mně tam prostě něco chybělo.

05.08.2020 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Trochu jsem se bála tuto knihu číst, protože většinou, když je kniha hodně chválená, tak se mi ve finále nelíbí, každopádně tohle byla pecka a je dobře, že je chválená a že se o ní hodně mluví.
Od začátku to bylo mega napínavé a já musela číst dál a dál, abych se dozvěděla, kdo to všechno vlastně dělá! Upřímně, v jednu chvilku jsem si myslela, že vrah bude ten, kdo byl, ale nechtělo se mi tomu věřit. A bum - byl to ten vrah.
Moc se těším na další díl, ale musím ho proložit něčím jiným, abych se neznudila stejným stylem psaní!
Za mě super detektivka, kde miluju hlavní postavu.

01.08.2020 5 z 5

Knihu jsem četla kvůli čtenářské výzvě a ještě ke všemu v angličtině.
Upřímně jsem od knihy moc nečekala a tudíž jsem byla velmi mile překvapena! Byla to super kniha, která mi strašně moc předala. Jsem dokonce i ráda, že jsem ji četla v angličtině a tudíž jsem dostala doopravdy to, co měl autor na mysli.
Pokud někdo váháte, jako jsme váhala trochu já, tak se do ní pusťte, protože já jsem doopravdy nadšená a moc knihu doporučuji.

27.07.2020 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Poslední díl a opět super. Oddechovka, která se k létu prostě hodí. V tomto díle jsem se docela dost i zasmála. Příjemné zakončení série.
Moc mi vyhovuje styl psaní, který je nenáročný a kniha se čte "sama". Miluju na této sérii to, že jsou postavy spletené dohromady a vy máte možnost si zavzpomínat na předchozí díly.
Všech 5 dílu bylo možná na jedno brdo, ale když nečtete všech 5 po sobě, tak si myslím, že je to v naprostém pořádku.

24.07.2020 5 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

První 3 díly jsem četla před několika lety, a tak jsem se trochu bála, že si nebudu pamatovat postavy a vztahy mezi nimi, avšak to se nestalo, protože jsem si během čtení na vše vzpomněla.
Kniha byla super. Nemám sice ráda červenou knihovnu, ale na léto a jako oddychové čtení - proč ne.
Všechny díly jsou sice na jedno brdo, ale já na nich mám ráda to, že postavy jsou propojené a v každém díle se objevují i ty z těch předchozích.
Myslím, že každá slečna, žena, která knihy s erotickou tematikou čte, tak není úplně v klidu a má motýlky v břiše.
Skvěle napsané, čtivé! Super.

21.07.2020 5 z 5