Ztraceni v čase

Ztraceni v čase https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27160/ztraceni-v-case-27160.jpg 4 209 64

Jedenáctiletý Martin tráví léto u babičky na vsi. Kdyby nedostal tu prokletou dvojku z chování, mohl už být u moře! Teď je na venkově, kde je pár chalup a jinak nic. Ještěže umí babička tak pěkně vyprávět! Martin vydrží donekonečna poslouchat o jejím malém bratrovi, který byl stejný rošťák jako on a kterého v Martinově věku zabil blesk. Jednoho dne se Martin vypraví do sousední vesnice a uprostřed cesty ho zastihne strašlivá bouře. Hromy burácí, na zčernalé obloze se klikatí blesky, když tu najednou tmu rozčísne ohromný záblesk doprovázený podivným fialovým zářením. Náhle všechno ztichne – jen po louce běží k vysokému stromu osamělý chlapec. Martin ho v běsnění živlů zachrání a posléze zjistí, že je to Lojzek, babiččin zemřelý bratr. Co se stalo, kde se to Martin octl? A kdo se vlastně ztratil v čase?... celý text

Veronikados
05.05.2020 4 z 5

Kniha byla pěkná, sice na tolik jak jsem zvyklá, byla spíše pro mladší čtenáře, tak jedenáct let, stejně jak hlavní hrdina. Četla se mi krásně, během dne jsem ji měla sfouknutou. Doporučuji. Dávám 79% (3.9 hvězdičky)

knih0molka
08.04.2020 5 z 5

Úžasná knížka, četla jsem ji před několika lety, ale strašně se mi líbila ^^

Elka252
31.03.2020 4 z 5

Knihu jsem četla už před lety a mooooooooooooooooooc se mi tehdy líbyla.

colombo11
17.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.
Všem strašně doporučuji.

BetyV
04.01.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha. Byla lepší než jsem počítala. Sice někdy trochu smutné, ale takové některé knihy prostě jsou. Jinak všem MOOOOOC DOPORUČUJI!!!! :-)

Litocha
21.12.2019 4 z 5

O knížce jsem hodně slyšela, takže jsem byla natěšená možná až příliš. Sice bych si představovala propracovanější příběh a z rozdílů mezi dvěma světy by se jistě dalo vytěžit i více, ale i tak si mě napínavý příběh Martina a Lojzka získal. Pro cílovou skupinu je to jistě trefa (pokud tedy mohu soudit z reakcí cca desetiletých čtenářů).

Mindy
24.07.2019 5 z 5

Krásná sci-fi dětská kniha, kterou jsme četli se synem. Oběma se nám moc líbila.

JankaV80
23.04.2019 5 z 5

Kniha, která se mi opravdu líbila, zaujala mě, a to nejsem, prosím pěkně, dítě, ale dospělák :-) Prostě a jednoduše, příběh Martina, který putuje do minulosti (konkrétně do roku 1924) a "pere" se s životem tam, jak se dá, mě dostal.
Kniha je napsaná srozumitelně, má spád, autorka zbytečně nenatahuje děj, což velmi oceňuji. Příběh kluka, který sám svým chováním zapříčiní to, že místo k moři, jede na prázdniny téměř na samotu k babičce (vlastně prababičce) Julče. Chce tomu náhoda (možná, kdo ví), že se při jedné bouřce (s fialovými blesky) ocitne v minulosti. No a tím jeho prázdninové dobrodružství začíná ...
Upřímně, myslím si, že tato knížka by byla vhodná jako povinná četba pro děti ve 3. nebo 4. třídě. Autorce se totiž podařilo napsat knihu tak, aby v ní vystihla současnost, minulost a navíc se nebála jít i do scifi prvků, čímž celou knihu oživila.
Jo a jen tak mimochodem, dlouho jsem si říkala, proč se kniha jmenuje ZTRACENI v čase, když je o Martinovi. No co k tomu dodat? Vysvětlení je v knize :-)

mari.jesenska
15.01.2019 3 z 5

Tato kniha mě ze začátku nudila. Přečetla jsem cca 30 str. a stále jsem se nikam nedostala. Po té jsem si dala pauzu. Dala jsem ji ale druhou šanci a jak jsem četla dál tak to začalo být zajímavé. Pořád ji čtu a kniha je zajímavější, ale stejně jsem čekala něco víc, jelikož název "Ztraceni v čase" je velice poutavý, ale o obsahu se to samé už říci nedá.

LuckyZ
02.01.2019 4 z 5

Knížku četl 9lety syn do školy doma nahlas. Číst se mu nechce. Za mě, to byl hezký příběh, a naše společná první knížka s prvky scifi. Hezký postavená, i uveritelna konec byl taky dobře napsaný i když někomu přišel divný. Konec jsem musela za něj dočíst, protože jsem byla napnuta jak to dopadne. Další den dočetl znovu sám. A půjdeme do další autorciny knihy.

pejty
08.11.2018 4 z 5

Krásná knížečka, která sice není už pro moji věkovou skupinu, ale rozhodně si zasloužila moji pozornost.

Epes
07.10.2018 5 z 5

I jako dospělý jsem si tuto knihu hluboce prožil, příběh na mě silně zapůsobil. Stejně jako v případě Domu doktora Fišera je zápletka mistrně rozpracovaná, vědecko-fantastická složka zastoupena v přiměřené míře, aby byla uvěřitelná, a rozuzlení (překvapivé) přichází až na samém konci textu, který v obou knihách zůstává lahodně neurčitý.

Unicorn_10
24.08.2018 5 z 5

Hrozně čtivá knížka . Půjčila jsem si ji z knihovny a za dva dny jsem ji přečetla: ) Doporučuji má to pěkný děj

jarabr
23.08.2018 5 z 5

Začali jsme číst s nejmladší dcerou a příběh mě tak zaujal, že jsem musel "předběhnout" a rychle dočíst. Krásný příběh, který nenuceně ukazuje porovnání dnešního "lehkého" života s životem na začátku 20. století. Měly by přečíst všechny děti bez rozdílu věku, aby si uvědomily co všechno dnes mají bez toho, aby se o to musely nějak zasoužit.

pipa36
18.03.2018 4 z 5

Moc dobře napsané - i když nejsem cílová skupina, poslouchalo se to dobře (audiokniha ČRo).

groula
22.02.2018 5 z 5

Neuvěřitelně ctiva kniha. Na to, že je pro děti...
Plný počet bodů. Nádherná zápletka.

Vikyš
20.02.2018 5 z 5

První kniha u které jsem brečela:

TamaraKrejčí
04.02.2018 5 z 5

Krásná knížka, přečetli jsme si ji s dětmi jedním dechem. A dcera si jí vzala zrovna dnes na cesty a nelituji, opět nám dělá fajn společnost.

ivca79
20.12.2017 5 z 5

Koupila jsem jí dětem, ale nejprve jsem si jí přečtla sama. Na dětskou knížku mě vážně vtáhla do děje a měla jsem co dělat se odtrhnout, ale děti si na ní budou muset počkat. Myslím, že šestiletý je na ní ještě moc malý.
Pro větší děti si myslím, že bude super.

cecetka
11.12.2017 4 z 5

Zajimavy pribeh, ktery upouta a donuti se zamyslet. Myslim ale, ze styl psani je pro deti moc popisny, coz male ctenare muze odradit. Misty je kniha tak smutna, az jsme meli se synem slzy v ocich :' -(
Nicmene ji malym ctenarum doporucuji. Zejmena proto, aby si uvedomili, jak tezke detstvi meli jejich praprarodice a ze to, v cem dnes spatrujeme problemy, neni nic proti tomu, s cim se museli umet poprat nasi predci.